City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

درباره ريودوژانيرو بيشتر بدانيم (1395/07/19)

شهر ريودوژانيرو مرکز ايالت ريو دو ژانيرو، دومين شهر بزرگ برزيل و سومين منطقه شهري بزرگ آمريکاي جنوبي است که با جمعيت ۶٫۳ ميليون نفري ششمين شهر بزرگ آمريکا و بيست و ششمين شهر بزرگ جهان نيز به حساب مي‌آيد.
درباره ريودوژانيرو بيشتر بدانيم

به گزارش بزنيم بيرون ،  طبق پژوهشي که در سال 2009 انجام شده اين شهر رتبه اول را در ميان کشورهاي پيرامون برزيل در درصد کاتوليک هاي موجود در شهر که بيش از 51 درصد مي باشند را داراست ، البته پروتستان هاي اين شهر حدود 23 درصد ، افراد بي دين حدود 13.5 درصد و يهودي هاي ساکن در اين شهر بيش از 22 هزار نفر مي باشند .
ريودوژانيرو که از سال 1763 ميلادي پايتخت برزيل بود براي پذيرفتن يک جمعيت که به طور فزاينده اي تعدادشان افزايش مي يافت از امکانات کافي برخوردار نبود. در عين حال به دليل موقعيت جغرافيايي آن به عنوان يک بندر اين شهر در مقابل حمله خارجي آسيب پذير بود.
اين شهر در تاريخ ۱ ژوئيه ۲۰۱۲ به عنوان يکي از مناظر فرهنگي ميراث جهاني يونسکو با نام «ريو د ژانيرو: منظر کاريوکا در بين کوه و دريا» به ثبت رسيده است. ريو در پرچم برزيل نيز به نمايش در آمده است. ستاره‌هاي پرچم، نشان‌دهنده‌ي آسمان ريو در شب ۱۵ نوامبر ۱۸۸۹، زمان اعلام رسمي تشکيل جمهوري برزيل است.
 
اين شهر توريستي در کنار کوه‌هاي انبوه از جنگل و سواحل و خليج‌هاي اقيانوس اطلس قرار گرفته ‌است. شهر ريو دوژانيرو، ميزبان بازي‌هاي المپيک ۲۰۱۶ نيز بوده است.
حمل و نقل عمومي: شهر ريودوژانيرو داراي سيستم حمل‌ونقل مترو و قطار شهري زميني است؛، متروي اين شهر داراي ۴۱ کيلومتر طول و ۳۵ ايستگاه مي‌باشد که در سال ۱۹۷۹ به بهره‌برداري رسيده است. همچنين قطار شهري داراي ۲۵۲ کيلومتر طول و ۱۰۰ ايستگاه است.
 


منبع : بزنيم بيرون

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها