City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

صبحانه در تهران کجا بخوريم؟ (1395/02/26)

رستوران‌ها و کافه‌هايي که در تهران صبحانه ارائه مي‌کنند کم نيستند؛ ما اما از ميان آن‌ها چندتايي را انتخاب کرده‌ايم تا شما را نيز در يک صبح زيبا در لذت صبحانه‌خواري‌هاي‌مان سهيم کنيم.
صبحانه در تهران کجا بخوريم؟
اردک آبي
 
رستوران بلو-داک يا اردکِ آبي، واقع در طبقه‌ي اول مجتمع تجاريِ تنديس، هر روز صبح به مشتري‌هاي خود صبحانه مي‌دهد. سالن اردک آبي بزرگ است. ظرفيت ميز و صندلي‌اش زياد است، بنابراين معمولا در ساعات شلوغي و مخصوصا روزهاي تعطيل، ازدحام و سر و صداي محيطي‌اش زياد است. صبحانه‌ي اردک آبي به شکل بوفه و به صورت سلف-سرويس ارائه مي‌شود. دو نوع بوفه‌ي سرد و گرم، از پنير و کره و خامه و سرشير و عسل و انواع مربا و سالاد ميوه و کورن‌فلکس گرفته تا هليم و عدسي و آش شله‌قلمکار و املت و نيم‌رو و پنکيک و فرنچ‌تست، با انواع و اقسام نان، آب‌ميوه، چاي و قهوه. در واقع هر آن‌چه شما خواسته‌ايد. نگارنده با توجه به اين که از شلوغي و سر و صدا فراري است، و عاشق فرنچ‌تست با شيره‌ي خرماست، صرف صبحانه در اردک آبي را در روزهاي باراني يا برفيِ وسط هفته به شما توصيه مي‌کند. ميزتان را بغل پنجره انتخاب کنيد و از صبحانه و منظره‌ي مقابل‌تان لذت ببريد.
 
آدرس: ميدان تجريش. مرکز خريد تنديس
 
 
 
موزه موسيقي
 
حواس‌تان باشد موزه موسيقي فقط روزهاي پنج‌شنبه و جمعه صبحانه مي‌دهد. اما حتما امتحانش کنيد. فضاي موزه موسيقي آن‌قدر آرام و زيبا و دل‌پذير است که مي‌ارزد يک روز جمعه، کمي زودتر از خواب بيدار شويد و در فضاي سر-بازِ موزه، مخصوصا در هواي مطبوع اوايل پاييز تهران، زير نور ملايم آفتاب صبحانه‌تان را صرف کنيد و سير و سرحال به باقي برنامه‌هاي روز تعطيل‌تان برسيد. موزه موسيقي يک بوفه‌ي کوچک دارد، شامل پنير و کره و عسل و خامه و مربا و مخلفات، به همراه ژامبون و سبزي‌خوردن و آب هويج و آب پرتقال و شير و چاي. اگر بخواهيد، نيم‌رو و املت خوشمزه نيز خواهيد داشت. از ما گفتن، تا هوا خوب است، خودتان را به يک وعده صبحانه‌ي موزه موسيقي دعوت کنيد.
 
آدرس: ميدان تجريش. خيابان شهيد دربندي (مقصود بيگ). کوچه‌ي نمازي. پلاک 9
 
 
 
باغ موزه: کافه شمرون
 
باغ‌موزه هم بالاخره بعد از تعميرات و تغييرات مختلف، بساط کافه‌اش را با مديريت جديد، با عنوان کافه شمرون راه‌اندازي کرد. حياط بزرگ و چشم‌نواز باغ‌موزه، با ميز و صندلي‌هاي حصيري کنار استخر، وسط چمن‌ها و صداي پرنده‌ها و هواي پاييزه‌ي تهران، بدونِ صبحانه هم مي‌چسبد، چه برسد به صبحانه‌ي کافه شمرون که به صورت سلف-سرويس و بوفه‌اي ارائه مي‌شود. اين بوفه هم مثل ساير بوفه‌ها شامل تمام خوراکي‌هاي صبحانه‌اي‌ است، به اضافه‌ي تعدادي غذاهاي سبک و خوش‌مزه، که با انواع و اقسام سوسيس و ژامبون و قارچ و تخم‌مرغ و مخلفات ديگر درست شده است. کافه شمرون علاوه بر فضاي باز، فضاي سرپوشيده هم دارد و در تمام طول سال، تمام ايام هفته را به شما صبحانه خواهد داد.
 
 
 
آدرس: ميدان تجريش. خيابان شهيد دربندي (مقصود بيگ). خيابان دکتر حسابي. پلاک 10
 
 
 
کافه گالري (باغ فردوس – ايرانشهر)
 
کافه‌گالري‌ها، چه شعبه‌ي باغ فردوس‌شان و چه شعبه‌ي خانه هنرمندان، ساختمان ايرانشهر، هر روز بساط صبحانه‌شان مهيا است. صبحانه‌ي کافه گالري  سلف-سرويس نيست، اما منوي متنوعي دارد و هر گزينه‌اي را که انتخاب کنيد، از صبحانه‌ي کلاسيک گرفته تا صبحانه‌ي انگليسي، با يک سيني مفصل صبحانه مواجه خواهيد شد. هر دوي اين کافه‌ها هم فضاي سر-باز دارند و هم فضاي سر-بسته. تراس شعبه‌ي ايرانشهر، مشرف به فضاي باز خانه هنرمندان است و از نو و آفتاب مناسبي برخوردار است. خيال‌تان راحت، بساط اينترنت هم به راه است.
 
آدرس کافه گالري باغ فردوس: خيابان وليعصر. باغ فردوس
 
آدرس کافه گالري ايرانشهر: خيابان طالقاني. بعد از خيابان ايرانشهر. خيابان شهيد موسوي شمالي. خانه هنرمندان
 
 
 
نايب
 
يکي از شعبه‌هاي رستوران نايب هم صبح‌ها صبحانه مي‌دهد. اتفاقا صبحانه‌ي خوبي هم مي‌دهد، اما نمي‌گويم کدام‌شان! چرا؟ چون طي يک تماس کوتاه تلفني، يک برخورد عجيب و غريب داشتند و تصور کردند قرار است اسرار ناسا در موردشان فاش شود، اين است که تاکيد کردند ما هرگز با هيچ نشريه‌اي مصاحبه نمي‌کنيم. حالا ما هم که قرار نبود مصاحبه کنيم، صرفا قصد داشتيم که به عنوان يکي از پاتوق‌هاي صبحانه‌خوري در تهران معرفي‌شان کنيم، که ديگر نمي‌کنيم.

منبع : بزنيم بيرون

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها