City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

حس و حال شکم گردي در رستوران هاي گران تهران! (1395/06/19)

رستوران گردي و تجربه‌کردن غذاها و نوشيدني‌هاي مختلف يکي از تفريحات اين روزهاي مردم به خصوص شهرهاي بزرگ مثل تهران است؛ البته درست است که رفتن به رستوران با اعضاي خانواده شايد بيشتر از چند ساعت زمان نبرد اما هزينه آن گاهي اوقات کمتر از يک سفر نيست.
حس و حال شکم گردي در رستوران هاي گران تهران!

به گزارش بزنيم بيرون ، تهران از جمله شهرهايي است که تنوع رستوران‌ها و کافه‌ها يکي از جاذبه‌هاي شهرهاي بزرگ موجود در آن است. رستوران‌هاي موجود در تهران را مي‌توان به شيوه‌هاي مختلفي دسته‌بندي کرد.از رستوران‌هاي شيک و ويژه گرفته تا اغذيه‌فروشي‌هاي کوچکي که با تهيه يک يا چند نوع غذا از گذشته‌هاي دور تا امروز به حيات خود ادامه داده‌اند.

ما در اين گزارش 15 تا از رستوران هاي پايتخت از گران ترين تا ارزان ترين ها را به شما معرفي مي کنيم تا اگر هنوز براي تعطيلي روز پدر و سپري کردن يک روز مفرح و شاد برنامه ريزي نکرديد اين گزينه را هم  در نظر داشته باشيد. البته اين نکته را هم مد نظر داشته باشيد که قبل از رفتن به هر رستوراني نرخ هاي رستوران را با جيب خودتان بسنجيد.

رستوران هاي خيلي گران

اين دسته از رستوران ها را البته خيلي ها نمي توانند اصلا انتخاب کنند چرا که صرف يک وعده غذا در اين رستوران ها همراه خانواده از حقوق يک ماه خيلي ها بيشتر است.

رستوران لوشاتو

رستوران گردي در تهران/ تجربه سفري کوتاه در رستوران هاي پايتخت

لوشاتو كه در زبان فرانسه«لِچاتوو »تلفظ مي شود به معني «قصر» است. رستوران لوشاتو كه حدود ۴۰۰متر زير بنا دارد از دو طبقه كامل و يک نيم طبقه تشكيل شده است كه در طبقه نخست شاهد ميزهاي ۶نفره و ۸نفره و ۲نفره خواهي بود كه به ميزان نياز مستقر مي شود.

با نگاهي به منوي رستوران لوشاتو در بخش پيش غذها از خاويار بلوگا كه كمياب نيز هست به چشم مي خورد تا سالمون دودي با نان تُست.

بيش از ۱۰نوع پيش غذا را خواهي ديد و ۴نوع سوپ خاص نيز لحظات آرامي را به صرف غذاي اصلي متصل خواهد كرد.

اما منوي غذاهاي اصلي كلكسيوني است از انوع غذاهاي ويژه و خوش طعم.حدود ۲۰نوع غذا منوي ويژه لوشاتو را تشكيل مي دهد.شاتو بريان، فيله مينيون، تورندو، فيله استيک،آنتراكت، ماهي سرخو، ماهي قزل آلا با سس كره و ليمو، ماهي آزاد آب شيرين پرشده با اسفناج، فيله ماهي حلوا با سس بادام، لابستر كاردينال، ميگو سوخاري و ميگو با ترخون و سس خامه منوي لوشاتو را كه شامل غذاهاي فرانسوي و غذاهاي دريايي است را كامل مي كند.

آدرس:خيابان دربند روبروي کاخ سعدآباد

رستوران البرز

رستوران گردي در تهران/ تجربه سفري کوتاه در رستوران هاي پايتخت

نام رستوران البرز در بين بسياري از مردم با عنوان بهترين و گرانترين چلوکبابي تهران شناخته مي شود. البرز که کمتر کسي در تهران پيدا مي شود که نام آن را نشنيده باشد شهرت زيادي به خاطر کباب هاي 50 سانتي متري خود دارد. انواع کباب ها و چلوکباب ها، استيک، شنيسل و تعدادي غذاي دريايي در اين رستوران سرو مي شود.

آدرس: سهروردي شمالي-بالاتر از چهارراه شهيد بهشتي-نبش کوچه نيکوقدم

آنتروکوت

رستوران گردي در تهران/ تجربه سفري کوتاه در رستوران هاي پايتخت

آنتروکوت يا رستوران فرانسه تهران را مي توان از جهاتي يک رستوران منحصر به فرد معرفي کرد. مبلمان، دکوراسيون، تابلوهاي روي ديوار و شکل پرده ها واقعا حس يک رستوران خارجي را در شما ايجاد مي کند. آنتروکوت يک رستوران بسيار دنج محسوب مي شود بطوريکه اگر شما اطلاع نداشته باشيد که يک رستوران در آن نقطه قرار دارد بعيد است اين رستوران به چشم شما بخورد. انواع غذاهاي فرانسوي که بيشتر دريايي نيز هستند در اين رستوران سرو مي شود.

آدرس: اتوبان کردستان-خ شيراز جنوبي-نبش کوچه ژاله پلاک 1

رستوران اسفنديار

رستوران گردي در تهران/ تجربه سفري کوتاه در رستوران هاي پايتخت

رستوران اسفنديار يک سالن بزرگ کلاسيک دارد که در آن موسيقي کلاسيک نيز اجرا مي شود. طبقه دوم اسفنديار نيز داراي مبلمان و دکوراسيون سنتي است و در آن موسيقي سنتي اجرا مي شود. اسفنديار منوهايي مجزا مناسب جشن هاي شما دارد. رستوران اسفنديار بعضي شب ها به صورت بوفه غذا سرو مي کنيد.

آدرس: وليعصر-تقاطع نيايش- بلوار اسفنديار-پلاک 30

رستوران عالي قاپو

رستوران گردي در تهران/ تجربه سفري کوتاه در رستوران هاي پايتخت

رستوران عالي قاپو با سبک معماري و چيدمان زيبا تصويري از تهران قديم را پيش روي مشتريان مي گستراند. تابلوها و اشياي نفيس قديمي حال و هواي شما را با بوي شهر قديمي  آشنا مي سازد.اين رستوران يک پيشنهاد بسيار خوبي براي کساني است که دوست دارند در يک محيط متفاوت و به ويژه در طهران قديم غذاهاي اصيل ايراني را نوش جان کنند. در اين رستوران انواع غذاهاي ايراني سرو مي شود.

آدرس: ونک، ابتداي خيابان گاندي

رستوران هاي گران

رستوران گردان برج ميلاد

رستوران گردي در تهران/ تجربه سفري کوتاه در رستوران هاي پايتخت

رستوران گردان برج ميلاد بزرگ‌ترين رستوران گردان جهان است که بخش متحرک آن در هر ساعت ۳۶۰درجه مي‌چرخد تا بازديدکنندگان امکان تماشاي تهران در تمام جهت‌ها را داشته باشند.

يک وعده شام در رستوران گردان برج ميلاد در ارتفاع ۲۵۰تا ۳۰۰متري براي هر نفر ۱۶۸هزار تومان هزينه دارد که شامل بوفه آزاد انواع غذاهاي ايراني، فرنگي و محلي به‌همراه انواع سالاد، نوشيدني‌ها و مخلفات ديگر است.

رستوران گردي در تهران/ تجربه سفري کوتاه در رستوران هاي پايتخت

اين رستوران گنجايش پذيرش ۴۰۰نفر را دارد که در حال حاضر براي ۳۳۰نفر مبلمان شده است.

آدرس: بزرگراه همت غرب، برج ميلا، رستوران گردان برج ميلاد

باغ رستوران باغ گيلاس

رستوران گردي در تهران/ تجربه سفري کوتاه در رستوران هاي پايتخت

رستوران باغ گيلاس يکي از رستوران هاي معروف تهران است که به خاطر ويژگي هاي منحصر به فردش طرفداران بسياري دارد. باغ رستوران باغ گيلاس در منطقه ولنجک يک کافه رستوران لوکس محسوب مي شود. سالن هاي مجزا به صورت ميز و صندلي، تخت و فضاي باز با سرو غذاهاي ايراني در موقعيتي مناسب از شهر مي تواند گزينه قابل تاملي براي صرف غذا در محيطي آرام و طبيعت باشد.

نرخ غذاها در اين رستوران از 15 هزار تا 43 هزار تومان است.

آدرس:ولنجک روبروي دانشگاه شهيد بهشتي بالاتراز ميدان مسجد

رستوران اليزه

رستوران گردي در تهران/ تجربه سفري کوتاه در رستوران هاي پايتخت

رستوران اليزه در بام تنديس و در فضايي بسيار دلپذير شامل حدود 700 متر مربع فضاي سرپوشيده و حدود 900 متر مربع فضاي باز با چشم اندازي بي نظير به مناظر پيراموني است.

يک رستوران لوکس با دکوراسيوني زيبا که انواع غذاهاي بين المللي را سرو مي کند. وجود يک آشپز بين المللي که در آشپزخانه به شکل جزيره اي شيشه اي در وسط رستوران غذاي شما را آماده مي کند، خيال شما را از هر جهت مطمئن مي کند.

آدرس: تجريش، مرکز خريد تنديس، طبقه هفتم

رستوران نارنجستان

رستوران گردي در تهران/ تجربه سفري کوتاه در رستوران هاي پايتخت

رستوران نارنجستان در بالاترين طبقه برج سرو، يکي از بلندترين برج هاي سعادت آباد قراردارد. محيط بسيار لوکس، نماي بي مانندي از شهر تهران، موزيک کلاسيک زنده، يک کافي شاپ کامل، همگي رستوران نارنجستان را به جايي بي نظير تبديل کرده است. انواع غذاهاي فرنگي و دريايي براي پذيرايي از شما در اين رستوران تدارک ديده شده است.

رستوران نارنجستان هم به لحا ظ موقعيت خاص جغرافيايي، هم به لحاظ مجلل‌بودن و هم تنوع و کيفيت خوب غذا يک گزينه بسيار مناسب براي صرف يک وعده غذايي در يک جاي خاص است. انواع غذاهاي ايراني، بين المللي و دريايي در اين رستوران سرو مي شود.

آدرس: سعادت آباد، سرو غربي، ميدان شهرداري، مجتمع سرو،رستوران نارنجستان

رستوران اردک آبي

رستوران گردي در تهران/ تجربه سفري کوتاه در رستوران هاي پايتخت

غذاها در اردک آبي به صورت بوفه‌هايي متنوع ارايه مي‌شوند. بوفه‌هاي اردک آبي در سه نوبت صبحانه، ناهار و شام سرو مي‌شوند که در هر نوبت شما مي توانيد هر کدام از بوفه‌ها را به صورت تک به تک و يا بصورت بوفه کامل استفاه کنيد.

در بوفه رستوران اردک آبي شما براي صرف انواع غذا به هر ميزان که ميل داريد تنها يک بار پرداخت مي کنيد. اردک آبي با دکوراسيون شيک در مرکز تجاري تنديس تجريش در يک منوي غذايي، انواع غذاهاي ايراني، فرنگي، اشتها آور و دسرها را براي شما سرو مي کند.

آدرس: تجريش-مرکز تجاري تنديس

رستوران هاي متوسط و ارزان

رستوران بوفالو

رستوران گردي در تهران/ تجربه سفري کوتاه در رستوران هاي پايتخت

در حوالي تئاتر شهر به خاطر موقعيت خاص خود از قديم رستوران هاي بزرگ و با کيفيتي وجود داشته است. يکي از اين رستوران ها بوفالو است که در محيطي نسبتا بزرگ و در دو طبقه منوي بسيار متنوع و کم نظيري را در اختيار شما قرار مي دهد. البته نوع رستوران ،نحوه سفارش گيري و تحويل غذا شباهت زيادي به فست فودهاي امروزي دارد. اما غذاهايي متنوع مثل انواع پاستا، پيتزا، غذاهاي پرسي مثل بشقاب چيني، مکزيکي و لبناني وجه تمايز بوفالو است. در بوفالو دنبال ساندويج نباشيد چون حتي همبرگرو هات داگ هم پرسي سرو مي شود.

آدرس: خيابان وليعصر پايين تر از چهارراه وليعصر ربروي تاتر شهر پلاک 1456

رستوران خانه کوچک

رستوران گردي در تهران/ تجربه سفري کوتاه در رستوران هاي پايتخت

رستوران خانه کوچک در حوالي خيابان فاطمي جاي شناخته شده اي براي رستوران رو هاي قديمي است. رستوراني با 4 سالن مجزا در 2 طبقه که هر يک حدود 30 الي 40 نفر گنجايش دارد و جاي مناسبي براي برگزاري جشن هاي کوچک شما است. مدل ميز صندلي ها به صورت قديمي خود يعني ميز و صندلي چوبي باقيمانده است اما فضا و ورودي اين رستوران حس خوبي در شما ايجاد مي کند. خانه کوچک انواع غذاي فرنگي مثل استيک، شنيسل، انواع کباب، پيتزا، پاستا و غذاهاي دريايي سرو مي کند. روزهاي تعطيل چلو کباب نيز ارايه مي شود.

آدرس: فاطمي غربي، سيندخت شمالي

رستوران مرواريد

اگرچه مشابه رستوران مرواريد در منطقه شمال تهران زياد وجود دارد اما در غرب تهران کمتر رستوراني در سطح اين رستوران ديده مي شود. رستوراني لوکس با انواع غذاهاي ايراني، چند نوع ماهي و استيک به علاوه سالاد بار و دسر که در مجموع فضاي مجللي در بلوار مرزداران فراهم کرده است.

آدرس: بلوار مرزدارن، بين يادگار امام و اشرفي اصفهاني

رستوران سيمرغ

رستوران گردي در تهران/ تجربه سفري کوتاه در رستوران هاي پايتخت

رستوران سيمرغ يک رستوران با غذاهاي ايراني است که چند نوع غذاي فرنگي را هم در منوي خود دارد. با توجه به کمبود رستوران هايي با سالاد بار در اين منطقه از پاسداران، داشتن سالادبار مزيتي ارزشمندي براي سيمرغ محسوب مي شود.

آدرس: پاسداران، ميدان هروي، خ ساقدوش، روبروي گلستان سوم

رستوران مسلم

رستوران مسلم يکي از رستوران هاي قديمي در بازار تهرانه که خيلي هم شلوغه. اگر قصد داريد به اين رستوران سر بزنيد مطمئنا غذاهاي خوشمزه‌اي رو تجربه خواهيد کرد.در اين رستوران کيفيت غذاها فوق‌العادست و شکل غذاها واقعا انگيزه ميده. اگر قصد داريد خيلي زود جايي براي نشستن پيدا کنيد ساعت 12 به رستوران مراجعه کنيد.

آدرس:بازار تهران سبزه ميدان

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها