City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

درباره هاوانا بيشتر بدانيم (1395/07/19)

هاوانا به عنوان پايتخت، بزرگترين بندر، بزرگترين و پرجمعيت‌ترين شهر و عمده‌ترين مرکز اقتصادي کشور کوبا به شمار مي رود. اين شهر با جمعيتي بالغ بر ۲٫۱ ميلون نفر مساحتي نزديک ۷۲۸ کيلومتر مربع را اشغال کرده که آن را به بزگترين و پرجمهيت‌ترين شهر کوبا و سومين شهر پرجمعيت منطقه کارائيب تبديل کرده است.
درباره هاوانا بيشتر بدانيم

به گزارش بزنيم بيرون ، اين شهر محل کرسي دولت کوبا، پايگاه مرکزي وزارت خانه‌هاي مختلف، دفتر مرکزي تجارات و مرکز استقرار سفراي بيش از ۹۰ کشور جهان است. شهردار کنوني اين شهر عضو حزب کومونيست کوباست.
شهر هاوانا در قرن شانزدهم توسط استعمارگران اسپانيايي تأسيس شد و به علت موقعيت استراتژيکي که داشت به نقطعه اتصال بين جهان نو (قاره آمريکا) و جهان قديم (اروپا) تبديل شد که از آن براي انتقال محصولات پرارزش آمريکا به اروپا استفاده مي‌شد.
 فيليپ دوم پادشاه اسپانيا در سال ۱۵۹۲ اين منطقه را شهر اعلام کرد. ديواري به قدرت و بزرگي ديوار قلعه به دور منطقه شهري کشيده شد. در سال ۱۸۹۸ يک کشتي آمريکايي در بندرگاه اين شهر عرق شد که موجب آغاز جنگ بين اسپانيا و ايالات متحده شد.
بافت شهري: اين شهر عمدتاً به طرف جنوب و غرب گسترش مي‌يابد زيرا از طرف شمال محدود به دريا شده است. رودخانه آلمندارس که از جنوب به شمال جريان دارد و به تنگه فلوريدا مي‌ريزد از ميانه اين شهر مي‌گذرد. امروزه مي‌توان هاوانا را سه شهر در يک شهر خواند که شامل شهر قديمي هاوانا، منطقه ودادو و مناطق حومه جديد مي‌باشد.
 
در سال ۲۰۰۹ هاناوا در رده سوم شهرهاي پردرآمد کوبا قرار داشت. هر ساله بيش از يک ميليون گردشگر از اين شهر ديدن به عمل مي‌آوردند. آمارهاي رسمي نشان از اين دارد که در سال ۲۰۱۰، نزديک به ۱٫۱۷۵ ميليون گردشگر بين‌المللي از هاوانا بازديد کرده است که از سال ۲۰۰۵ بيست درصد رشد پيدا کرده است.
مرکز تاريخي شهر در سال ۱۹۸۲ از طرف سازمان يونسکو به عنوان يک ميراث به ثبت رسيد. اين شهر از لحاظ تاريخي، فرهنگي، معماري و ابنيه تاريخي زبانزد است.
هاوانا لقب بزرگترين شهر آمريکاي لاتين با بيشترين جمعيت طبقه متوسط را کسب کرد در حاليکه در همان حال فساد و تبه کاري توسط گنگسترها در جامعه در حال رشد بود. در اين شهر هاوانا درآمد بيشتري نسبت به شهر لاس وگاس در ايالت نواداي آمريکا داشت. در سال ۱۹۵۸، ۳۰۰ هزار گردشگر آمريکايي از هاوانا ديدار کردند.
پس از سال‌ها ممنوعيت حکومت کومونيستي کوبا به فکر استفاده از عوايد حاصله از صنعت گردشگري افتاد و به سرمايه گذاران خارجي اجازه احداث هتل‌هاي جديد و توسعه گردشگري در کشور را داد. هاواناي قديمي به جهت استفاده در مقاصد گردشگري از نو ساخته شد. چندين خيابان و ميدان بازسازي شد اما هاوانا قديمي شهر بسيار بزرگي است در نتيجه بازسازي‌ها به کمتر از ۱۰ درصد آن محدود شد.
در روز چهاردم آگوست سال ۲۰۱۵ ميلادي سفارت آمريکا در هاوانا که بيش از نيم قرن تعطيل شده بود، توسط جان کري وزير امور خارجه وقت آمريکا با بالا رفتن پرچم اين کشور بر ساختمان سفارت بازگشايي شده و فعاليت‌هاي سياسي با واشنگتن از سر گرفته شد.
اتوبوس هاي عمومي هاوانا به دو بخش Metrobús و همچنين Omnibus Metropolitanos تقسيم مي شوند.
Metrobús در محدوده داخلي شهر با حداکثر فاصله 20 کيلومتر اقدام به جا به جايي مسافران مي کند؛ مترو باس هاوانا از 17 خط اصلي تشکيل شده است که ايستگاه هاي آن در فاصله 800 تا هزار متري قرار دارد؛ سرفاصله حرکت اتوبوس در مترو باس هاي هاوانا به صورت متوسط 10 دقيقه است؛ گفتني است عمده اتوبوس هاي مورد استفاده در خطوط مترو باس هاوانا از کشورهاي چين، روسيه و بلاروس تامين شده است.
Omnibus Metropolitanos به عنوان سيستم حمل و نقل عمومي تغذيه کننده متروباس شناخته مي شود که حلقه اتصال نقاط پيراموني شهر با مرکز شهر به شمار مي رود. حداکثر طول خطوط ميني باس هاي هاوانا 40 کيلومتر است و به عنوان يکي از بزرگ ترين سيستم هاي حمل و نقلي کشور کوبا به شمار مي رود.
 


منبع : بزنيم بيرون

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها