City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

بچه هامون رو براي تفريح کجا ببريم؟ (1395/06/01)

داشتن يک جاي خوب براي تفريح بچه ها در شهر تهران هميشه دغدغه والدين بوده؛ در ادامه سعي کرديم ليستي از ۲۰ جاي ديدني در تهران را آماده کنيم که حتما کودک خود را بايد ببريد.
بچه هامون رو براي تفريح کجا ببريم؟

به گزارش بزنيم بيرون ،  موزه عروسک‌هاي ملل علاوه بر اينکه فرصتي را براي آشنايي بازديدکنندگان به ويژه کودکان و نوجوانان ايراني با فرهنگ‌هاي متنوع موجود در کشورشان فراهم مي‌‌سازد، مي‌تواند سبب آشنايي بيشتر آنها با فرهنگ ساير ملل جهان نيز باشد که اين شناخت، پايه‌هاي صلح و دوستي بين کودکان ايران و جهان را بيش از پيش استوار مي‌سازد.

در اين موزه ۵۴۰ عروسک فرهنگي از ۵۳ کشور جهان به نمايش گذاشته شده‌اند. همچنين اين موزه داراي بخش‌هاي: عروسک‌هاي نمايشي‌، عروسک‌هاي سايه و عروسک‌هاي قومي ايران است.

نشاني موزه، تهران، خيابان پاسداران، نگارستان پنجم (حاج هادي)، پلاک ۴ است.

تالار هنر – تئاتر کودکان

موزه

تالار هنر به عنوان اصلي ترين سالن تئاتر ويژه کودک و نوجوان به شــکل اختصاصي هر روز را با اجراهاي ويژه در خدمت شهروندان تهران و علاقه مندان تئاتر مي باشد.
آدرس تالار هنر :.ميدان هفت تير ، ورزشگاه شيرودي ، خيابان شهيد مفتح خيابان ورزنده.
تلفن : ۸۸۳۰۶۶۴۰ – ۸۸۸۱۳۴۴۰
تالار هنر شنبه ها تعطيل است.

سرزمين عجايب

موزه

مجتمع تجاري تيراژه در غرب تهران يکي از مراکز تفريحي است که توانسته به خوبي بين مردم محبوب شود و آن هم به دليل امکانات تک و به روزي هست که دارد . به خصوص بازي ها و دستگاه هاي پيشرفته اي که در کمترجايي مي شود نمونه اي از آن را پيدا کرد . البته بازي و تفريح در اين مجموعه مخصوص بچه هاي کوچک نيست و جوانان و کلا همه اعضاي خانواده وسيله اي براي سرگرم شدن پيدا مي کنند.

بزرگراه اشرفي اصفهاني، پايين تر از پونک، مجتمع تجاري تيراژه

باغ پرندگان تهران

باغ پرندگان

خيابان هنگام،خيابان ?? متري استقلال،خيابان کوهستان
هيجان انگيزه وقتي روي سنگفرش هاي باغ قدم مي زني، کبک ها و جوجه غازها هم با تو همگام شوند و تو در اين ميان نگران مي شوي که مبادا حواست نباشد و يکي از آنها را زير پايت له کني.
بايد مواظب باشي که با صداي قدم هايت آرامش قوهاي سفيد، فلامينگوها، پليکان هايي را که در حاشيه برکه ها نشسته اند، بر هم نزني و آنها را نيازاري، حتي بايد هواي لک لک هايي را که کمي آن طرف تر در برکه کناري بي حرکت روي يک پا ايستاده و به خواب رفته اند هم داشته باشي.
بايد حواست باشد زيادي به قلمرو شترمرغ ها نزديک نشوي، اينجا بايد خيلي مواظب پرنده هايي که ممکن است کمي بي حوصله باشند هم باشي، شايد با پليکان ها شوخي داشته باشي، اما آنها آن قدر جدي هستند که اگر احساس کنند مي خواهي سر به سرشان بگذاري ممکن است به طرفت حمله کنند. وقتي به باغ پرندگان مي آيي بايد چشمت بيشتر به زمين باشد که از کجا راه مي روي يا پايت را کجا روي زمين مي گذاري، اگر کمي بي احتياطي کني ممکن است آشيانه پرنده اي را که تخم هايش را آنجا گذاشته زير پا له کني. باغ پرندگان تهران در شمال شرق تهران در دل جنگل لويزان واقع شده است.

پارک ارم (شهربازي)

پارک ارم

پنج کيلومتري اتوبان تهران – کرج
پارک ارم‌ بزرگترين پارک ايراناست. اين شهربازي براي کودکان و بزرگ‌سالان دو بخش جداگانه دارد . قايقراني در درياچه پارک ارم حال و هواي آدم رو عوض مي کند. غرفه‌هاي مواد غذايي‌، کافي‌شاپ‌، رستوران سنتي و رستوران جزيره هم در خدمت بازديد کننده ها هستن. جاي پارکش هم عاليه.

دلفيناريوم برج ميلاد

دلفين

ضلع غربي مجموعه برج ميلاد
دلفيناريوم برج ميلاد نخستين دلفيناريوم غير ساحلي در خاورميانه و مرتفع ترين دلفيناريوم جهان داراي با تجربه ترين مربيان خاورميانه در حد استاندارد هاي بين المللي است. در حال حاضر در اين پارک، چهار شير دريايي زندگي مي کند که از کشورهاي اسپانيا، هلند و آمريکاي جنوبي آورده شده و توسط بهترين مربيان خاورميانه آموزش ديدند. اين شيرهاي دريايي با انجام حرکات آکروباتيک گردشگران رو تشويق به بازديد از آن مي کنند. آموزش هاي لازم به شيرهاي دريايي براي گرفتن عکس يادگاري، کشيدن نقاشي ونواختن ساز دهني داده شده. پارک دلفين هاي برج ميلاد تهران از طريق تکنولوژي شبيه سازي شده آب اقيانوس قابليت نگهداري انواع پستانداران دريايي رو در پايتخت ايران فراهم کرده است.

پارک ژوراسيک تهران

پارک

سعادت آباد، ميدان بهرود، بلوار شقايق ، بعد از پارک پرواز
چندين سال پيش محققان فرانسوي اندکي از بقاياي يک دايناسور رو در حوالي کرمان کشف کرده و آن بقايا رو به سرعت به کشور خود (موزه تاريخ طبيعي پاريس) منتقل کردند و تا قبل از افتتاح پارک ژوراسيک در تهران، اين موجود منقرض شده فقط در لا به لاي کتاب ها در ميان تصاوير فيلم هاي سينمايي قابل مشاهده بود.
براي نخستين بار در ايران، پارک ژوراسيک تهران (پارک دايناسورهاي متحرک) محيطي مفرح و هيجان انگيز براي خانواده ها بويژه کودکان و نوجوانان فراهم آورده که بازديد از آن را به همه خانواده ها توصيه مي کنيم.

شهربازي بيلينو

پارک

بوستان نهج البلاغه (بزرگراه يادگار امام)
شهربازي بيلينو، تجربه بازي با دستگاه هاي واقعي ساختماني و راه سازي.
بيل مکانيکي، جرثقيل، ماشين خاک برداري و …..
براي اولين بار در ايران

درياچه خليج فارس (چيتگر)

پارک

همت غرب،شهيد خرازي،خروجي درياچه شهداي چيتگر
درياچه چيتگر يکي از جاذبه هاي جديد تهرانه که خيلي خوب شناخته شده و خيلي ها براي گذروندن اوقات فراغت به اين منطقه ميرن . در اين مجموعه امکان انجام بازي هاي دريايي هم وجود دارد . درياچه چيتگر، بزرگترين درياچه مصنوعي کشور است و منبع اصلي تامين آب درياچه چيتگر، رودخانه قديميه که در اين منطقه جريان دارد.

پارک بازيافت تهران

پارک

بزرگراه يادگار امام، روبروي پارک دوستان
پارک بازيافت در محله علي اباد بالاتر از بزرگراه آزادگان و به عبارتي ضلع جنوب پارک خزانه قرار دارد .

سافاري پارک وحشت

سافاري
سافاري

ضلع شمال غربي درياچه خليج فارس
سافاري پارک وحشت يکي از اماکن تفريحي جديد و تازه تاسيس واقع در مجموعه درياچه شهداي خليج فارسه که مطمنا طرفداران زيادي خواهد داشت وطيف وسيعي از جوانان و نوجوانان رو به خود جذب مي کند. سافاري پارک يه تونل وحشت بسيار هيجان انگيز داراي تونل گردون،اتاق گاز و اتاق هاي ديگر است که نفس رو در سينه شما حبس مي کنه و توان ادامه مسير در اين تونل رو دشوار مي کند.

موزه تاريخ طبيعي دارآباد

موزه
محدوده دارآباد، خيابان آجودانيه،خيابان موزه
محوريت اين موزه طبيعت ايران و شناخت اهميت حفاظت از محيط زيست و حياط وحشه که توش مجموعه هيجان انگيزي رو جمع‌آوري کردن.

آبشار تهران

آبشار
غرب بزرگراه همت، بعد از جنت آباد، روبروي درياچه چيتگر
آبشار تهران از يک تک درخت قديمي شروع مي‌شه. درختي که سرچشمه آب برکه‌ها و آبشارهاي مصنوعي اين بوستان زيباست.
بالاترين بخش “آبشار تهران” آلاچيقي است که به آن “برج تقسيم آب” مي‌گويند . وقتي در کنار آن مي‌ايستيد، مي‌توانيد هشت برکه کوچيک و بزرگ رو ببينين که در ارتفاعات مختلف ساخته شدن، کنار يکي از اين برکه ها، نيلوفرهاي آبي با گل‌هاي صورتي و سفيد، برکه اي طبيعي را يادآوري مي‌کنن . کمي آن طرف‌تر نخل‌هاي مرداب و جگن، از زمين سر برآوردن.
يک برج ديگه هم که به برج حلزوني يا برج کبوتر معروفه، کمي بالاتر از برج‌هاي سه قلو قرار گرفته. همان طور که از اسم اين برج پيداست براي رسيدن به بالاي آن بايد پله‌هاي سنگي حلزوني شکل رو گرفت و بالا رفت.
تو اينجا همه چيز به قدري زيباست که تصور اينکه تمام فضاي طبيعي اين مکان، به دست انسان شکل گرفته باشد، کمي به نظرتان مشکل مي‌رسه .

باغ وحش ارم

باغ وحش ارم
تهران ، کيلومتر ۴ اتوبان تهران کرج ، نرسيده به استاديوم آزادي ، روبروي نمايشهاي هوايي
باغ وحش ارم تهران در زميني به وسعت تقريبي ۵ هکتار در کيلومتر ۴ اتوبان تهران کرج داخل مجتمع ورزشي تفريحي ارم سبز( پارک ارم) مي باشد. در حال حاضرتعداد ۱۲۰ گونه جانوري بومي ايران و ديگر نقاط جهان در قالب گروههاي مختلف در باغ وحش نگهداري مي شوند.

دنياي بازي بولينگ عبدو

پارک

دنياي بازي با فضايي جذاب و پرنشاط با در اختيار داشتن پيشرفته ترين دستگاههاي بازي محيطي مناسب براي گذراندن اوقات فراغت شما و فرزندان شماست. همچنين مدارس صبحها مي توانند با هماهنگي قبلي و  تخفيف ويژه از اين امکانات استفاده نمايند‫.‬

خيابان شريعتي، مقابل ايستگاه مترو آيت الله صدر، جنب پل آيت الله صدر
شماره تلفن تماس با روابط عمومي: ۲۲۲۴۴۰۷۱

موزه علوم و فناوري

موزه

تهران – خيابان امام خميني – خيابان سي تير – بالاتر از موزه ملي – ساختمان سابق کتابخانه ملي ايران
تلفن: ۶۶۷۲۵۳۸۴

 مرکز رصد و نجوم کانون (رصد خانه زعفرانيه)

موزه
مرکز رصد و نجوم کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان نخستين مرکز آموزش ستاره شناسي آماتوري در ايران است که در رده سني کودک و نوجوان فعاليت مي‌کند.
تهران، خيابان ولي عصر، خيابان سرلشکر فلاحي، بوستان زعفرانيه
۲۲۷۵۲۱۶۷

بوستان آب و آتش

بوستان

بوستان حضرت ابراهيم يا پارک آب و آتش يکي از پارک‌هاي شهر تهران است. اين پارک داراي مساحتي بالغ بر ۲۴۰۰۰ مترمربع و داراي تجهيزاتي مانند چهار برج آتش و چادري ۷۰۰ متري با روي گردان ۳۷۰ نفري است. اين پارک که خيابان آفريقا نرسيده به چهارراه جهان کودک و در انتهاي کوچه ژوبين واقع شده‌است، شامل پل ابريشم، لانه کبوتر، کالسکه‌راني، فانوس دريايي، آبنما، برج آتش، آلاچيق و محيط سبز است.

شهربازي ژوپيتر مجتمع کوروش

شهر بازي
شهربازي ژوپيتر با جديدترين بازي‌ها‌ي تفريحي براي گروه‌ها‌ي مختلف سني و مجموعه‌اي از رستورانهاي متنوع در طبقه دوم مجتمع.برگزاري رويدادها، همايش‌ها‌ و جلسات رسمي. برگزاري دوره‌هاي آموزشي متنوع. برگزاري جشنواره‌‌‌هاي متنوع سينمايي و تاتري و جشنواره‌‌‌هاي موسيقي.

پيست دوچرخه سواري چيتگر

پارک

فاز شرقي پارک چيتگر

محصوص جوانان و نوجوانان

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها