City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

هنر نقاشي خياباني سه بعدي (1395/02/20)

هنر خياباني در کشورهاي مختلف رو به گسترش است و در گوشه گوشه خيابان‌هاي دنيا مي‌توان اشکال و انواع مختلفي از آن را ديد.
هنر نقاشي خياباني سه بعدي

به گزارش بزنيم بيرون ،  هنر نقاشي‌هاي سه بعدي در خيابان از دهه ۸۰ ميلادي شروع شد، البته هنر خياباني شامل انواع مختلفي از هنر مانند مجسمه‌ها، تابلوها و پوسترهاي خياباني مي‌شود، در ميان اين هنرها آثار مختلف گرافيتي را هم بايد در نظر گرفت. درباره اين هنرهاي خياباني برخي معتقدند که روح زندگي را به شهر و رفت و آمدهاي روزانه مردم وارد مي‌کند و از اين جهت خيلي اتفاق خوبي است. البته اين فعاليت‌هاي هنري ارتباط مستقيمي با فرهنگ، سنت و روابط اجتماعي کشور و شهر مورد نظر دارد و از همين رو هر اثر در کشور طراحش بهتر و بيشتر ديده مي‌شود.

در اين ميان معرفي کردن همه آن‌ها در يک مجموعه کامل کار سختي است و در ادامه اين گزارش تنها تعدادي از اين آثار را به عنوان نمونه برگزينيم، آثاري که طراحي شده‌اند تا در عين زيبايي کمتر جلب توجه کنند و همچنين اثر لازم را نيز بگذارند. از طرفي آن‌ها توسط هنرمندان شناخته شده‌اي طراحي شده‌اند.

 

کلمات آويزان

سرجيو اُوديت هنرمند پرتغالي مشهوري در همه دنيا است، او که در کارنامه کاري خودش طراحي براي پروژه‌هاي مختلف از جمله سامسونگ و کوکاکولا را دارد، بيشتر به دليل برنامه‌هاي تک نفره خودش شناخته مي‌شود، او طرح‌هاي سه بعدي را از گوشه‌هاي ديوارها آويزان مي‌کند و قطعا براي هرکسي که آن‌ها را مي‌بيند جذابيت خاصي دارد.

ماشين‌هاي در حال پرواز

مهدي قديانلو بوم‌هاي جادويي زيادي را در يک دهه گذشته طراحي کرده و ايرانيان را در مواجه با اين هنر قرار داده است. او با استفاده از يک استايل کاري مشخص با استفاده از خط‌هاي افقي طرح‌هاي خودش را توسعه داده است. نقاشي‌هاي او را به جز در تهران در ديگر شهرستان‌ها هم مي‌توان ديد و امروزه بيش از ۱۰۰ تصوير از او روي ديوارها و نقاط مختلف ايران ديده مي‌شود. نقاشي‌هاي اين هنرمند نشان دهنده فرهنگ غني ايراني است.

هاکسلي کلاژ

اين تابلوي تکه تکه کاري از آلدوس هاکسلي است که در حقيقت تکه‌اي بزرگ از چشم‌اندازي خيالي را نشان مي‌دهد که با در برگرفتن همه اتاق طرحي تکه شده و سه بعدي را به وجود آورده است. البته اين طرح‌ها وام گرفته شده از ايده‌هاي يک هنرمند فرانسوي است که دور اروپا مي‌گشته و کارها و ايد‌ه‌هايش را به نمايش مي‌گذاشته است. هاکسلي در نقاشي‌هايش اعتراض‌ها به مسائل و مشکلات روز کشور را به تصوير مي‌کشد.

شکاف يخي

اين شکاف يخي بزرگ را ادگار مولر طراحي کرده است، هنرمند متولد آلمان بعد از اينکه نقاشي را با کارهاي کلاسيک آغاز کرد، در ادامه به هنر خياباني روي آورد و در شهرهاي مختلف اروپا از جمله پاريس و برلين طرح‌هاي سه بعدي زيادي را کشيده که مانند اين هستند که با ديدن آن‌ها وارد دنياي تازه‌اي مي‌شويم.

سرهاي شناور

در اين تصوير دو سر با ماسک ديده مي‌شود که در هوا شناور هستند. اين نقاشي توسط گروهي به نام TSF کشيده شده که بيشتر کارهاي‌شان را مي‌توان در ساختمان‌هاي متروکه و مکان‌هاي کم رفت و آمد ديد. بيشتر کارهاي آن‌ها با طرح‌هاي سه بعدي منحصر به فردي است که موضوع آن را در جامعه مي‌توان پيدا کرد.

هندسه 3G

الکسيس فوکا که نگاهش نسبت به ديگر هنرمندان خياباني فرق مي‌کند و بيشتر کارهايش بر اساس ايده‌هاي هندسي بنا شده‌اند، در اين طرح هم دست از اين متفاوت بودن برنداشته است. او که طراحي لباس هم انجام مي‌دهد، در تمامي کارهايش از خطوط منظم و در کنار هم بهره مي‌گيرد.

قايق‌راني در آبجوليان بييوِر يکي از شناخته‌شده ترين هنرمندان خياباني در دنياست. او در لندن به دنيا آمده اما هنرش را سراسر اروپا پخش کرده و به عنوان هنرمند آزاد در کشورهاي مختلف دست به طراحي مي‌زند، البته به نظر مي‌رسد بلژيک شهر مورد علاقه او باشد، چون بيشتر کارهايش را در آن‌جا انجام داده است. او از تکنيک‌هاي متفاوتي براي سه بعدي کردن‌ آثارش استفاده مي‌کند و به دليل همين کارها کمپاني‌هاي زيادي در مقاطع مختلفي او را استخدام کرده‌اند تا در تهيه و توليد محصولاتشان کمک کند. 


نویسنده : شر
منبع : خبرگزاري مهر

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها