City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

براي خريد لباس زنونه کجا بريم؟ (1395/06/19)

انتخاب‌هاي زيادي براي خريد لباس زنانه در تهران دارند، مهم نيست که به دنبال لباس‌هاي هنري يا مارک هستند، پول زيادي دارند يا به سختي پول اندکي براي خريد پس انداز کرده‌اند در هر صورت جايي براي خريد پيدا مي‌شود
براي خريد لباس زنونه کجا بريم؟

به گزارش بزنيم بيرون ،  نزديک به عيد که مي شود در مراکز خريد تهران جاي سوزن انداختن نيست به خصوص مراکز خريدي که مختص خانم هاست، بازار داغ است و همه در حال انتخاب و چانه زني براي لباسي هستند که چشمشان را گرفته و براي به چنگ آوردنش شايد چندين ساعت راه رفته‌اند. مراکز خريد اينچنيني در تهران کم نيستند و هر کس بنا به نوع سليقه و تمکن مالي به سراغ مرکز خريد مخصوص به خودش مي رود به همين دليل  امسال نيز بازار از حضور گرم زنان براي خريد بي نصيب نيست و با وجودي که نزديک به يک ماه تا پايان سال باقي مانده است اين مراکز حسابي شلوغ هستند.

به گزارش بازتاب زندگي زنان انتخاب‌هاي زيادي براي خريد در تهران دارند، مهم نيست که به دنبال لباس‌هاي هنري يا مارک هستند، پول زيادي دارند يا به سختي پول اندکي براي خريد پس انداز کرده‌اند در هر صورت جايي براي خريد پيدا مي‌شود، قابليت ديگر پايتخت اين است که بيشتر وسائل جاي مخصوص به خودشان را دارند، مثلا کساني که به دنبال مبل و تخت خواب هستند مي‌دانند بايد به سراغ يافت‌آباد يا دلاوران بروند يا کساني که مي‌خواهند کاموا بخرند کافي است به حسن‌آباد سر بزند، خريد لباس و وسايل زنان هم از اين قاعده مستثني نيست البته بسياري از مراکز خريد معمولا مجموعه‌اي از وسايل مورد نياز را در خود جاي مي‌دهند اما بسياري از موارد هم هستند که تنها مختص به يک خريد خاص هستند. در گزارش زير به معرفي مراکز خريد متعدد تهران که براي خريد زنان مناسب هستند مي‌پردازيم.

بازار تهران، جايي براي هر نوع خريد زنانه

بازار بزرگ تهران چندين سال است مقصد اصلي خيلي از زنان براي خريد محسوب مي‌شود چرا که به راحتي مي‌توان تمام وسايل مورد نياز را با حضور در راسته‌هاي مختلف بازار پيدا کرد، اين بازار براي خريد زنان هم گزينه‌هاي مختلفي دارد. يک راسته از بازار تنها به کيف‌وکفش اختصاص دارد و قسمتي ديگر به لباس‌هاي راحتي و جوراب اختصاص داده شده است. پاساژهاي جديدي که در سال‌هاي اخير به بازار اضافه شده‌اند هم مشتريان زيادي دارند چرا که تا حدي اجناس به روزتر را در اختيار مخاطبان قرار مي‌دهند و در عين حال تفاوت قيمت آنچناني با بازار بزرگ ندارند. پاساژ رضا، پاساژمريم يا مرکز خريد جديد کوچه مروي از اين جمله موارد هستند. در هر حال نکته‌اي که نمي‌توان ناديده گرفت اين است که بازار تهران را مي‌توان داراي مناسب‌ترين قيمت در سطح تهران دانست، شايد خيلي‌ها باور نکنند اما اين روزها با 15 تا 20 هزار تومان مي توان در بازار تهران يک کيف زنانه خريد!

گزينه‌هاي مناسب براي خريد پارچه

بسياري از زنان به دنبال خريد لباس‌هاي آماده نيستند بلکه خياط معتمد خودشان را دارند البته اين به اين معنا نيست که راحت باشند و براي خريد حسابي راه نروند چرا که خريدن پارچه، يراق، دکمه و ديگر وسايل مورد نياز براي دوختن لباس کار آساني نيست. در تهران پارچه فروشي کم نيست، بازار بزرگ تهران يک راسته خاص براي خريد پارچه دارد که البته تعدادي از مغازه‌داران آن عمده‌فروش هستند، مولوي گزينه ديگري براي خريد پارچه است که پر از پاساژهاي مختلف با انواع پارچه است. عبدل آباد هم يکي ديگر از مراکز خريد پارچه تهران است و در نهايت زرتشت هم پر از پارچه فروشي هاي مختلف است. در اين ميان سه گزينه نخست از قيمت هايي يکسان و مناسب برخوردارند هر چند که در هرکدام از آنها با اينکه مي توان پارچه هاي ارزان قيمت پيدا کرد، پارچه هايي با جنس خاص و قيمت بالا هم يافت مي شوند اما زرتشت نسبت به اين مراکز داراي رنج قيمت بالاتري است و بنا به گفته بسياري پارچه هاي زيبا و شيک‌تري براي فروش دارد. البته خيابان گاندي تهران هم با وجود اينکه چند مغازه پارچه فروشي بيشتر ندارد نيز يکي از مراکز خريد شناخته شده براي خريد پارچه توسط زنان است.

کيف و کفش را بايد از کجا خريد؟

خريد کيف و کفش مناسب يکي از اصلي‌ترين قسمت‌هاي خريد زنان محسوب مي‌شود، در بيشتر مراکز خريد پايتخت مغازه‌هاي مخصوص فروش کيف و کفش قرار دارند و در عين حال نمايندگي‌هاي مختلف شرکت‌هاي توليد چرم در سراسر شهر پراکنده هستند. اما از اصلي‌ترين نقاط تهران براي اين نوع از خريد زنان خيابان باغ سپه سالار است که به طور کامل در اختيار مغازه‌هاي کيف و کفش فروشي است. قيمت‌ها در اين خيابان بسته به نوع جنس تغيير مي‌کنند با اين حال مي توان اجناسي با کيفيت و قيمت مناسب در اين مرکز پيدا کرد. البته بخشي از ميدان بهارستان هم به فروش کيف و کفش اختصاص دارد که نسبت قيمت‌هاي آن نسبت به ديگر نقاط پايين‌تر است. منوچهري هم گزينه ديگري براي خريد کيف و کفش است که البته تنوع اجناس زيادي ندارد چرا که بسياري از مغازه هاي اين خيابان به فروش ساک و چمدان مي پردازند.

ميداني که زن ها دوستش دارند!

محدوده ميدان هفت تير و مفتح جنوبي را بسياري به عنوان مرکز فروش مانتو و پالتو مي شناسند، در اين محدوده مغازه‌هاي متعددي براي فروش مانتو، پالتو، شلوار يا روسري وجود دارند و نکته مثبتش هم اين است که با هر رنج قيمت و کيفيتي مي توان از اين محدوده خريد کرد. دليل ديگري هم که خانم ها اين محدوده را براي خريد دوست دارند اين است که با کمي قدم زدن مي توانند به سراغ خيابان مفتح شمالي بروند که بورس لباس‌هاي مجلسي زنانه است.

ونک جايي براي يک خريد کامل

محدوده ميدان ونک گزينه بسيار مناسبي براي انواع و اقسام خريدهاي زنانه است، پاساژهايي مانند مرکز خريد ونک، آسمان ونک، برج‌نگار، سرخه بازار و يا خيابان گاندي از جمله مکان‌هايي هستند که خيلي از خانم‌ها به دنبال خريد از آنها هستند. يکي از اصلي‌ترين مزاياي خريد از محدوده ميدان ونک اين است که طيف متفاوتي از محصولات مورد نياز خانم‌ها در اين منطقه وجود دارد، از پارچه و لباس‌هاي مارک و غير مارک گرفته تا وسايل خانه که هر کدام داراي رنج‌هاي متفاوت قيمتي از متوسط تا بالا هستند.

جاهايي براي خريد در جنوب تهران

اين روزها مراکز خريد متعدد در مناطق جنوبي شهر تهران بسيار زياد شده‌اند اما همچنان منطقه امامزاده حسن، سلسبيل، بازار دوم نازي آباد و جمهوري جزو پرطرفدارترين‌ها در اين محدوده هستند. مناطقي که تقريبا تمام خريدهاي مورد نياز خانم ها را پوشش مي‌دهند و دليل اصلي استقبال از آنها قيمت‌هاي مناسب است، هر چند که در يک سال اخير قيمت‌ها در اين مناطق افزايش پيدا کرده‌اند اما همچنان نسبت به ديگر مناطق تهران از قيمت مناسبي برخوردارند. البته نکته‌اي که نمي‌توان ناديده گرفت اين است که به طور کلي اجناسي که در اين مناطق براي فروش عرضه مي‌شوند کاملا مطابق با مد و اصول مراکز خريد ديگر نقاط تهران نيستند هر چند که کليت يکسان است.

هفت حوض و کوچه برلن گزينه هايي براي خريد ارزان

هفت حوض يکي از محدوده‌هاي اصلي خريد براي خانم هايي است که در شرق تهران زندگي مي کنند، اين خيابان مملو از مغازه‌هاي مختلف است که به راحتي هر نيازي براي خريد را تامين مي کنند البته يکي از اصلي ترين دلايل محبوبيت اين منطقه قيمت هاي مناسب است که باعث مي شود حتي بسياري از غرب تهران براي خريد به سراغش بيايند. در کنار هفت حوض کوچه برلن هم يکي ديگر از گزينه‌هايي است که اجناس متفاوت از جمله لباس‌هاي مجلسي براي زنان را با قيمت مناسب در اخيتار مشتريان قرار مي‌دهد.

جمعه بازار جايي براي خريد زنان سنتي‌دوست

چندين سال است که سليقه‌اي خاص براي خريد بين دختران جوان باب شده که آن را سنتي مي خوانند، در اين نوع لباس پوشيدن معمولا مانتو و يا کيف و کفش با طرح هاي سنتي دوخته مي شوند. جمعه بازار که روزهاي جمعه در پارکينک طبقاتي پروانه واقع در چهارراه استانبول برقرار است اين نوع اجناس را در اختيار علاقه‌مندان قرار مي‌دهد. در اين بازار نيز مانند بسياري جاهاي ديگر اجناس هم با قيمت ارزان و هم با قيمت متوسط يافت مي‌شود.

خيابان‌هايي براي خريد گران!

خيابان‌هاي جردن و فرشته و محدوده ميدان محسني از جمله جاهايي هستند که به دليل حضور مارک‌هاي خاص و اجاره‌هاي بالا براي مغازه‌ها اجناسي با قيمت‌هاي بالا در اختيار مشتريانشان قرار مي‌دهند. در اين مناطق حتي لباس‌هاي چند ميليوني‌اي يافت مي‌شود که تنها مشتريان خاص دارند. البته نمي‌توان نسبت به طراحي و جنس خاص اين اجناس بي توجه بود.

مراکز خريدي که همه چيز دارند

در تهران مراکز خريدي که مي توان در آن ها همه چيز براي خريد زنانه پيدا کرد بسيار زيادند، پاساژ هاي، تنديس، قائم، گلستان، ميلاد نور، هايپر استار، انديشه، الماس، تيراژه، گيشا، گلديس، الهيه، آرين، پاساژ سنتي ستارخان، سپيده و يا مرکز خريد پاسداران از اين جمله هستند.

تنديس: يکي از پاساژهاي پرطرفدار تهران پاساژ تنديس واقع در بالاي ميدان تجريش است که اجناس شيک و بعضا گران قيمتي دارد. اين مرکز خريد معمولا مشتريان خاص خودش را دارد چرا که بيشتر اجناسش مارک و وارداتي هستند.

قائم: پاساژ قائم مرکز خريد ديگري در محدوده ميدان تجريش است که به نسبت همسايه اش يعني پاساژ تنديس اجناس را با قيمت مناسب‌تري در اختيار مشتريانش قرار مي دهد، اين پاساژ داراي چند طبقه است که هر کدام از آن ها به مواردي مانند لباس، کيف و کفش يا طلا اختصاص دارند.

گلستان:در تهران دو پاساژ گلستان وجود دارد، پاساژي که در محدوده ميدان صنعت قرار دارد داراي اجناس مارک و بعضا گران قيمت است با اين حال پيدا کردن لباسي با قيمت مناسب در حراجي هاي فروشگاه هاي زنانه اين پاساژ سخت نيست. پاساژ گلستان ديگر در محدوه ميدان پونک قرار دارد و نسبت به رقيب هم نامش به مراتب داراي اجناس ارزان قيمت تري است، اين پاساژ براي زنان مغازه هاي متعددي دارد که بسياري از سليقه ها را تامين مي کنند.

ميلاد نور:پاساژ ميلاد نور در غرب تهران هم معمولا يکي از گزينه هاي زنان تهراني براي خريد است، اين پاساژ داراي چندين طبقه با راهروهاي زياد است و هر مدل جنسي در آن يافت مي شود از شيک و گران گرفته تا ارزان و معمولي. يکي از اصلي‌ترين ايراداتي که به اين پاساژ وارد است نحوه چينش است که امکان بازديد از تمام مغازه‌ها را سخت مي‌کند.

هايپر استار: اين مرکز خريد را مي توان جزو فروشگاه‌هايي دانست که خيلي‌ها آن را شبيه به موارد مشابه خارجي مي‌دانند. هايپراستار داراي چندين فروشگاه مارک است که رنج قيمتي نسبتا بالايي دارند اما در فصل حراج هميشه پر از مشتري هستند.

انديشه: پاساژ انديشه واقع در خيابان سهروردي معمولا جزو انتخاب هاي اول زناني است که مراکز خريد منظم را دوست دارند چرا که گشتن در اين پاساژ براي خريد بسياري راحت است و به راحتي مي توان از تمامي مغازه هاي اين مرکز ديدن کرد در اين پاساژ اغلب لوازم مورد نياز براي زنان از جمله لباس مجلسي، مانتو، کيف و کفش، لوازم آرايش، بدلي جات و لباس راحتي در دسترس هستند.

الماس: مرکز خريد الماس ايراني چد سالي است راه اندازي شده و در اين مدت ميان خانم هايي که به دنبال خريد خاص هستند و پول برايشان مهم نيست جايگاه ويژه اي پيدا کرده چرا که اين مرکز تقريبا بسياري از مارک هاي معروف را در خود جاي داده است البته در کنار اينها مغازه هايي هم وجود دارند که با قيمت مناسب مي توان از آن ها خريد کرد.

تيراژه:مرکز خريد تيراژه چندين سال است که به عنوان يکي از اصلي‌ترين قطب‌هاي خريد در غرب تهران معرفي مي شود، اين مرکز شامل چند طبقه است و خريدهاي زنانه بخش زيادي از فضاي آن را اشغال کرده اند. در اين مرکز خريد انواع قيمت ها را مي‌توان مشاهده کرد اما به طور کلي داراي رنج قيمتي متوسط است.

گيشا: مرکز خريدي که در گيشا قرار دارد سالهاست ميان خانم ها براي خريد محبوبيت دارد دليل اصلي اين محبوبيت قيمت هاي مناسب براي انواع چيزهاي مورد نياز است، البته نبايد اين را هم ناديده گرفت که کساني که بسيار شيک پوش هستند بايد براي خريد در اين مرکز کمي بيشتر وقت بگذارند چرا که تمامي اجناس يکسان نيستند.

پاساژ گلديس، مرکز خريد الهيه، پاساژ آرين، بازار سنتي ستارخان، پاساژ سپيده و مرکز خريد پاسداران از ديگر مراکز خريد اينگونه در تهران هستند که زنان براي خريد به سراغشان مي روند.

در هر حال جاهايي که زنان براي خريد در تهران مي توانند به سراغشان بروند کم نيستند اين روزها مغازه ها و مراکز خريد متعدد مانند قارچ در هر نقطه اي از پايتخت سر در مي آورند و وارد بازار داغ رقابت براي جذب مشترياني مي شوند که با توجه به شرايط اقتصادي جامعه به دنبال اين هستند که با صرف هزينه اندک اجناسي با ظاهر و جنس مناسب بخرند.


منبع : خبرگزاري مهر

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها