City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

خوشمزه ترين هاي ماه رمضان پايتخت (1394/04/15)

مشهور است که در تهران قديم، روشنايي معابر تنها تا۲ ساعت پس از غروب آفتاب ادامه داشت اما به ميمنت از راه رسيدن ماه رمضان نه تنها عبور و مرور بعد از غروب آفتاب قطع نمي شد بلکه تا طلوع آفتاب ادامه داشت.
 خوشمزه ترين هاي ماه رمضان پايتخت

به گزارش بزنيم بيرون ،  در اين سال ها هم با اينکه به دليل نعمت برق هميشه تهران تا صبح بيدار و روشن است اما در شب هاي ماه رمضان اين بيداري واقعي است. اگر کمي شکمو باشيد، مي توانيد خوشمزه ترين خوردني ها را که خيلي هاي شان فقط به مناسبت اين ماه پخته مي شود را نوش جان کنيد پس فقط بايد کمي حوصله کنيد، چون بيشتر مردم مثل شما دوست دارند خوشمزه هاي رمضاني را از بهترين جا بخرند و احتمالا بايد به دليل کيفيت بهتر کمي در صف بايستيد زيرا ارزشش را دارد.

آش جو؛ آش دايي

آش فروشي «دايي» در خيابان باغ سپهسالار يکي از قديمي ترين آش فروشي هاي تهران است و چه آن سال ها و چه حالا طرفداران پرو پا قرصي دارد. اين آش فروشي در تمام ايام سال مشتري دارد اما در ماه هاي رمضان مشتري اش بيشتر مي شود چون آن اطراف خيلي رستوران نيست و اگر دير برويد احتمالا دست خالي به خانه خواهيد آمد.

آدرس: باغ سپهسالار

آش و حليم سيد مهدي

آش و حليم سيد مهدي ۲ شعبه دارد و با اينکه شعبه اصلي اش در خيابان وليعصر روبه روي باغ فردوس است اما شعبه دومش که نزديک ورودي بازار تجريش است به دليل داشتن ميز و صندلي اش محبوب تر است و شلوغ تر مي شود با اينکه درآن محدوده پر از غذا فروشي است و از پيراشکي تا چلوکباب با انواع قيمت ها در اين محدوده پيدا مي شود ولي اگر فقط يک بار سختي صف طولاني را به جان بخريد و مزه حليم و آش سيد مهدي را بچشيد ازآن دل نمي کنيد و مشتري دائم خواهيد شد.

آدرس: خيابان وليعصر و ميدان تجريش

آش رشته و شله قلمکار نيکوصفت

تا قبل از رفتن آش نيکو صفت به جمالزاده بستن صف ده ها متري در تمام طول سال جلوي يک زير زمين دور ميدان انقلاب منظره آشنايي براي کساني بود که از اين ميدان شلوغ عبور مي کردند اما حالا با اينکه کيفيت آش هاي نيکو صفت تغييري نکرده اما ديگر از صف خبري نيست. نيکو صفت ها پس از اينکه مغازه ميدان انقلاب را به طرح توسعه دانشگاه تهران فروختند از کسب و کارشان راضي نيستند و اگر دوست داريد که آنها قيد مغازه داري را نزده اند به آدرس جديد خيابان جمالزاده سراغ شان برويد و از آش هاي شان به خصوص آش شله قلمکارشان را امتحان کنيد.

آدرس: جمالزاده جنوبي

حليم گلپايگاني


پس از غيبت کوتاه آقاي گلپايگاني که معروف ترين حليم تهران را مي پزد او از ماه رمضان سال گذشته و پس از تعريض خيابان شهيد مدني به مغازه اش بازگشت و حالا مي توانيد با خيال راحت از ۲ ساعت مانده به صف طولاني مشتريانش بپيونديد. آقاي گلپايگاني رموز خاصي در پخت حليم معجون هايش دارد و به همين دليل برخلاف رستوران هاي معروف ديگر شاگردانش نتوانسته اند جاي اورا بگيرند. آدرس دقيق براي کساني که بلد نيستند؛ خيابان شهيد مدني زير پل چوبي، در ضمن اين حليم در سحرهاي ماه رمضان هم برقرار است.

آدرس: زير پل چوبي

آش شله قلمکار سفره خانه کريمخان

حوالي ميدان هفت تير هم مي توانيد انواع غذاهاي خوشمزه را پيدا کنيد اما اگر مي خواهيد يکي از خوشمزه ترين آش شله قلمکارهاي تهران را بخوريد به «سفره خانه کريمخان»، زير پل کريمخان برويد: فضاي جالب سفره خانه و بوي خوب آشي که تا خيابان مي آيد هر کسي را از هوش مي برد چه برسد به روزه داران.

آدرس: زير پل کريمخان

نان افطار و زولبيا و باميه قنادي چيچک

تا چند سال پيش پيدا کردن نان افطار در تهران خيلي سخت نبود اما حالا جا هاي کمي هستند که نان افطار خوبي داشته باشند اما در يکي از بهترين قنادي هاي تهران يعني قنادي چيچک هنوز نان افطار پخته مي شود. اين قنادي نزديک تقاطع خيابان هاي آذربايجان و آزادي است و «نان افطار» درجه يک مي پزد، البته اگر مشتري آن شويد مي توانيد مزه واقعي زولبيا و باميه، گوش فيل و خيلي از چيزهاي خوشمزه ديگر را هم بچشيد ولي چيچک را در ماه رمضان به «نان افطار» فوق العاده اش مي شناسند.

آدرس: تقاطع خيابان هاي آذربايجان، آزادي

رشته خشکار

چند سالي است که رشته خشکار مهمان تهراني ها در ماه رمضان شده است. البته اگر اين شيريني گيلاني را دوست داريد در طول سال فقط حوالي ميدان انقلاب مي توانيد پيدايش کنيد. مغازه هايي که در ابتداي خيابان کارگر هستند و هيچ اسمي ندارند و قطعا بهترين رشته خشکار تهران را دارند.خوردني که بهترينش در خود رشت پخته مي شود.

آدرس: ميدان انقلاب و بهارستان

کله پاچه لوکس طلايي

با اينکه رمضان امسال هوا گرم است اما خيلي ها عادت دارند که بعد از يک افطار ساده سراغ کله پاچه بروند. بهترين کله پزي ها در تهران کله پزي «بره سفيد» در ستارخان، «ساعي» روبه روي پارک ساعي و همين طور طباخي «لوکس طلايي» پايين تر از ميدان فردوسي است.

زولبيا و باميه قنادي «لادن»

قنادي لادن اصولا طرفداران مخصوص به خودش را دارد و خيلي ها سال هاست هر چيزي مي خواهند از اين قنادي مي خرند اما مشتريان منصف مي دانند که شايد در همه شيريني ها لادن بهترين نباشد اما حتي مشکل پسندان هم مي دانند که لادن يکي از بهترين زولبيا و باميه هاي تهران را مي پزد.

آدرس: وليعصر نرسيده به ميدان تجريش

زولبيا و باميه قنادي بهار

قديم ها در محله سرچشمه و خريد در آن محله طرفداران زيادي داشت و قنادي هاي خوب به بالاي شهر کوچ نکرده بودند. قنادي بهار که هفتاد و چندمين سال تاسيس خود را جشن مي گيرد بهترين زولبيا و باميه تهران را مي پخت البته اين قنادي هنوز هم يکي از بهترين زولبياهاي تهران را مي پزد.

آدرس: چهارراه سر چشمه

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها