City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

تماشاي اين جاده‌ها جرات مي‌خواهد + عکس (1394/05/04)

جاده‌هايي هستند که تنها مسافران را از شهري به شهر ديگر نمي‌رسانند، بلکه قدم گذاشتن در آن‌ها آزمون شجاعت و مهارت است.
تماشاي اين جاده‌ها جرات مي‌خواهد + عکس

به گزارش بزنيم بيرون ، به نقل از «واندر ليست»، سالانه يک ميليون و 300 هزار نفر به طور ميانگين در جاده‌ها جان خود را از دست مي‌دهند. سازمان سلامت جاده‌ها سال 2011 تا 2021 را «دهه تلاش براي امنيت جاده‌ها» ناميده است. اما جاده‌هايي هستند که به «راه‌هاي مرگبار» در دنيا معروف شده‌اند.

البته اگر قصد سفر به اين کشورها و عبور از اين مسيرها را داريد، خيلي هم نگران نشويد؛ چون مردم بومي اين مناطق هر روز از همين جاده‌ها عبور مي‌کنند تا به زندگي‌شان برسند.

 

بزرگراه سيچوآن تبت / چين

 

بزرگراه سيچوآن تبت

 

اين بزرگراه که در ارتفاع بين چينگدو و تبت واقع شده، هميشه در معرض رانش زمين و ريزش کوه قرار دارد. اين جاده مرگبار رکورد بيش از هفت هزار و 500 کشته در ميان 100 هزار راننده را به نام خود ثبت کرده است، پس بايد از آن ترسيد. به دليل احتمال ريزش کوه، رانش زمين و آب و هواي بد در اين منطقه رانندگان بايد با احتياط کامل در آن برانند.

 

«استلويو پس» / ايتاليا

«استلويو پس» در ارتفاع 9045 فوتي قرار گرفته و عنوان دومين جاده کوهستاني مرتفع در آلپ شرقي را يدک مي‌کشد. اين جاده دو کيلومتر در دل آلپ بالا مي‌رود و در اين مسير هيچ مانعي بين چشم گردشگران و سرازيري تند آن وجود ندارد، پس اگر هوس سفر به آن را کرديد، توصيه مي‌شود به پايين نگاه نکنيد.

 

«لوس کاراکولس پس» / شيلي

اين جاده از کوه‌هاي آندرياس بين شيلي و آرژانتين مي‌گذرد. سراشيبي‌ها و پيچ‌هاي تند بدون هيچ حفاظتي از خصوصيات اين مسير است. اين منطقه تقريبا در طول کل سال پوشيده از برف است. برف و پيچيدگي‌هاي طبيعي گذرگاه «لوس کاراکولس» مهارت، دقت و صبر رانندگان را به مبارزه فرا مي‌خواند. با اين حال کاميون‌ها و اتوبوس‌هاي گردشگري هر روز از اين جاده عبور مي‌کنند.

 

 

جاده «اسکيپرز کنيون»

 

جاده «اسکيپرز کنيون» / نيوزلند

«اسکيپرز کنيون» با محيط صخره‌اي که دارد، جاده‌اي بسيار خطرناک است. پيچ در پيچ بودن مسير باعث شده رانندگان براي راندن در آن نياز به يک مجوز جداگانه داشته باشند. اگر موفق شديد اجازه‌نامه را کسب کنيد، براي سفري پرچالش‌ و رويارويي هر لحظه‌اي با يک ماشين‌هايي از مسير روبرو آماده باشيد.

 

«زوجي پس» / هند

«زوجي لا» جاده‌اي کوهستاني است که در بزرگراه ملي هند بين سريناگار و "له" واقع شده است. اين جاده راه ارتباطي اصلي بين لاداک و کشمير است. «زوجي لا» در ارتفاعي حدود سه هزار و 528 متري واقع شده و دومين جاده مرتفع پس از «فوتو لا» در هند به حساب مي‌آيد. جاده در طول فصل زمستان تقريبا بسته است، با اين حال مسيري حياتي براي مردم لاداک محسوب مي‌شود.

 

جاده تونل «گوليانگ» / چين

 

تونل «گوليانگ»

 

تونل «گوليانگ» در کنار و از دل کوهي در چين عبور مي‌کند. اين راه به «جاده‌اي که هيچ اشتباهي را تحمل نخواهد کرد» مشهور است. قبل از ساخته شدن اين جاده، روستاي پشت کوه‌ها توسط صخره‌هاي متعدد محاصره و از باقي دنيا جدا شده بودند. تونل «گوليانگ» در ميان کوهستان تاي‌هانگ در استان هِنانگ چين قرار دارد. اين تونل در سال 1977 افتتاح شد تا روستاي مهجور گوليانگ در بالاي کوه را به ديگر نقاط چين مرتبط سازد.

 

عرض مسير 3.5 متر و ارتفاع تونل 4.5 متر و بسيار ترسناک است؛ اما در کنار تمام اين چالش‌ها با عبور از تونل «گوليانگ» مي‌توان ديدن چشم‌اندازهاي بي‌نظيري از طبيعت را تجربه کرد که شايد در هيچ نقطه ديگر از جهان يافت نشود.

 

بزرگراه «کاراکورام» / پاکستان

«کاراکورام» توسط مقاماتي که احداثش کردند، بزرگراه «دوستي» ناميده شد. اين مرتفع‌ترين جاده شوسه در جهان است که چين و پاکستان را از طريق سلسله جبال «کاراکورام» مرتبط مي‌کند. ارتفاع اين جاده به چهار هزار و 693 متر هم مي‌رسد. احتمال رانش زمين و سيل در اين مسير زياد است و وقتي اوضاع بدتر مي‌شود که بدانيد آن بخش از جاده که در پاکستان واقع است، خاکي است. با اين حال «بزرگراه دوستي» با مناظر چشم‌اندازي که از مسير راه کهن ابريشم مي‌گذرد، همچنان يکي از جاذبه‌هاي گردشگري محسوب مي‌شود.

 

بزرگراه «جيمز دالتون» / آلاسکا

«دالتون» جاده‌اي 667 کيلومتري در آلاسکاست که از بزرگراه «اليوت» شروع مي‌شود، از شمال «فربنکس» مي‌گذرد و در «ددهورس» در نزديکي اقيانوس قطب شمال خاتمه مي‌يابد. جاده در نظر اول آرام به نظر مي‌رسد، اما علاوه بر دست‌اندازهاي فراوان احتمال دارد سنگ‌هايي در اثر باد شديد از صخره‌ها جدا شده و در ميان جاده به پرواز دربيايند!

 

 

جاده جلال‌آباد کابل

 

جاده جلال‌آباد کابل / افغانستان

به خيلي از جاده‌هاي جهان عنوان «خطرناک‌ترين» داده مي‌شود، اما بزرگراه 65 کيلومتري که جلال‌آباد را به کابل متصل مي‌کند و از محدوده اقامت نيروهاي طالبان عبور مي‌کند، در واقعيت هم خطرات زيادي را متوجه مسافرانش مي‌کند. علاوه بر عدم امنيتي که در اين مسير موج مي‌زند، باريکي جاده به خطرناک‌ بودن آن مي‌افزايد. جاده جلال‌آباد - کابل تا ارتفاع 600 متري هم بالا مي‌رود.

 

جاده يونگاس شمالي / بوليوي

نام ديگر اين راه، «جاده مرگ» است. مخاطرات زيادي که در اين مسير وجود دارد سبب شده بانک توسعه آمريکايي عنوان «خطرناک‌ترين جاده جهان» را به آن اعطا کند. گفته مي‌شود سالانه بين 200 تا 300 گردشگر در جاده يونگاس شمالي جان خود را از دست مي‌دهند. نقاط متعددي در حاشيه جاده علامت‌گذاري شده‌اند که نشان‌دهنده محل سقوط ماشين‌ها درون دره است. اين اتفاق زماني که کاميون‌ها و اتوبوس‌ها در سرازيري قصد سبقت گرفتن از يکديگر را دارند، زياد مي‌افتد.


منبع : خبرگزاري ايسنا

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها