City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

پرفروش‌ترين آلبوم‌ها در فضاي اينترنت کدامند؟ (1394/06/19)

موسيقي فيلم در دنياي تو ساعت چند است اثر کريستف رضاعي همچنان در صدر پرفروش‌ترين آلبوم‌هاي هفته در سايت بيپ‌تونز است.
پرفروش‌ترين آلبوم‌ها در فضاي اينترنت کدامند؟

به گزارش بزنيم بيرون ، پرفروش‌ترين آلبوم‌هاي يک هفته‌‌ي گذشته در سايت بيپ‌تونز به شرح زير است:

1- موسيقي فيلم "در دنياي تو ساعت چند است" اثر کريستف رضاعي

2- "ماه و ماهي" اثر حجت اشرف‌زاده

3- "داماهي" اثر گروه داماهي

4- "ناگفته" به خوانندگي حافظ ناظري

5- "عبور" اثر علي قمصري و محمد معتمدي

موسيقي فيلم "در دنياي تو ساعت چند است"

موسيقي فيلم "در دنياي تو ساعت چند است" کمتر از سه روز است به بازار موسيقي کشور آمده. اين اثر توسط نشر "ميم" که متعلق به کريستف رضاعي است؛ با بيست و نه قطعه منتشر شده است. 

در اين آلبوم علاوه بر موسيقي؛ کريستف رضاعي ديالوگ‌هايي از فيلم را قرار داده چون معتقد است موسيقي با فيلم بسيار درهم تنيده‌اند. 

کريستف رضاعي درباره موسيقي و فيلم در دنياي تو ساعت چند است؛ مي‌گويد: اين فيلم نوستالژي، آرامش و ظرافت بچگانه‌ و شاعرانه‌اي دارد که بايد مطابق با آن موسيقي فيلم ساخته مي‌شد و من هم سعي کردم بر بار احساسات آرپژها تکيه کنم. ما بچگي را در پرسوناژ گلي و فرهاد مشاهده مي‌کنيم. کاراکتر فرهاد در اين فيلم به گونه‌اي‌ست که در عين حال که آگاهي زيادي بر اطرافش دارد، بازيگوشي‌هاي خاص خودش را هم دارد.

روزبه رخشا (خواننده)، ماکان اشگواري (خواننده)، مهرداد پاکباز (گيتار کلاسيک)، بابک اميرمبشر (گيتار آکوستيک و گيتار جَز)، احسان صديق ( گيتار الکتريک)، برديا کيارس (ويولن و ويولا)، هومن نامداري (کلارينت) و مجيد اسماعيلي (ويولنسل) هنرمنداني هستند که ساخته‌هاي کريستف رضاعي را اجرا کردند.

ماه و ماهي

اين اثر از توليدات مرکز موسيقي حوزه هنري به خوانندگي حجت اشرف‌زاده و آهنگ‌سازي مشترک حجت اشرف‌زاده و امير و آرش بيات است.

ماه و ماهي متشکل از هشت قطعه با کلام ماه و ماهي، مادر، کوچه باغ‌هاي نيشابور، پاييز، دلتنگ، عشق آمد و  ياد يار و يک قطعه بي‌کلام عشق آمد است که با شعرهايي از عليرضا بديع توليد شده است.

در اين اثر، مهرداد عالمي نوازندگي ويولنسل و ميثم مروستي نوازندگي ويولا را برعهده دارند.

داماهي

گروه داماهي از حمزه يگانه، دارا دارايي، ابراهيم علوي، شايان فتحي و رضا کولغاني تشکيل شده که به ترتيب نوازنده پيانو، گيتار باس، عود و گيتار، درامز و خواننده گروه هستند.

موسيقي «داماهي» وامدار جنوب است؛ تلفيق موسيقي فولک جنوب ايران و بعضا نواحي ديگر با موسيقي معاصر؛ نوعي موسيقي ملل با رگه‌هايي از جَز، رِگه و راک به وجود آورده اما موسيقي اين گروه عمدتا پاپ به‌شمار مي‌رود.

آلبوم داماهي 14 قطعه دارد: «دخترک»، «يار عزيز»، «بمان»، «صندلي»، «محله خاموشان»، «سوگند»، «لنج بيوه»، «شب‌هاي روز»، «گوش واره»، «تَرنگ»، «مردن مردانه»، «صدا»، «گلبوته» و«سامباي بهار»؛ قطعات اين آلبوم را تشکيل مي‌دهند.

ناگفته

اين آلبوم نخستين اثر از «پروژه سمفوني رومي» است که حافظ ناظري در چند سال گذشته مشغول کار روي آن بوده است، پروژه سمفوني رومي چنان که در متن کاور آلبوم «ناگفته» آمده، به دنبال يافتن «افق‌هاي مشترک فرهنگ‌هاي مختلف شنيداري جهان» است و مي‌کوشد عناصر اصلي موسيقي شرقي را با هارموني و ارکستراسيون مدرن غربي بياميزد. نامگذاري آن نيز از ترکيب کلمه غربي «سمفوني» و «رومي» يا‌‌‌ همان مولانا که نماد فرهنگ شرق است، شکل گرفته است.

از ديگر نکات برجسته درباره آلبوم «ناگفته»، حضور ۳۸ برنده جايزه گِرَمي در آن است. هنرمندان و نوازندگاني نظير ديپاک چوپرا و ذاکر حسين در اين آلبوم با حافظ ناظري همکاري کرده‌اند.

براي ساخت اين آلبوم چهار سال و بيش از چهار هزار ساعت زمان در پنج کشور جهان و ميليون ها دلار هزينه صرف شده است.

عبور

علي قمصري درباره عبور اينگونه توضيح مي‌دهد: آلبوم عبور همان‌طور که از اسمش مشخص است؛ تلاشي براي عبور است نه فرار. ما همان‌طور که بخش اول کنسرتمان را به ساز و آواز بداهه اختصاص داديم؛ سعي کرديم سنت‌ها را در آنجا همراه داشته باشيم اما در بخش‌هاي بعدي اين آلبوم با اتفاق تازه‌اي در سازبندي، رنگ‌آميزي و هارموني ايراني مواجه خواهيد بود. همچنين در نگاه تکنيکي به موسيقي مي‌توانيم بگوييم آميزشي بين موسيقي ايراني و غربي در محتوا وجود دارد. ما تلاش‌مان را براي عبور کرديم و بهتر مي‌دانم در مورد اين آلبوم توضيح بيشتري ندهم تا بشنويد و قضاوت کنيد.»


منبع : خبرگزاري ايلنا

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

  • نظر
    شنبه 01 مهر 1396

    آلبوم ماه و ماهی حجت اشرف زاده واقعا بی نظیر بودتگ ها