City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

بهترين حليم فروشي هاي تهران را بشناسيد! (1395/04/13)

اگر به دنبال شکم گردي در ساعات بعد از افطار ماه مبارک رمضان در تهران هستيد، در اينجا فهرستي از حليم فروشي هاي معروف تهران براي شما آماده کرده ايم که در ادامه مي خوانيد:
بهترين حليم فروشي هاي تهران را بشناسيد!

حليم صبا

شايد يکى از بهترين لذتاى صبح هاى زمستونى خوردن يک حليم گرم و خوشمزه باشه

صبا معمولا روزاى تعطيل براى گرفتن حليم يا آش صف هستش حتى اگر 7 صبح وسط هفته برين بازم توش کلى آدم هست و نسبتا شلوغه با اينکه خيلى سال نيست که باز شده، به نظرم واقعا حليماى خوشمزه اى داره

آدرس : اقدسيه نبش عليخانى


حليم مجيد

 

اکثر کساني که طعم حليم هاي رستوران مجيد را چشيده اند بدون هيچ ترديدي در اين موضوع اتفاق نظر دارند که بهترين حليم هاي تهران را اين رستوران دارد و لا غير. حليم هايي واقعاً خوشمزه در کنار ادويه جات و چاشني هايي که آن را لذيذ تر ميکند. جلوي مجيد هميشه صف است و براي خوردن بهترين حليم تهران بايد آستانه تحمل خود را بالا ببريد. حليم هايي پرملات، غليظ و سنگين که ميتواند صبحانه يا عصرانه اي بينظير و پرانرژي برايتان باشد.

حليمي که صرفا با گوشت تازه بره تهيه ميشود و طبيعتاً قيمتش نسبت به ساير حليم فروشي ها بالاتر است. باز هم تاکيد ميکنيم که اگر ميخواهيد از طعم يک حليم واقعاً خوشمزه لذت ببريد مسير خود را به سمت اختياريه کج کنيد و جلوي مجيد صف بياستيد!

آدرس: پاسداران، خيابان شهيد کلاهدوز، خيابان اختياريه جنوبي، کوچه شيفان، پلاک ۲۳۵

تلفن: 22550158

 

آش و حليم سيدمهدي و پسران

 

يکي ديگر از آش فروشي هاي نامدار تهران که پاتوق خيلي از جوانان ساکن شمال شهر است، آش سيدمهدي در ميدان تجريش است. البته خيلي ها اعتقاد دارند سيدمهدي سال هاي اخير از لحاظ کيفي افت کرده و فقط نان اسمش را ميخورد ولي هنوز هم خيلي ها آن را بهترين آش فروشي تهران ميدانند. آش رشته و حليم هاي سيد مهدي خيلي بيشتر از ساير گزينه هاي آن توضيه ميشوند، مخصوصاً حليم هايش.

آدرس: ميدان تجريش، ابتداي ورودي امامزاده صالح، جنب پاساژ رضوي، پلاک ۳۷

تلفن: 22713884

 

آش و حليم دارچين

 

هر موقع در يک عصر پاييزي در حال گذر از خيابان ستارخان بوديد و متوجه جمعيتي که جلوي يک آش فروشي صف ايستاده اند شديد، مطئن شويد به دارچين رسيده ايد. رستوراني نامي و کاربلد که به بي رقيب ترين آش فروشي غرب تهران تبديل شده است. حليم هاي اين رستوران به اندازه آش هايش معروف هستند حتي خيلي ها حليم هاي آن را بهتر ميدانند ولي هر چه که هست وقتي وارد دارچين شديد براي شما فرقي نميکند که آش ميخواهيد يا حليم، شما با خوشمزه ترين وعده عذايي آن روزتان مواجه خواهيد شد.

دارچين بيشتر براي خريد بيرون بر مناسب است تا حضور در رستوران، لذا توصيه مي کنيم که نوش جان کردن محصولات دارچين را در خانه به حضور در رستوران ترجيح دهيد. قيمت هاي دارچين هم کاملاً به صرفه و مناسب است.

آدرس: ستارخان، نرسيده به باقر خان، نبش کوچه آفرند، پلاک ۱۵۵

 

حليم و آش شله قلمکار معنوي

 

حاج علي معنوي يکي از نام هاي آشنا در حوزه رستوران داري و طبخ آش و حليم در تهران است و همين نام و سابقه خوب، برندي شده است تا شعبه اصلي خود در محله پيروزي در شرق تهران را به شعبات متعددي در نقاط مختلف تهران گسترش دهد. حليم و آش معنوي با بيش از 40 سال سابقه جزو قديمي ترين آش سرا هاي تهران به حساب مي ايد که گذر زمان تاثيري روي کيفيت غذاهايش نداشته وهمچنان مشتري ها را راضي به خانه هايشان راهي ميکند. 

آدرس: ميدان شهدا. خيابان پيروزي بعد از خيابان شکوفه، روبروي تسليحات

تلفن: 33336562

 

 

آش و حليم نيکو صفت

 

بدون شک نيکو صفت در ميدان انقلاب معروف ترين و محبوب ترين آش سراي تهران است. رستوراني که سال هاي متمادي مشتريانِ عشق آش خود را از هر نقطه تهران به ميدان انقلاب ميکشد و تغيير مکانِ اجباري اش هم هيچ تاثيري در تعداد مشتري و محبوبيتش نداشت. نيکوصفت به خاطر محبوبيتي که دارد در اکثر عصر ها به شدت شلوغ است و بايد پيِ يک صف طولاني را به تن خود بماليد. 

ولي مطمئن باشيد ارزش حتي ساعت ها ايستادن در صف را دارد. آش شله قلمکار و آش رشته نيکو صفت معروف تر از حليم هاي آن است و در کنار يک بربري داغ، روزي فوق العاده براي شما خواهد ساخت. نيکو صفت شعبه ديگري ندارد و در تهران تک است. در اين رستوران بايد عجله را چاشني کار خود کنيد وگرنه خيلي زود آش ها تمام ميشود و دست خالي بايد به خانه بازگرديد.

آدرس: ميدان انقلاب، ابتداي جمال زاده جنوبي، پلاک ۱۷۰ تلفن: 66418395

 

حليم ناصر هروي

 آدرس: ميدان هروي - خيابان وفامنش - نبش کوچه اميد شرقي - پلاک 11

تلفن : 22977100

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها