City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

جنگل پيمايي در جنگل دالخاني و سد ميجران (1395/06/23)

جنگل دالخاني از بکرترين جنگل هاي ايران است ،که آن را دالان بهشت نيز مي نامند.دالخاني روستايي است از توابع بخش مرکزي شهرستان رامسر در 30 کيلومتري جنوب شرقي رامسر که در دهستان چهل شهيد واقع است.
جنگل پيمايي در جنگل دالخاني و سد ميجران

 دالخاني که با آب و هواي بي نظيرش و طبيعت بکرش از دل انگيزترين و ديدني ترين جنگل ها است که به دليل همجواري با جنگل هاي 600 هزارمتر مربع رامسر ، دالخاني نام گرفته است.جنگل هايي که در مسير جاده ادامه دارند و بعد از دالخاني شما را به ييلاق جنت رودبار و گرسماسر ،اکراسر ،گلين و … مي رسانند. دالخاني جنگلي نيمه کوهستاني است که ارتفاع آن به حدود 800 متر مي رسد و انتخابي مناسب براي طبيعت گردان و کوهنوردان است.مه غليظ ار مهمترين ويژگي ها و زيبا يي هاي دالخاني است که در کنار سرسبزي زيبا و طبيعت بکرش ،گردشگران بي شماري را به سوي خود مي کشاند. براي رسيدن به آن از خروجي شهر رامسر شروع کنيد و بعد از طي مسيري حدود هفت کيلومتر در مسير آسفالته رامسر به تنکابن، به سه راهي جنت رودبار برسيد. جنگل دالخاني ۲۳ کيلومتر جلوتر در کنار جاده قرار دارد.

روزشمار برنامه:

روزشمار برنامه:

روز اول و دوم : سه شنبه 21/8/1392 ساعت  18  از اصفهان حرکت کرديم و بعد از گذشتن از شهرهاي ميمه، دليجان ( يک توقف خيلي کوتاه)، سلفچگان، ساوه و قزوين وارد آزادراه قزوين-رشت شده و بعد از شهر رودسرو رامسر به سمت تنکابن حرکت کرديم و به مسير خود ادامه داديم تا به سه راهي جنت-رودبار رسيديم.وارد مسير جنت رودبار شديم و به حرکت خود ادامه داديم تا به روستاي گالش محله رسيديم.

در آن­جا از ماشين پياده شديم و راس ساعت 8 صبح بعد از خوردن صبحانه و نرمش صبحگاهي پيمايش خود را در امتداد رودخانه آغاز کرديم و پس از چند کيلومتري در امتداد يک رودخانه کوچک به دل جنگل زديم.سپس در جهت غرب و در امتداد يک جويبار کوچکتر ارتفاع گرفتيم تا به سر يال برسيم و در امتداد يال اين قدر ارتفاع گرفتيم تا به جاده جنت رودبار برسيم جنگلهاي مسير بسيار زيباست و به ويژه حجم زياد قارچها به نسبت جنگلهاي ديگر جالب مي­باشد.کوچکترين اشتباه در ناوبري اين مسير ممکن است شما را دچار شيب ها و دره هاي سخت کند.

تقريبا تمام فصول سال براي ديدن و پيمايش جنگلهاي داليخاني مناسب است. با وجوديکه ماه آبان بود، هوا بسيار دلنشين و مطبوع بود. نه سرد و نه گرم، نه خشک و نه شرجي. به هر حال، به مسير خود ادامه داديم تا مجددا به جاده جنت-رودبار رسيديدم. هنوز تاريک روشن هوا بود که در کنار پارک جنگلي کوچکي که در آن­جا ماشين به انتظار ما بود، رسيديم. قصد برپايي چادر داشتيم که بارش باران شروع شد. لذا از آلاچيقهاي کوچک اما دلنشين و باصفاي آن­جا براي شب­ماني استفاده کرديم.

خلاصه حرکت:

ارتفاع آغازين : 83 متر

ارتفاع شب ماني : 1073 متر

طول مسير : حدود 15 کيلومتر

آنتن دهي موبايل : در بسياري از مناطق آنتن بود

مشخصات مسير پيمايش شده و عوارض مربوطه در دسترس مي­باشد (با سپاس از احسان امين جواهري) :

http://www.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=5639513

روز سوم : پنج شنبه مورخ 23/8/1392 بعد از پوشيدن لباس ضد باران و پامچو سوار ماشين شديم و به سمت وروديه جاده جنت رودبار مجددا حرکت کرديم. سه کيلومتر جلوتر به جاده خاکي امامزاده ابراهيم بنشکي رسيديم. از ماشين جدا شده و بعد از حدود يک ساعت جاده پيمايي وارد مسير جنگلي شديم تا به سمت درياچه ميجران حرکن کنيم. در اواسط راه به دليل بارش­هاي باران شب گذشته، امکان عبور از رودخانه ميسر نبود  و خطرناک بود. به همين دليل مسير پيمايش شده را برگشتيم و با ماشين به سمت ابتداي جاده جنت رودبار حرکت کرديم. در حدود 10 کيلومتر مانده به سه راهي جاده جنت-رودبار، جاده آسفالته سد ميجران قرار دارد.

بلافاصله نماي درياچه در پيش چشمان شما ظاهر خواهد شد.در روستاي تالش سرا و ورود به جاده ديگري ميتوانيد به سمت تاج سد برويد اما ادامه مسير مستقيم شما را به روستاي کوچک کلچيکي ميرساند.ما از اين روستا جنگل پيمايي خود را در مسير يک جاده خاکي زيبا و در جهت شمال غرب آغاز کرديم و پس از زمان کوتاهي به رودخانه نسارود که آب سد ميجران را تامين ميکند رسيديم.از پل نسارود عبور کرده و در جهت آب رودخانه به سمت درياچه بازگشتيم و نهايتا پس از عبور از رودخانه و بالا رفتن از تپه به روستا بازگشتيم. تقريبا تمام فصول سال براي ديدن و پيمايش در اين منطقه مناسب است. بعد از گشت و گزار در منطقه به سمت رامسر برگشتيم و شب را در سواحل درياي خزر چادر زديم و صبح روز بعد به سمت اصفهان حرکت کرديم.

طول مسير پيمايش شده در حاشيه درياچه :حدود 5 کيلومتر جاده پيمايي و جنگل پيمايي ساده

 مشخصات مسير پيمايش شده و عوارض مربوطه در دسترس مي­باشد (با سپاس از احسان امين جواهري) :

http://www.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=5639732


منبع : برگرفته از تارنماي گروه کوهنوردي اسپادانا http://spadanaclub.ir

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها