City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

از اسامي عجيب و غريب منوی کافي‌شاپ‌ها چی می دونید؟ (1395/12/04)

اسامي‌ عجيب‌وغريب منوي کافي‌شاپ‌ها هميشه براي مخاطبان سوال برانگيزاست و در انتخاب آنها را دچار مشکل مي‌کند. اما اين اسامي عجيب و غريب به چه معناست؟
از اسامي عجيب و غريب منوی کافي‌شاپ‌ها چی می دونید؟

به گزارش بزنيم بيرون ،  وارد يک کافي شاپ با يک دکور خاص و دوست‌داشتني مي‌شويد و مي‌خواهيد يک نوشيدني و يا يک غذا براي خوردن انتخاب کنيد اما متوجه اسامي عجيب و غريب منو نمي‌شويد. اسامي که هرساله با اضافه شدن خوراکي‌هاي متنوع‌تر بر تعدادشان افزوده مي‌شود. اگر برايتان افت دارد که وقتي وارد کافي‌شاپ شويد از معني کلمات عجيب و غريب داخل منو بپرسيد اين گزارش را بخوانيد و از اصطلاحات کافه‌اي خبردار شويد.

باريستا

مسابقات باريستايي، من باريستا هستم. باريستا به معني «قهوه چي» است و به شخصي گفته مي شود که در کافي‌شاپ‌ها نوشيدني‌هايي بر پايه اسپرسو درست مي کند و تحويل مشتري مي‌دهد. اين کار به قدري مهارتي است که مسابقات داخلي و حتي بين المللي برايش برگزار مي‌شود.

اسپرسو

بعضي فکر مي‌کنند اسپرسو يک دانه قهوه خاص است.‌ اما در واقع اسپرسو به روش خاصي از دم کردن قهوه گفته مي‌شود که در دستگاهي به همين نام دم مي‌شود. دانه‌ها قبلا خوب آسياب مي‌شود و سپس با فشار زيادي آب گرم دريافت مي‌کند. اين ترکيب فشار و آب يک قهوه متراکم مي‌سازد. طوري  که يک جرعه اسپرسو حدود ۷ تا ۹ گرم قهوه آسياب شده دارد.

کاپوچينو

اين نوشيدني در ايتاليا مرسوم است که روي آن يک لايه کف وجود دارد. درواقع کاپوچينو تلفيقي از شيرجوشيده، کف شير و قهوه است که به نسبت مساوي در فنجان شما وجود دارد. کاپوچينو در لغت به معني کلاه کوچک است و به لايه کف در بالاي قهوه گفته مي شود.

لاته

ديگر نوشيدني محبوب و مشهور ايتاليايي است که از دو بخش شيرجوشيده و قهوه ساخته شده است. اما از کاپوچينو شير بيشتري دارد. اما کف زيادي ندارد.

موکا

موکا قهوه اي محبوب همراه با دسر شکلات است. ترکيب آن اسپرسو و پودر کاکائوي مخلوط با شير است واين نوشيدني باز هم يک ايتاليايي محبوب است.

اسموتي

اسموتي نوعي نوشيدني است که برخلاف آبميوه آبکي نيست و بافت ميوه را حفظ کرده است و فقط کمي نرم شده است. اين نوشيدني ممکن است به صورت خالص و يا همراه با کمي شکر و يخ مصرف شود.

کوکتل

به ترکيب آبميوه با آب گازدار و سودا گفته مي‌شود که در کافه‌ها وجود دارد. اما در خارج از کشور براي توليد کوکتل از ترکيب آبميوه و الکل استفاده مي‌شود.

کرپ

نوعي نان کوچک است که در تابه پخته مي‌شود. بافت آن نازک‌تر از پنکيک است معمولا  داخل کرپ‌ها موز همراه با شکلات صبحانه ريخته مي‌شود.

پنيني

پنيني هم مثل ديگر محصولات کافي شاپي براي کشور ايتالياست که فرمول عجيب و غريبي ندارد. يک ساندويچ گريل شده است که داخلش مي‌تواند مرغ، گوشت و يا کالباس‌هاي مختلف باشد که در ترکيب‌هاي مختلفي درست مي‌شود.

شيک

شيک‌ها ترکيبي از بستني و شير و خامه هستند که در طعم‌هاي مختلف ميوه‌اي،شکلاتي،فندقي و ديگر طعم‌ها در منوها حضور دارند و مي‌توان گفت محبوب‌ترين محصول کافي‌شاپ‌ها هستند.

آفوگاتو

آفوگاتو برخلاف اسم سختش ترکيب آساني دارد. ترکيب قهوه دم کرده داغ با بستني وانيلي مي شود آفوگاتو که در ترکيب نوشيدني هاي گرم طبقه بندي مي‌شود.

دتاکس

اگر انواع ميوه‌هاي مختلف را داخل آب بريزيد و چندروزي در آب نگهداريد نوشيدني بسيار مفيد و سم‌زدايي به نام «دتاکس» درست کرده‌ايد. دتاکس براي درمان افسردگي و کساني که خوراکي‌هاي نامناسب زيادي مي‌خورند بسيار مناسب است و يک نوشيدني انرژي‌زا به حساب مي‌آيد. از محبوب‌ترين دي‌تاکس‌ها خيار،نعنا،ليمو،توت فرنگي و هندوانه است. اين نوشيدني را مي‌توان با آب معمولي و يا آب گازدار درست کرد.

فراپه

فراپه برخلاف بيشتر نوشيدني هاي برپايه قهوه از نوشيدني هاي سرد است.  قهوه و شکر و آب که در آن تکه هاي يخ وجود دارد. اين نوشيدني ساده يکي از محبوب ترين نوشيدني هاي قبرس و يونان است اما گفته مي شود ابداع آن کار فرانسوي ها بوده است.

پانچ

 اگر اين کلمه شما را ياد دستگاه پانچ ادارات و يا پوششي تابستاني مي‌اندازد حق با شماست اما در ادبيات کافه‌ها به نوشيدني هاي ميوه اي گازدار گفته مي شود که با ترکيب هاي ميوه نيز همراه است. پانچ‌ها معمولا در ظرف‌هاي بزرگ سرو مي‌شود.

کاربونا

کاربونا نوعي پاستا رشته‌اي شکل است که به شکل نوار است، که بسته به سليقه کافه دار با انواع مختلف موادغذايي مثل مرغ و بيکن‌ها طبخ مي‌شود.

آلفردو

پاستا پنه هم نوعي پاستاي لوله‌اي شکل کوتاه کوتاه است که با مرغ و سس آلفردو طبخ مي‌شود. سس چربي پر از کره و خامه که کالري بسيار بالايي دارد. آلفردو يکي از محبوب‌ترين اجزاي منوي کافي‌شاپ‌هاست.

 


منبع : خبرگزاری مهر

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها