City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

معرفي بهترين سوهان فروشي هاي قم + ويژگي ها (1397/06/10)

سوهان از همان شريني هاي خاص است که طرفداران بسياري دارد از گردشگران داخلي گرفته تا توريست هاي خارجي. شيريني مقوي با طعمي بي نظير. اما اين دليل نمي شود که هر سوهاني کيفيت لازم را داشته باشد و طعمش شما را جادو کند. ما به شما مي گوييم بهترين سوهان قم را از کجا بايد تهيه کنيد.
معرفي بهترين سوهان فروشي هاي قم + ويژگي ها

به گزارش بزنيم بيرون ، اينطور که روايت شده تاريخچه سوهان قم بر مي گردد به دوران قاجار. وقتي که قرار بود صحن عقيق بارگاه حضرت معصومه (ع) در سال 1289-90 هجري شمسي در دوران ناصرالدين شاه قاجار افتتاح شود، در مراسم باشکوهي نماينده ناصرالدين شاه هم حضور داشت و مطابق رسومات بايد هريک از بزرگان حاضر در اين مراسم هديه اي به نماينده ناصرالدين شاه پيشکش مي کردند. ملا ابراهيم شعاعي هم ي کحلوا که به صورت ويژه طبخ کرده بود و شريني بيشتر از حلواهاي عادي داشت به نماينده پادشاه داد. وي وقتي آن را خورد گفت: «اين شيريني مانند سوهان که آهن را مي برد، غذاي من را بريد و هضم کرد». سپس خواست تا از اين شيريني براي ناصرالدين شاه هم ببرد. بدين ترتيب نام حلواي ويژه آن روز «سوهان» شد و از آن پس طبخ آن در قم مرسوم شد.

در واقع سوهان متشکل از آرد جوانه گندم، شکر، روغن که البته در سوهان هاي مرغوب از روغن حيواني يا همان روغن کرمانشاهي استفاده مي شود، زعفران، هل و گلاب و پسته. بنا به ميزان زعفران و پسته و روغني که استفاده مي شود کيفيت سوهان هم متغير است. اما سوهان خوب چه ويژگي هايي دارد و از کجا بايد خريد؟

ويژگي هاي سوهان خوب

اولين و مهم ترين ويژگي يک سوهان خوب عطر و رنگ آن است. اگر از روغن حيواني براي پخت سوهان استفاده شود بي شک بوي دل انگيز ان شما را مست مي کند. ضمن اينکه براي رنگ، بو و طعم بهتر از زعفران بايد استفاده شود اما متاسفانه برخي از رنگ غذا به دليل گراني زعفران استفاده مي کنند.

دومين ويژگي يک سوهان خوب ترد بودن ان است. يک سوهان خوب به دندان نمي چسبد و به اصطلاح در دهان آب مي شود. سومين ويژگي يک سوهان خوب تازگي ان است. سوهان به دليل داشتن روغن اگر تازه نباشد بوو طعم نامطلوبي پيدا مي کند.

سوهان خوب را از کجا بخريم؟

يادمان باشد سوهان تنها سوغات قم نيست بلکه اصفهان و کرمان و حتي يزدي ها در جعبه شيريني حاج خليفه شان جايي براي سوهان باز کرده اند، اما آن سوهان معطر معروف فقط سوغات قم است. بنابراين ما هم در اينجا فقط سوهاني هاي معروف قم را معرفي مي کنيم.

در گذشته معروفترين سوهاني هاي قم محدود به سوهاني حاج حسين سوهاني و پسران، سوهان عارفي و خودکار بود اما کم کم در صنعت سوهان پزي هم مانند ديگر صنايع کشور تغييراتي ايجاد شد و به دليل گستردگي اين صنعت برندهاي ديگري هم وارد کار شدند.

سوهان محمد ساعدي نيا

يکي از بهترين سوهان هاي قم را مي توان از سوهان فروشي محمد ساعدي نيا تهيه کرد که در ابتدا با نام محمد شناخته شد اما بعد ها به دليل اينکه از ديگر برند ها متمايز شود محمد ساعدي نيا نام گرفت و اکنون در 8کشور خارجي از جمله آلمان، هلند و  فرانسه نيز نمايندگي دارد.

آدرس: قم، خيابان امام خميني، 20 متري شهيد بهشتي، 24 متري چمران جنوبي، شماره 165

تلفن: 36624777 و 36612330

نمايندگي فروش در تهران:

سعادت آباد، ميدان کتاب، خيابان آسمان داوزدهم، خيابان گل پرور، شماره 3، زنگ اول

تلفن: 22090387 و 22090428-021

در مجموعه مهر و ماه در کيلومتر 6 اتوبان قم- تهرانهم مي توانيداين سوهان خوشمزه را تهيه کنيد.

 

سوهان محمدسيما

برند محمد سيما از سال 1382 ثبت شده است البته آنها از سال 1376 کارخانه سوهان پزي شان را داير کردند و حالا 100 کاگر دارند که انصافا محصول شان کيفيت بالايي دارد.

آدرس: قم، خيابان نيروگاه، جنب اداره برق، توحيد ۲۴

فروشگاه مرکزي: ۰۲۵۳۸۹۰۸۰۰۲

بجز شعبي که در قم فعال هستند، در مجموعه مهتاب در کيلومتر 21 اتوبان قم تهران هم مي توانيد محصولات محمدسيما را خريداري کنيد.

 

سوهان روح الامين

اين سوهاني هم طي سال هاي اخير توانسته مشتريان بسياري را به دليل کيفيت بالاي توليداتش جذب کند.

ادرس: قم، بلوارامين،۴۵متري صدوق،خيابان شماره ۱۴تلفن  025- 32926008  

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها