City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

عجيب‌ترين جزيره‌هايي که تابه‌حال ديده‌ايد (1395/02/11)

هميشه جزيره‌ها از جاذبه‌هاي توريستي و پرطرفدار جهان به شمار مي‌روند؛ اما برخي از اين جزيره‌ها علاوه بر جالب بودن، عجيب‌وغريب هم هستند.
عجيب‌ترين جزيره‌هايي که تابه‌حال ديده‌ايد

شايد سفر به جزيره‌ها يکي از لذت‌بخش‌ترين و پرهيجان‌ترين سفرها باشد؛ به‌خصوص اگر اين جزيره‌ها عجيب‌وغريب هم باشند. اگر شما هم دوست داريد به اين جزيره‌ها سفر کنيد يا لااقل درباره آنها بيشتر بدانيد، اين گزارش را بخوانيد:

ايکاريا؛ جزيره پدربزرگها و مادربزرگها

 «ايکاريا» يکي از جزاير کشور يونان است. خاص بودن اين جزيره نه به خاطر خود که براي ساکنان قبراق و پر انرژي آن است. اکثر اهالي اين جزيره بيش از ۹۰ سال عمر مي‌کنند و بسياري در آستانه صد سالگي قرار دارند. مردم اين جزيره نه تنها به نسبت مردم اروپا عمر طولاني دارند که از نظر جسمي هم سالم تر هستند. در اين جزيره بيماري هايي مثل سرطان و امراض قلبي به ندرت يافت مي شود. مردم کمتر به به افسردگي و زوال عقل دچار مي‌شوند و با وجود سن بالا فعاليتهاي جسماني بيشتري دارند. در طول سالها توريستهاي زيادي به دنبال اکسير سلامتي و طول عمر آنها بوده‌اند و بالاخره دليل آن را در دو عامل پيدا کردند: رژيم غذايي محلي و چرت عصرگاهي! ساکنان اين جزيره خودکفا هستند و رژيم غذايي شان متشکل از گياهان وحشي، سبزيجات، قارچ و زيتون است.آنها از آفت کش ها استفاده نمي‌کنند. گوشت در رژيم غذايي آنها زياد يافت نمي شود و فقط هفته اي دو يا سه بار ماهي مصرف مي کنند.

نام جزيره ايکاريا از يک شخصيت اساطيري به نام «ايکاروس» برگرفته شده است. شخصيتي افسانه اي که مي تواند تا مسافت هاي طولاني تا خورشيد پرواز کند و تا کيلومترها در اعماق درياها نفوذ کند. جزيره ايکاريا در شرق درياي مديترانه در نزديکي سواحل ترکيه واقع است.

جزيره‌اي که مي‌چرخد!

اين جزيره هم که در نزديکي يونان قرار دارد، يک ويژگي خارق‌العاده دارد و آن اين است که به سرعت دور خودش مي‌چرخد. در سريعترين حالت اين جزيره در هر دقيقه يک دور مي‌زند و در آرام ترين حالت هر ۱۲ دقيقه يک دور مي‌زند. چرا يک جزيره در اقيانوس بايد خود را بچرخاند؟ محققين هنوز پاسخي براي آن پيدا نکرده‌اند.


جزيره‌اي که مي‌تواند از وسط جدا و مجددا ادغام شود

اين جزيره غير معمول در اقيانوس آرام واقع شده است. گاهي اوقات اين جزيره به دو قسمت تقسيم مي‌شود؛ ولي مجددا به طور خودکار تبديل به يک جزيره مي‌شود. هيچ پيش بيني زماني براي تقسيم و ادغام جزيره وجود ندارد. جدا بودن آنها حداقل يکي‌دو روز و گاهي اوقات سه‌چهار روز است و فاصله اين دو قسمت از هم به ۴ متر مي‌رسد.

جزيره مرگ

«سمور» جزيره‌اي تنها در نزديکي ساحل شرقي کانادا است. اين جزيره بدون هيچ موجود زنده‌اي از قبيل حيوانات و گياهان است و تنها سنگ‌هاي سبز در نزديکي جزيره وجود دارد. عجيب ترين چيز اين است که هر زمان که يک کشتي به نزديکي جزيره مي‌رود، قطب نمايش از کار مي‌افتد! برخي مردم به آن جزيره مرگ مي‌گويند.

جزيره گريه

زماني که نام اين جزيره را مي‌بينيد، احتمالا بايد بدانيد در مورد چه چيزي صحبت خواهد شد. بله، در اين جزيره شما يک صداي گريه عجيب در طول روز و شب خواهيد شنيد. به نظر مي‌رسد اين صداها هميشه شنيده مي‌شوند. بعضي اوقات صداها مانند ضجه و زاري کردن پرندگان است. اين جزيره تاريک، دلگير و وحشتناک است. هرگاه يک کشتي از آنجا مي‌گذرد مسافران آن احساس کنجکاوي و حيرت مي‌کنند؛ اما تا کنون هيچ کس جرات رفتن به جزيره را نکرده است که به ما بگويد در آنجا چه مي‌گذرد؟

جزيره مسافر

دليل عجيب بودن اين جزيره چيست؟ اين جزيره احتمالا پا دارد چون حرکت مي‌کند! به خصوص وقتي که باد خيلي شديد مي‌آيد مانند يک قايق است که روي آب جابجا مي‌شود و از آنجا که باد در دريا روز و شب مي‌وزد اين جزيره در ۲۰۰ سال گذشته ۲۰ کيلومتر جابجا شده است. در واقع در هر سال ۱۰۰ متر حرکت کرده است.

جزيره عروسک ها

جزيره عروسک ها هم در مکزيک قرار دارد. در اين جزيره شاهد عروسکهاي وحشت انگيز با چشمهاي از حلقه درآمده هستيد که منظره فيلمهاي وحشتناک را براي شما بازآفريني مي‌کند تنها ساکن اين جزيره «جولين سانتانا» است که براي تسلي روح دختر و خانواده از دست رفته اش اين جزيره را با انواع عروسک ها تزيين کرده است.

جزيره هاشيما
جزيره هاشيما هم که در ژاپن است، به جزيره وحشت آوري تبديل شده است. اين جزيره روزي پر تراکم ترين جاي دنيا بوده؛ اما تغيير رويه مصرف انرژي در ژاپن از زغال سنگ به نفت و گاز اين جزيره را خالي از سکنه است.

جزيره آلکاتراز

احتمالا نام اين جزيره را در فيلم ها شنيده‌ايد! جزيره‌اي مخوف که زنداني مخوف‌تر دارد. جزيره آلکاتراز در مرکز خليج سانفرانسيسکو در کاليفرنيا واقع شده است و تا سال‌ها پيش به عنوان يک محدوده نظامي شناخته شده بود و پس از آن نيز امن‌ترين زندان در جهان به شمار مي‌رفت؛ اما امروزه اين جزيره با نظارت آژانس پارک‌هاي ملي آمريکا، به مکاني تاريخي تبديل شده و به عنوان بخشي از جاذبه‌هاي توريستي اين ايالت در معرض ديد همگان قرار دارد.

جزيره مارها

در درياي سياه و دورتر از سواحل روماني و اوکراين جزيره کوچکي پوشيده از سنگ‌هاي آتشفشاني وجود دارد که به آن «اوستريو زميني» يا «جزيره مارها» مي‌گويند. اين جزيره ۱۷ کيلومتر مربعي، در حقيقت روستايي به نام بيل است که ۱۰۰ نفر جمعيت دارد و باوجود اينکه آب آشاميدني در اين جزيره يافت نمي‌شود؛ اما روستاييان زندگي در اين جزيره را به هر جاي ديگر ترجيح مي‌دهند. جزيره مارها آنقدر مشهور است که حتي يوناني‌هاي باستان هم آن را مي‌شناختند و در ۲۰۰ سال گذشته روسيه، روماني و اوکراين بر سر مالکيت آن نزاع داشتند تا اينکه سال ۲۰۰۹ مالکيت آن به ا وکراين داده شد. در جزيره مارها همان‌طور که از نامش پيداست انواع و اقسام مارها زندگي مي‌کنند. مارهاي اين جزيره هم سمي و هم غيرسمي هستند و تنها ويژگي‌اي که باعث مشهور و عجيب شدن آن شده، وجود همين مارهاي خوش خط و خال در جزيره است.


منبع : خبرگزاري مهر

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها