City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

با آبشارهاي سيستان و بلوچستان آشنا شويد +عکس (1395/06/12)

آبشار «اوگينک» دراستان سيستان و بلوچستان واقع است. آبشار «اوگينک» با نام محلي «گرپشت» داراي 80 متر ارتفاع است که در فاصله 3 کيلومتري غرب روستاي اوگينک از توابع بخش لاشار شهرستان نيکشهر قرار دارد و بزرگترين آبشار سيستان و بلوچستان است.
با آبشارهاي سيستان و بلوچستان آشنا شويد +عکس

به گزارش بزنيم بيرون ، آبشار «اوگينک» دراستان سيستان و بلوچستان واقع است. آبشار «اوگينک» با نام محلي «گرپشت» داراي 80 متر ارتفاع است که در فاصله 3 کيلومتري غرب روستاي اوگينک از توابع بخش لاشار شهرستان نيکشهر قرار دارد و بزرگترين آبشار سيستان و بلوچستان است. ساخت جاده ترانزيتي چابهار ٓ ايرانشهر- زاهدان- ميلک و عبور آن از حوزه شهرستان نيکشهر فرصت بسيار خوبي براي گردشگران فراهم کرده تا از مناظر طبيعي و روستاهاي سرسبز بخش لاشار ديدن کنند. آبشارها و چشمه هاي آبگرم شيرآباد(پوتاپ) با مناظر زيبا و ديدني رودخانه آن واقع در فاصله 15 کيلومتري محور ترانزيتي نيکشهر به ايرانشهر در محل دو راهي شرق روستاي هريدوک،روستاي کوپچ با طبيعت پر جلوه وسوزن دوزي منحصربه فردش وآبادي کشيگان با طبيعت و رودخانه زيبا که در جنوب روستاي کوبچ قرار دارد، از جلوه هاي زيباي اين استان به شمار مي روند.

ديدني هاي سيستان و بلوچستان

آبشار «اوگينک» بزرگترين آبشار سيستان و بلوچستان است

 

آبشار لاديز
آبشار لاديز يکي از جاذبه هاي روستاي لاديز، در فاصله کمي از غار لاديز واقع شده است. روستاي لاديز از توابع بخش ميرجاوه شهرستان زاهدان مي باشد و در 25 کيلومتري جنوب غربي شهر ميرجاوه واقع شده است و همه ساله به ويژه در فصل تابستان گردشگران زيادي را به طرف خود جذب مي کند.آب و هواي روستا در فصل پاييز و زمستان و اوايل بهار مطبوع و دلپذير و در تابستان گرم است. رودخانه لاديز نيز از شمال روستا عبور مي کند. اين روستا قدمت چنداني ندارد و از مناطق ييلاقي عشاير بلوچ بوده است که سال ها پيش به سکونتگاه دائمي تبديل شده است. آبشار لاديز در دامنه هاي شرقي کوه زيباي تفتان واقع گشته که طبيعتي ييلاقي و زيبا دارد. در ادامه مسير لاديز، چهره متفاوت تفتان در سيماي روستاي انجيره، تمين و سنگان ديده خواهد شد. 

ديدني هاي سيستان و بلوچستان

آبشار لاديز يکي از جاذبه هاي روستاي لاديز، در فاصله کمي از غار لاديز واقع شده است

آبشار آبندساربوک
اين آبشار در روستاي ساربوگ در 45 کيلومتري مسير نيکشهر به قصر قند واقع است. در 5 کيلومتري شمال غرب ساربوک کوه آبند واقع شده است که داراي مناظر و آبشارهاي زيبا و دل انگيز مي باشد و به دليل کمي بارش در منطقه فصلي بوده و بيشتر در فصول بارش جريان دارد. فاصله اين آبشار تا جاده اصلي در حدود به 10کيلومتر است. شهرستان نيکشهر واقع در جنوب استان، داراي طبيعتي زيباست که رودخانه هاي کشيک، شگيم، کاجو، فنوج و تنگ سرحد و همچنين ارتفاعات آهوران و فنوج سفيدکوه از آن جمله اند.

از جاذبه هاي گردشگري ساربوک نيز که از اهميت خاصي برخوردارند مي توان به آبشار طبيعي آبند، گزدان، سهاکي، گرکور، نابئين، تنک، نداني شيپ، جنگل هاي طبيعي چات سر، لد، مچ جنگل و کمر پشت اشاره کرد. 

سيستان و بلوچستان,آبشارهاي سيستان و بلوچستان

آبشار آبندساربوک در روستاي ساربوگ در 45 کيلومتري مسير نيکشهر به قصر قند واقع است

  

آبشار «گليک»
آبشار گليک در  استان سيستان و بلوچستان واقع است. يكي ازمكانهاي تفريحي وگردشگري شهرستان نيكشهر آبشار گليك در بخش لاشار حوزه دهستان لاشار جنوبي در روستاي جاكس است. آبشار گليک كه يكي از زيباترين آبشارهاي منطقه است 6 متر ارتفاع دارد و بصورت پلكاني با حوضچه هاي زيبا وصخره اي نظر هر بيننده اي را به خود جلب مي كند. وجود پوشش گياهي نادر و گياهان دارويي در مسير آبشار از ديگر جاذبه هاي ديدني اين آبشار است. اين آبشار در فاصله 69 كيلومتري نيكشهر و يك ونيم كيلومتري جاده ترانزيتي چابهار به ايرانشهر قرار دارد.  

سيستان و بلوچستان,آبشارهاي سيستان و بلوچستان

آبشار گليک يكي ازمكانهاي تفريحي وگردشگري شهرستان نيكشهر در روستاي جاكس است

 

 آبشار شالمال
اين آبشار در منطقه اي با همين نام در 13 كيلومتري نيكشهر و در شرق روستاي جلائي كلگ از توابع بخش مركزي و در حاشيه جاده ترانزيتي نيكشهر ٓ چابهار، منطقه اي زيبا و ديدني اما ناشناخته است. وجود آبشار بسيار زيبا از مزيتهاي منطقه شالمال است كه آب آن سراسر منطقه را فراگرفته و طبيعتي بسيار سرسبز و دلنشين را در دو سوي رودخانه و پايين دست آن بوجود آورده است. آب اين آبشار علاوه بر رويش گياهان مختلف در مسير رودخانه و ايجاد سرسبزي، براي آبياري مزارع كشاورزي پايين دست نيز مورد استفاده قرار مي گيرد. شهرستان نيكشهر واقع در قلب بلوچستان برخلاف تصور هموطنان منطقه اي خشك و كويري نيست بلكه از جاذبه هاي طبيعي متنوعي برخوردار است كه در فصول مختلف سال همراه با طبيعت زيبا پذيراي مسافران داخل و خارج از سيستان و بلوچستان مي باشد.

اين شهر در فاصله 510 كيلومتري جنوب زاهدان مركز استان سيستان و بلوچستان، از شمال و شمال شرق به ايرانشهر، از جنوب و جنوب شرق به چابهار و از غرب به شهرستان فنوج و استان هرمزگان محدود شده است. آب و هواي شهرستان نيكشهر در تابستان گرم و خشك و در زمستان معتدل است، بادهاي باران آور موسمي در فصل تابستان و باران آور غربي در فصل زمستان در اين منطقه موجب ريزش پراكنده باران مي شود. شهرستان نيكشهر علاوه بر آثار تاريخي حائز اهميت با داشتن جاذبه هاي طبيعي فراوان نظير نخلستانهاي قديمي، باغهاي ميوه هاي گرمسيري، چشمه هاي آبگرم و آبشارهاي طبيعي به عنوان يكي از قطبهاي ويژه گردشگري در استان پرجاذبه سيستان و بلوچستان به حساب مي آيد.

چشمه هاي آب گرم و آبشارهاي طبيعي اين شهرستان به سبب داشتن املاح معدني، خواص طبي و شفابخش برخي بيماريها همواره پذيراي گردشگران بسياري است. علاوه بر آبشار شالمال مناطق ديدني و تفريحي و آبشارهاي گرگان، بلپير، تنگه سرحه، شگيم از جمله مناطق مهم گردشگري شهرستان نيكشهر به شمار مي روند. وجود حيوانات نادر چون خرس سياه بلوچي و ديگر گونه هاي نادر جانوري نيز نشاندهنده ظرفيت و توانمندي اين منطقه براي زيست حيات وحش است كه اين خود جاذبه ديگري براي گردشگران و طبيعت گردان محسوب مي شود. 

سيستان و بلوچستان,آبشارهاي سيستان و بلوچستان

 آبشار شالمال در منطقه اي با همين نام در 13 كيلومتري نيكشهر واقع شده است

 
آبشار گواتاميچ (پيپ)
آبشار «پيپ» با نام محلي «گواتاميچ» در شرق روستاي پيپ از توابع بخش لاشار شهرستان نيک شهر واقع شده است. اين آبشار در فاصله 2 کيلومتري محور ترانزيتي چابهار- ميلک قرار دارد. اين آبشار در ارتفاع 1300 متري از سطح دريا واقع شده و از کوه هاي مرتفع پيپ سرچشمه مي گيرد. اين آبشار مانند ساير آبشارهاي شهرستان نيک شهر به صورت پلکاني است و جريان آب آن حوضچه هاي طبيعي را به وجود آورده است که آب آشاميدني اهالي روستاي پيپ را تأمين مي کند. مناظر سرسبز و انواع گياهان دارويي در اين منطقه، جلوه اي خاص به آبشار بخشيده است.

روستاي تنگ سرحه و روستاي پيپ با طبيعت بکر و چشم اندازهاي طبيعي و انواع پوشش گياهي، وجود گياهان دارويي، انواع پرندگان وحشي، نخلستانها، چشمه هاي آب در دامنه کوه، رودخانه تنگ سرحه با داشتن صخره ها و استخرهاي طبيعي و سرسبزي طبيعت آن، گوشه اي از جذابيت هاي بخش لاشار نيکشهر است. آبشار گواتاميچ در شرق روستاي پيپ به فاصله دو کيلومتري جاده ترانزيت نيکشهر به ايرانشهر و روستاي گردشگري بغدان با طبيعت زيبا و دل انگيز و وجود رودخانه پرآب و مناظر ديدني، باغات ميوه هاي گرمسيري و سردسيري در حاشيه رودخانه با چشم اندازهاي طبيعي از مناطق بسيار ديدني براي دوستداران ورزش کوهنوردي و طبيعت گردان است.   

سيستان و بلوچستان,آبشارهاي سيستان و بلوچستان

آبشار «پيپ» در  روستاي پيپ در شهرستان نيک شهر واقع شده است

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها