City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

غذاهاي ساده و اقتصادي مخصوص مسافرت (1397/07/07)

يکي از دغدغه هاي افراد براي رفتن به مسافرت تهيه غذا در طول سفر است. اين موضوع هم از جنبه اقتصادي مهم است و هم از نظر بهداشت و سلامت. اما مي توان با يک مديريت صحيح هم غذاي خوشمزه نوش جان کرد و هم پول زياد خرج نکرد.
غذاهاي ساده و اقتصادي مخصوص مسافرت

به گزارش بزنيم بيرون ، اين روزها شرايط اقتصادي جامعه ايجاب مي کند تا در هر زمينه اي صرفه جويي کرد. بنابراين به جاي اينکه روي سفر رفتن به عنوان يک هزينه جانبي در زندگي خط قرمز بکشيد، بهتر است با مديريت هزينه ها، هم يک سفر خوب را تجربه کنيد تا تجديد روحيه اي مناسب براي ادامه کار و تلاش روزمره باشد و هم پول زيادي خرج نکنيد. از مهم ترين بخش هاي هزينه کرد در سفر، تهيه غذاست. در ادامه با چند نمونه از غذاهاي خوشمزه و کم هزينه آشنا مي شويد تا ديگر بهانه اي براي حذف سفر از برنامه زندگي تان به دليل هزينه ها نداشته باشيد. لازم به ذکر است که در همه ساندويچ هاي زير مي توان از نان سنتي هم استفاده کرد.

ساندويچ پنير

طعم دلچسب لقمه هاي نان و پنير به عنوان غذايي سبک و پرانرژي يکي از نوستالژي هاي بچگي ما دهه شصتي هست که مي توان با مدرن کردن آن شکل و شمايلي مورد پسند بچه هاي دهه نود به آن داد. کافي است يک نان ساندويچي که نرم باشد را انتخاب کنيد در ون آن را با پنير خامه اي، گردو اسياب شده، خيار و چند برگ پونه پرکنيد. مطمئن باشيد بوي سرمست کننده آن هر فرد سيري را هم سر اشتها مي آورد.

ساندويچ کالباس

يادتان باشد که ژامبون هميشه گرانتر از کالباس است در حالي که تفاوت چنداني در طعم ندارد. پس بهتر است فقط به کارخانه توليد کننده و تاريخ توليد آن تاکيد داشته باشيم نه اينکه حتما ژامبون براي درست کردن ساندويچ ها تهيه کنيم. چندتا گوجه و خيار شور و اگر علاقمنديد کمي هم سس مايونز و کاهو در کنار کالباس هاي ورقه شده دريک نان باگت فرانسوي حسابي شما را سير مي کند.

ساندويچ پوره

سيب زميني ها را بپزيد و رنده کنيد، با پياز داغ که داخل مقدار بسيار اندکي کره تفت داده ايد، مخلوط کنيد. کمي زردچوبه و ادويه کاري اضافه کنيد. پوره شما آماده است. آن را داخل نان گذاشته کمي ترشي هم روي سطح سيب زميني ها بگذاريد. يادتان باشد بايد ترشي را که در ساندويچ مي ريزيد حتما مراقب باشيد از سرکه آن چيزي در ساندويچ نريزيد چون باعث خيس شدن نان ساندويچي و افت کيفيت غذاي تان مي شود.

ساندويچ مرغ

مقدار کمي سينه مرغ را باادويه لازم و پياز آب پز کنيد. سپس با حوصله آنراکاملا ريش ريش کنيد تا حجم آن زياد تر شود. کمي پنير گودا به مرغ هايي که هنوز گرم هستند اضافه کنيد و داخل نان ساندويچي بگذاريد. مي توان بجاي پنير گودا از سس مايونز هم استفاده کرد و اگر مي خواهيد اصلابه فکر چاقي و لاغري نباشيد مي توانيد مرغ هاي ريش ريش شده را سرخ کنيد به آن پنير پيتزا و قارچ اضافه کرده و داخل نان ساندويچي بريزيد. با خيار شور و گوجه نوش جان کنيد. البته يادتان باشد اين ساندويچ جزو سياندويچ هاي گرم است و بايد خيلي زود خورده شود.

ساندويچ سبزيجات

هويج و لوبيا را ريز کرده بپزيد. کمي آبليمو و نمک و فلفل سياه براي طعم بهتر به آن اضافه کنيد. مواد آماده شده و را با کمي ذرت مخلوط کنيد به همراه کاهو داخل نان ساندويچي ريخته و ميل کنيد. اين ساندويچ مخصوصا آنهايي است که به تناسب اندامشان اهميت مي دهند. ترشي اب ليمو در کنار شيريني هويج و تردي کاهو طعم لذتبخشي براي تان به ارمغان مي آورد.

ساندويچ سيب زميني و تخم مرغ

 به تعداد افراد سيب زميني متوسط روبه کوچک انتخاب کنيد و به تعداد نصف آن تخم مرغ. همه را شسته و بپزيد. سيب زميني ها و تخم مرغ ها را پوست کنده رنده کنيد و تا داغ است به آن کره اضافه کرده و با کمي نمک و فلفل سياه ورز دهيد. مواد آماده شده را لاي نان گذاشته و با خيار شور و گوجه ميل کنيد.

ساندويچ بندري

به تعداد افراد سيب زميني کوچک انتخاب کرده و به اندازه نصف آن سوسيي آلماني. سيب زميني ها را آب پز کرده و خرد مي کنيد و سوسيس ها را هم خرد کرده و در مقدار خيلي کمي روغن تفت دهيد. سپس پياز داغ گرفته و در ادامه کمي رب گوجه فرنگي را در همان ظرف پياز داغ به همراه ادويه هاي تند تفت دهيد و سيب زميني هاي خورد شده و پخته را اضافه کنيد و تفت دهيد. در پايان سوسيس ها را اضافه کنيد. يادتان باشد پياز داغ هاي تان نبايد در ابتدا خيلي سرخ شود تا در ادامه نسوزد. حال درون نان ساندويچي مواد را ريخته با گوجه و خيارشور ميل کنيد. البته دو نکته رافراموش نکنيد اول اينکه ميزان نمک غذاي تان را با توجه به وجود رب گوجه و خيارشور تنظيم کنيد و دوم اينکه اين ساندويچ مقرون به صرفه جزو غذاهاي گرم است و براي طولاني مدت نمي توان آنرا نگه داري کرد.

ساندويچ کوکو ها

کوکوي سيب زميني يا سبزي را با حداقل روغن درست کرده و در نان ساندويچي با خيار شور و گوجه ميل کنيد.

ساندويچ گوشت کوبيده

اگر بعد از خوردن يک آبگوشت جانانه راهي سفر هستيد و از گوشت کوبيده اين غذاي لذيذ هم اضافه باقي مانده است، مي توانيد يک کوکوي خوشمزه با آن درست کنيد و به عنوان غذاي سفر با خود همراه ببريد. فقط يادتان باشد حبوبات گوشت کوبيده تان بايد خيلي خوب له شده باشد. سيزيجات معطر و تخم مرغ را به همراه کمي ادويه به گوشت کوبيده اضافه کرده و مانند کوکو مواد را سرخ کنيد. بعد از اماده شدن روغن اضافه ان را با قراردادن در توري يا کاغذ خشک کن بگيريد و در نان ساندويچي با سبزي خوردن ميل کنيد.

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها