City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

در تهران لباس از کجا بخريم؟ (1395/06/22)

براي خريد انواع پوشاک زنانه، مردانه، بچگانه و کيف و کفش مراکز خريدي را که در اينجا معرفي کرده ايم، بهترين هاي تهران به حساب مي آيند. با وجود فروشگاه ها و مراکز خريدي که هر روز به تعداد آنها اضافه مي شود، خريد پوشاک کار بسيار ساده اي شده است اما خيلي از افراد براي انتخاب يک لباس يا کيف و کفش به فروشگاه هاي نزديک قانع نمي شوند وبه مراکز خريد مختلف مراجعه مي کنند.
در تهران لباس از کجا بخريم؟

۱ - بهترين عرضه مستقيم پوشاک

در خيابان جمهوري مراکز خريد زيادي وجود دارد اما انتخاب اين دو مرکز به چند دليل مهم انجام شده است. تنوع لباس ها و قيمت ها مهمترين دليل انتخاب مرکز خريد پلاسکو و شانزه ليزه است. نزديکي آن به فروشگاه هاي زيادي که تنها چند قدم با انجام فاصله دارندنيز دليل ديگر اين انتخاب است.

در اين مراکز خريد، علاوه بر انواع پوشاک مي توانيد کيف و کفش را هم خريداري کنيد. مرکز خريد پلاسکو جايي براي تمام خانواده ها با بودجه هاي متفاوت است. مرکز خريد شانزه ليزه علاوه بر داشتن ويژگي هاي ذکر شده محل مناسبي براي انتخاب هاي اقتصادي براي سليقه هاي گوناگون است. بعضي از فروشگاه هاي اين محل، اجناس خود را بدون واسطه و با در نظر گرفتن سود بالا عرضه مي کنند و اين موضوع فرصت خوبي را براي مشتري به وجود مي آورد.

نقاط قوت: کيفيت و قيمت مناسب براي لباس هاي ايراني
نقاط ضعف: شلوغي زياد و محدوده طرح ترافيک

۲ - بهترين بازارچه در غرب تهران

وقتي فروشگاه هاي مختلف در اين بازارچه در کنار هم فعاليت خود را آغاز کردند هيچ وقت تصور چنين موفقيتي را در ذهن نداشتند. اين روزها اين بازارچه سنتي از تمام مسيرهاي غرب تهران هر روزه مشتري هاي زيادي را در خود دارد. در اين بازارچه انواع پوشاک، کيف و کفش، لوازم آرايشي و بهداشتي و لوازم منزل در دسترس عموم قرار گرفته است. نکته قابل توجه اما تنوع کالاها چه از نظر سليقه و طراحي و چه از نظر قيمت است.

بازارچه سنتي ستارخان کاملا شبيه به يک بازار کوچک در غرب تهران است. انواع لباس هاي توليد داخل و صادراتي در فروشگاه هاي اين مرکز خريد عرضه مي شود و اين موضوع مهمترين نکته براي تنوع ايجاد شده است. شلوغ ترين ساعات اين مرکز خريد عصر به بعد است و بهتر است تا جايي که برايتان ممکن است در اين ساعات حتي از نزديکي اين بازارچه گذر نکنيد.

نقاط قوت: تنوع راضي کننده براي همه مشتري ها
نقاط ضعف: قيمت هاي مختلف براي يک کالا در چند فروشگاه

۳ - بهترين براي همه سليقه ها
خريد از بازار بزرگ هميشه لطف خاص خود را دارد مخصوصا آنکه مرکز خريدهاي کوچکي هم زيرمجموعه بازار مشغول فعاليت هستند. اگر از آن دسته افراد هستيد که حوصله شلوغي و ترافيک و مخصوصا موتوري هاي اين محدوده را داريد مي توانيد اين انتخاب را داشته باشيد.

بين تمام مراکز خريد کوچک و بزرگ خيابان ۱۵ خرداد، مناسب ترين مرکز خريد در اين منطقه پاساژ کويتي هاي رضا است. در اين مرکز خريد مي توانيد براي سليقه هاي متفاوت پوشاک مناسبي خريداري کنيد. خريد بعضي از اقلام در اين پاساژ به صرفه و بعضي ديگر با مناطق ديگر در شهر تفاوتي ندارد.

بيشترين دليل انتخاب اين مرکز خريد متمرکز بودن اکثر نيازهاي يک خانواده در يک مکان است. در اين مکان علاوه بر پوشاک زنانه، مردانه وبچگانه مي توانيد انواع کيف و کفش را نيز تهيه کنيد. همچنين مي توانيد لوازم آرايشي، بهداشتي، زيورآلات و لوازم مخصوص دکوراسيون را در دسترس داشته باشيد.

نقاط قوت: متمرکز بودن نيازهاي خانواده در يک مکان
نقاط ضعف: قيمت هاي برابر با فروشگاه هاي متفرقه


۴ - بهترين براي مارک بازها

ميدان ونک يکي از استراتژيک ترين ميدان هاي پايتخت است. خيلي از تهراني ها روزانه در اين ميدان به دلايل مختلف تردد دارند. به همين جهت مراکز خريد زيادي مثل آسمان ونک، آينه ونک و مرکز خريد و بازار ونک در اين منطقه گرد هم آمده اند اما مناسب ترين آنها تنها يک پاساژ است.

بهترين مرکز خريد اين محدوده از نگاه ما مرکز خريد ونک است. در اين مرکز خريد علاوه بر نمايندگي چندن برند معتبر داخلي و خارجي فروشگاه هاي متفرقه زيادي وجود دارد که مي تواند باب ميل خيلي از خانواده ها باشد. با اينکه اين مرکز خريد در منطقه نسبتا گراني از شهر واقع شده اما جوابگوي خيلي از خانواده ها با بودجه هاي مختلف است. مراکز خريد و فروشگاه هاي ديگري هم در نزديکي اين مکان وجود دارد که مي تواند انتخاب بعدي شما باشد.

نقاط قوت: تنوع لباس هاي مارک دار و متفرقه
نقاط ضعف: چند قيمت براي يک کالاي مشابه

۵ - بهترين از نظر تنوع محصولات

مرکز خريد بوستان و تيراژه نيز از کامل ترين مراکز در محدوده غربي تهران هستند. اين دو مکان بهترين ها هستند از نظر طراحي و تنوع براي تمام خانواده ها با هر سليقه اي که دارند.

در مرکز خريد بوستان علاوه بر مراکز اداري و تجاري، بيشتر بانک هاي دولتي و خصوصي و نمايندگي چند شرکت بيمه نيز حضور دارند. اگر از مشتريان دائمي فروشگاه هاي زنجيره اي شهروند هستيد حتما اطلاع داريد که يکي از شعبه هاي آن هم در چهار راه پونک و قسمتي از مجتمع تجاري بوستان واقع شده است.

مرکز خريد تيراژه نيز بازارچه کوچکي است که تنوع فروشگاه هاي آن تا حد زيادي بالا است و امتياز بيشتري را نسبت به بوستان مي گيرد. در اين مرکز خريد علاوه بر انتخاب پوشاک مي توانيد انواع لوازم ورزشي، آرايشي و بهداشتي را نيز خريداري کنيد. تعدادي از نمايندگي برندهاي معتبر نيز در مرکز خريد تيراژه شعبه دارند. در اين دو مرکز خريد فضايي هم براي تفريح خانواده ها و کودکان در نظر گرفته شده است.

نقاط قوت: تنوع محصولات و فاصله نزديک مرکز خريدها
نقاط ضعف: قيمت هاي نامناسب براي برخي کالاها

۶ - بهترين و اقتصادي ترين مرکز خريد در شمال شهر

شمال شهر مرکز خريدهاي لوکسي دارد که حتي وارد شدن به آنها براي همه مقدور نيست. يکي از اين نمونه ها مرکز خريد مدرن الهيه است که قيمت هاي نجومي پوشاک در فروشگاه هاي آن تنها مناسب افراد خاصي از جامعه است اما درست در مقابل اين محل مرکز خريد قائم است که مناسب ترين محل براي خريد تمام اقشار است.

با هر سليقه و بودجه اي که داشته باشيد دست خالي از اين مرکز خريد بيرون نمي رويد. اگر نبودن جاي پارک مناسب و شلوغي ميدان تجريش را ناديده بگيريد، مي توانيد براي تمام اعضاي خانواده در هر سني بهترين خريد را داشته باشيد.

مناسب ترين لباس هاي بچگانه را مي توانيد در فروشگاه هاي اين مرکز و خيابان هاي اطراف آن انتخاب کنيد. نزديکي مرکز خريد به بازار تجريش هم يکي ديگر از محاسن اين محل است.

نقاط قوت: قيمت هاي بسيار مناسب نسبت به منطقه
نقاط ضعف: محدوديت در انتخاب سايز

۷ - بهترين رقيب براي بازار بزرگ

بازار دوم نازي آباد يک رقيب جدي براي بازار بزرگ در جنوب تهران است. اين خيابان هم مانند بازار هميشه شلوغ و پر رفت و آمد است. خيلي ها مراکز خريد اين منطقه را با مراکز خريد شمال شهر يکسان مي دانند و در بيشتر مواقع از نظر طراحي و کيفيت لباس ها اين موضوع واقعيت دارد.

اينجا هم مثل بازار بزرگ مراکز خريد کوچک و بزرگ و فروشگاه هاي زيادي فعاليت دارند که مي توانند براي هر سليقه پاسخگو باشند. مخصوصا اينکه قيمت بعضي از پوشاک در اين منطقه دست کمي از بازار ندارد.

اينجا يک بورس تمام عيار براي انواع پوشاک زنانه، مردانه و بچگانه است. از زمان نوزادي و کوچکترين سايز تا لباس و کفش هاي سايز بزرگ در بازار دوم نازي آباد در دسترس عموم قرار دارد. دسترسي به بازار دوم نازي آبا تنها براي جنوب شهر نيست و با استفاده از خط يک مترو مي توان به سادگي از هر جاي تهران به آنجا رسيد.

نقاط قوت: قيمت مناسب و تنوع محصولات
نقاط ضعف: کيفيت پايين کيف و کفش ها


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها