City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

گزارشي از راپ سوئينگ معلولان در دره هملون (1395/06/24)

دره هملون به عنوان قديمي ترين دره ايران همواره محل عبور کوهنوردان و طبيعت دوستان است که وزش جديد سوئينگ۱ در آن راه اندازي شده است.
گزارشي از راپ سوئينگ معلولان در دره هملون

به گزارش بزنيم بيرون ،  باوري هاي ماجراجو (باما) با اطلاع از افتتاح ورزشي نو و خاص در دره هملون واقع در ميگون (شميرانات) صبح زود پاييزي  روز ۱۸ مهر ماه سال ۹۳ عازم اين منطقه زيبا شدند. با هماهنگي هاي انجام شده تيم اجرا آماده مواجه شدن با افرادي با محدوديت هاي جسمي حرکتي بودند و موارد لازم از جمله الاغ براي حمل افراد از دره هملون به منطقه پرش و وينچ براي بالا کشيدن آنها تدارک ديده شده بودند. عبور از دره صعب العبور با چالش هاي زيادي همراه بود و افراد زيادي براي کمک در دره از طرف تيم اجرا حضور داشتند.

مسير سخت و دشوار که گاها با خطراتي نيز همراه بود با شوخي ها و خنده اعضاي باما و تيم اجرا طي شد و افراد تيم به محل پرش رسيدند. دره اي با ديواره هاي عمودي و سنگي که با يک تيرول ۱۰۰ متري بهم وصل شده بودند و در بالاي يکي از ديوارها ها کارگاه پرش برپا شده بود. پس از برگزاري مراسم افتتاحيه اين ورزش و پرش چند نفر از افراد نوبت به اعضاي باما رسيد و آنها يکي پس از ديگري با استفاده از وينچ به محل پرش در ارتفاع ۸۰ متري منتقل شدند و پرش خود را انجام دادند که با سوت و تشويق افراد حاضر در محل همراه بود که هيجان پرش را دو چندان مي کرد. فضاي دره پر از شور و نشاط بود و هيجان پرش در همه جا پخش شده بود.

سعيد ضروري که اولين پرش را به دليل معلوليت جسمي حرکتي شديد بصورت تندم (دو نفره) انجام داد معتقد است: "باورم نمي شد در ايران بتوانيم دست به چنين کاري بزنيم و هميشه کليپ هاي گورج سوينگ۱ را در شبکه هاي اجتماعي مي ديدم و وقتي خودم را در استانه پرش يافتم باور کردني نبود که در منطقه اي  نزديک به تهران بشود چنين فعاليت پر هيجاني را تجربه کرد، همراهي تيم اجرا با سرپرستي احسان سلحشور فوق العاده بود  و روز فراموش نشدني براي همه ما رغم خورد"  نفر بعدي حسين حاجي ها بود که با جرأت و جسارت فوق العاده اش به محل پرش منتقل شد و با پرشي عالي و با جيغ فراوان اين لحظه را در زندگي ماجراجويانه خود ثبت کرد.

محمد مقدم شاد بصورت VIP و بدون شمارش معکوس از ارتفاع ۸۰ متري حرکت پاندولي خود را به شعاع ۱۰۰ متر انجام داد که غافلگيرانه بود. 

آزاده مهدوي که معرف اين برنامه بود و  هماهنگي ها را بر عهده داشت پرش خود را در گرگ و ميش هوا انجام داد که مي گويد: "  تجربه لحظه سقوط تجربه اي بسيار ناب و نو بود که پيش از اين طعم آن را نچشيده بودم. براي لحظاتي هيچ واکنشي نمي توان نشان داد، و حتي مرگ برايمان بديهي مي نمايد. واقعا زيباست. زيبايي اي که فقط در سايه پيروي از اميال ماجراجويانه لمس و درک خواهد شد".

باوري ها توانستند ثابت کنند به باورهاي خود ايمان دارند و اجازه نمي دهند محدوديت هاي جسمي حرکتيشان مانع زندگي پويا و پرهيجانشان شود.


منبع : باشگاه گردشگری باما

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

  • راپ سوئينگ لالان

     اگر دلتان هوس يک ورزش ماجراجويانه در ميان دره هاي اطراف استان تهران را کرده است، پرش از ارتفاع به وسيله طناب مي تواند گزينه خوبي پيش روي شما باشد.  در راپ سوئينگ چند رشته طناب اصلي به قسمت مرتفع کوه‌هاي دو طرف دره وصل شده است و شما از ارتفاع 100 متري مثل آونگ روي اين طناب معلق خواهيد بود.

    0 دیدگاه 9353 بازدید
  • راپ سوئينگ

    اگر دلتان هوس يک ورزش ماجراجويانه در ميان دره هاي اطراف استان تهران را کرده است، پرش از ارتفاع به وسيله طناب مي تواند گزينه خوبي پيش روي شما باشد.  در راپ سوئينگ چند رشته طناب اصلي به قسمت مرتفع کوه‌هاي دو طرف دره وصل شده است و شما از ارتفاع 100 متري مثل آونگ روي اين طناب معلق خواهيد بود.

    0 دیدگاه 28484 بازدید


تگ ها