City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

بهترين رستوران هاي گريل پايتخت براي شکم گردي کدوم ها هستند؟ (1395/06/19)

اين مطلب از سري مطالب شکم گردي مان، مختص کساني است که علاوه بر اهميت به تناسب اندام خود، دوست ندارند طعم خوشمزه گوشت قرمز و سفيد را بخاطر رژيم غذايي و ترس از چاق شدن از دست بدهند. پس براي اين دسته عزيزان چاره اي نمي‌ماند جز گريل کردن (Grill) غذا و يا پخت در باربيکيو (BBQ).
بهترين رستوران هاي گريل پايتخت براي شکم گردي کدوم ها هستند؟

به گزارش بزنيم بيرون ، دو روشي که هر دو با هدف دوري کردن از روغن لعنتي و سرخ کردن و روغن اندود کردن غذاها ابداع شد و گسترش پيدا کرد. اخيرا غذاهاي گريل شده و باربيکيو در بين مشتريان ايراني هم محبوبيت خاصي پيدا کرده اند و روشي جذاب براي لذت بردن از غذاهاي خوشمزه در کنار خيالي راحت از نبود هيچ رد و اثري از روغن هاي سرخ کردني در طبخ غذاست. در سال هاي اخير تعداد رستوران هايي که صرفا غذاهاي گريل شده و باربيکيويي براي مشتريان آماده کنند، رو به فزوني گذاشته و ما در اين مطلب قصد داريم بهترينِ اين رستوران ها را برايتان معرفي کنيم.

كافه گريل ۴۵۸

در ابتدا شايد براي برخي از عزيزان اين سوال پيش بيايد که «گريل» چيست و روش تهيه آن چگونه است. بايد بگوييم که گريل کردن بيشتر به سرخ کردن شبيه است. در هر دو روش پخت از حرارت مستقيم استفاده مي شود اما هنگام گريل کردن حرارت از بالا ساطع مي شود و هنگام سرخ کردن حرارت از پايين منتقل مي شود، در کنار اين تفاوت عمده که در گريل از روغن سرخ کردني استفاده نميشود و غذا در روغن خودش تفت داده ميشود. در هر دو روش وقتي که لايه نازکي از گوشت يا مرغ يا ماهي همراه با سبزي جات پخته مي شود نتيجه خوبي مي گيريد. هميشه به ياد داشته باشيد که لايه ضخيمي از گوشت را گريل نکنيد چون بيرون آن مي سوزد و داخلش خام مي ماند. همچنين گريل کردن راهي سالم براي پختن است چون چربي آن مي سوزد و خوراکي کم چرب ولي با طعم مناسب خواهيد داشت.

 شکم گردي در بهترين رستورانهاي گريل تهران+ تصاوير

کافه گريل 458 که وجه تسويه آن بخاطر پلاک اين رستوران است، يک کافه رستوران محبوب ايتاليايي است و ميتوانست در ليست بهترين رستوران هاي ايتاليايي ما قرار بگيرد، ولي چون در اين رستوران همه غذا ها، اعم از استيک، پيتزا و حتي پاستا ها به روش گريل طبخ ميشوند، آن را در صدر فهرست بهترين رستوران هاي گريل و BBQ قرار داديم. پيتزاهايي واقعاً خوشمزه با انواع چاشني هاي ايتاليايي در کنار استيک هاي لذيذ و سالاد ها و پاستاهاي متفاوت که اين رستوران را مکاني فوق العاده براي علاقه مندان به غذاهاي ايتاليايي و غذاهاي گريل تبديل کرده است.

آدرس: خيابان بهشتي، روبروي سينما آزادي، شماره 458


غذاي گريل شده جو

يک رستوران معروف در شمال غرب تهران که دو ويژگي خاص را با هم دارد، اولي استفاده از نان جو در تمامي غذاهايش اعم از پيتزا، برگر و سالاد هاست، دوم گريل بودن تمامي غذاهايش هست. مزيت ها و طعم متفاوتي که نان جو نسبت به نان گندم دارد در کنار طعم لذيذ غذاهاي جو (JO) باعث شد طولي نکشد که شعبه دوم خود را هم در شمال تهران افتتاح کند و به پشتوانه اعتباري که از شعبه اصلي اش بدست آورده بود در اين رستوران هم موفق باشد.

شکم گردي در بهترين رستورانهاي گريل تهران+ تصاوير

 استيک ها و پيتزاهاي جو طعم منحصر به فردي دارد که دليل خاص بودن آن را کسي جز سرآشپزش نميداند! يکي ديگر از نکته هاي مثبت جو تنوع بينظيرش در منوي سالاد هاي اين رستوران است و بر خلاف اکثر رستوران ها که همان سالاد کاهو را با اسامي عجيب و غريب به خورد مردم ميدهند، در جو همه چيز حساب شده و حرفه اي است. دکوراسيون جالب و هيجان انگيز اين رستوران با لامپ هاي روميزي که فضايي خلاقانه و سرشار از ذوق را برايتان فراهم کرده است.

آدرس شعبه 1: شهرک غرب، بلوار دادمان، خيابان فخار مقدم، نبش گلبرگ سوم

آدرس شعبه 2: زعفرانيه، خ فلاحي، بالاتر از سه راه آصف، روبروي خ طاهري، مجتمع باميک زعفرانيه


روف تاپ گريل

شايد اگر مسابقه اي با معيار بهترين ويوي شهر از داخل رستوران در بين رستوران هاي تهران برگزار شود، روف تاپ گريل (Rooftop) جزو برترين هاي آن خواهد شد. ويويي فوق العاده که در تراسي سرپوشيده در محله جردن ميزبان شما با غذاهاي گريل شده و منحصر به فردش است.

 شکم گردي در بهترين رستورانهاي گريل تهران+ تصاوير

انواع استيک ها، ماهي ها و برگر هاي گريل شده در کنار ساير خوراک هايي که به روش گريل طبخ ميشوند در اين رستوران انتظار شما را ميکشند. در کنار منوي کافي شاپش که ميتوان براي علاقه مندان به قهوه و نوشيدني انتخابي ايده آل باشد. بوفه صبحانه را هم به ويژگي هاي مثبت اين رستوران اضافه کنيد. صبحانه اي از غذاهاي گريل شده، حتما خيلي خوب خواهد بود.

آدرس: وليعصر، بالاتر از ظفر، خيابان ناصري، شماره 17، هتل آپارتمان طوبي


بي بي کيو چيکن

رستوران بي بي کيو يکي از رستورانهاي فست فودي است که در زمينه توليد غذاهايي که به سريعترين شکل ممکن تهيه ميشوند فعاليت مي‌کند. فصل تمايز اين رستوران از ديگر فست فودها استفاده از روغن زيتون در طبخ غذاهاست که در نهايت موجب طبخ سالم‌تر و همچنين طعمي متمايز مي‌شود.

شکم گردي در بهترين رستورانهاي گريل تهران+ تصاوير

مشتريان اين رستوران مي‌توانند در کنار استفاده از منوي غذا از منوي کافي شاپ نيز استفاده کنند. علاوه بر همه اين ها در بي بي کيو، همان طور که از نامش مشخص است، اکثر غذا ها و مرغ ها به روش باربيکيو و با کمترين دخالت روغن (روغن زيتون) طبخ ميشوند. بي بي کيو چيکن در ميان رستوران هاي باربيکيويي از قدمت بيشتري برخوردار است و يکي از دلايل داشتن مشتري زياد و وفادار، همين موضوع است.

آدرس: شريعتي، ابتداي پل رومي


باربکيو مغولي راشن

به احتمال زياد رستوران باربکيو مغولي راشن (Rushen) ر در بالکن و مشرف به حياط بزرگ مرکز خريد گلستان ديده ايد. يک رستوران خوب و کاردرست با دکوري ديدني و غذاهاي مغولي که همه غذاهايش کم کالري هستند و براي طبخ آنها از باربيکيويي مغولي و فقط از روغن زيتون استفاده ميشود. اولين شعبه از باربکيو مغولي راشن در اين مرکز خريد افتتاح شد و از آنجايي که گلستان يکي از بزرگترين و قديمي ترين مراکز تجاري تهران است و روزانه هزاران نفر از آن بازديد مي کنند، همين امر باعث شناخت گسترده مردم از اين سبک غذا و ذائقه متفاوت مغولي شده است.

شکم گردي در بهترين رستورانهاي گريل تهران+ تصاوير

 در ضمن مي توانيد در صورت مساعد بودن هوا، غذايتان را در بالکن اين رستوران نوش جان کنيد که لذت صرف غذا را چندين برابر مي کند. غذاهاي مغولي بر خلاف اسمشان خيلي ترسناک نيستند و براي نوش جان کردن آن نيازي به ريسکِ بالا نيست! مطمئناً مشتري اين باربيکيو خواهيد شد.

آدرس: شهرک غرب، خيابان ايران زمين، مرکز خريد گلستان، واحد ۲۲۹ داخل بالکن


منبع : برترين ها

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها