City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

جستجوی #-جاذبه-های-گردشگری-خرم-آباد

 • آبشار نای انگیز خرم آباد

  آبشار نای انگیز استان لرستان در میان رشته کوه های هشتاد پهلو قرار گرفته و از جاذبه های گردشگری زیبای اطراف خرم آباد است؛ آب آبشار نای‌انگیز از چشمه‌سازهی واقع در ارتفاعات کوه‌های مجاور سرچشمه می‌گیرد. دست یافتن به چشمه‌ی اصلی تنها از طریق کوهنوردی امکانپذیر است. ا

  0 دیدگاه 35 بازدید
 • آبشار نوژيان خرم آباد

  آبشار نوژيان در بخش پاپی استان لرستان و ۳۸ کیلومتری جنوب شرقی خرم‌آبادواقع شده و یکی از جاذبه های طبیعی زیبای زاگرس به شمار می رود. آبشار نوژيان خرم آباد با ۹۵ متر ارتفاع و عرض تاج ۵ متر یكی از زیبایی های طبیعت لرستان است كه هر ساله بسیاری از مردم را به سوی خود جلب می كند.

  0 دیدگاه 77 بازدید
 • آبشار دره گرم خرم آباد

  آبشار دره گرم یکی از جاذبه های گردشگری خرم آباد به شمار می رود و از این جهت که در نقطه‌ای بی‌نظیر و در قلب مناطق مسکونی قرار گرفته است و بخشی از کمربند سبز شهر نیز از آن عبور می‌کند، قابل توجه است. آبشار دره گرم دارای قابلیت گردشگری درون شهری است و در کمترین فاصله با شهر خرم آباد قرار دارد.

  0 دیدگاه 68 بازدید
 • دریاچه کیو لرستان

  دریاچه کیو با نمای دیدنی و زیبای خود به شهر خرم آباد جلوه خاصی داده و در کنار جاذبه‌های تاریخی فراوان در این شهر و چشمه‌های پر آب دره خرم آباد، این شهرستان را در ردیف یکی از شهرهای زیبای توریستی قرار داده است. دریاچه کیو زیستگاهی مناسبی برای جانوران آبزی و پرندگان بومی و مهاجر است.

  0 دیدگاه 68 بازدید
 • درياچه كيو خرم آباد

  دریاچه کیو خرم آباد در كنار پاركي همین نام در شهر خرم آباد قرار دارد و آب آن از چشمه تامين مي شود . مساحت دریاچه کیو خرم آباد در حدود هفت هكتار و عمق آن بين سه تا هفت متر است . اين درياچه از ارزش هاي توريستي درون شهري بر خوردار است و داراي شهر بازي و امكانات تفريحي متنوعي است .

  0 دیدگاه 38 بازدید
 • موزه علوم طبیعی خرم آباد

  موزه علوم طبیعی خرم آباد مجموعه ای از گونه های نادر حیوانات را گردآوری کرده و به صورت یکجا به نمایش می گذارد. این موزه در جنب ساختمان آموزش و پرورش ناحیه یک خرم آباد واقع در کنار میدان تختی واقع شده است.

  0 دیدگاه 116 بازدید
 • قلعه فلک الافلاک خرم آباد

  قلعه فلک الافلاک نماد گردشگری لرستان و یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری این استان است که در قلب شهر خرم آباد قرار گرفته است. از تاریخ ساخت قلعه فلک الافلاک و بانی آن، اطلاعات دقیقی در دست نیست اما بر اساس شواهد موجود، بنای اولیه این قلعه به زمان شاپور اول ساسانی در قرن سوم میلادی بازمی‌گردد.

  0 دیدگاه 102 بازدید
 • سنگ نوشته خرم آباد (کتبیه خرم آباد)

  سنگ نبشته خرم‌آباد یکی از آثار تاریخی لرستان مربوط به قرن ششم قمری و دوره سلجوقیان است؛ کتیبه خرم آباد در مركز این شهر خرم آباد در مسير قديمي شاپور خواست به خوزستان قرار دارد؛ سنگ نوشته به شكل مكعب كه بصورت يكپارچه متصل به صخره اي طبيعي بوده است.

  0 دیدگاه 89 بازدید
 • پل گپ خرم آباد (پل صفوی)

  پل آجری خرم آباد که از آن با عنوان پل صفوی و یا پل گپ خرم آباد هم نام برده می شود در مرکز این شهر و بر روي رودخانه گلال واقع شده است . اين پل تاریخی دو قسمت شرقي و غربي شهر را به هم متصل نموده و داراي 24 چشمه طاق است.

  0 دیدگاه 87 بازدید
 • امامزاده زيد بن علی(ع) خرم آباد

  بنای بقعه امامزاده زيد بن علی(ع) خرم آباد مربوط به 404 هـ .ق و بنابر كتيبه اي به خط كوفي بناي اوليه آن به فرمان بدربن حسنويه ساخته شده است . مقبره داراي دو گلدسته مدور آجري در دو طرف است كه با كاشيهاي زيبائي كه كلماتي مقدس بر آن نوشته شده مزين شده است.

  0 دیدگاه 0 بازدید
 • مناره آجری خرم آباد

  مناره آجری خرم آباد بنائي است استوانه اي شكل مستقر بر یک سکوی مکعب مربع سنگی در قسمت جنوبي شهر خرم آباد كه به عنوان ميل راهنما و جهت هدايت كاروان ها در كنار بقایای معماری شهر قديم شاپور خواست قرار دارد. اين يادمان ارزشمند در پارک میدان امام حسین (ع) (شقایق سابق) واقع شده است.

  0 دیدگاه 140 بازدید
 • خانه آخوند ابو خرم آباد (خانه جهانگرد)

  خانه آخوند ابو خرم آباد که از آن با عنوان خانه شیخ ابو هم نام برده می شود، یکی از خانه های تاریخی خرم آباد است که قدمت آن به دوره قاجاریه می رسد. ساختمان آخوند ابو متعلق به شخصی به نام میرزا محسن قاضی بوده که هم اکنون پس از مرمت و بازسازی به عنوان خانه جهانگرد در خرم آباد مورد استفاده و بازدید قرار می گیرد.

  0 دیدگاه 146 بازدید
 • زورخانه طیب خرم آباد

  زورخانه طیب خرم آباد در قسمت مركزي شهرخرم آباد و به فاصله كمي از قلعه فلك الافلاك و در كنار مسجد توسلي و نزديك مقبره باباطاهر واقع شده است .كاربري اوليه بنای زورخانه طیب خرم آباد ابتدا به صورت حمام بوده و بعدا به سه قسمت زورخانه, ساختمان دكاكين سنگ تراشان و محل سكونت تبديل شده است .

  0 دیدگاه 92 بازدید
 • کاروانسرای میرزا سید رضا خرم آباد

  کاروانسرای میرزا سید رضا خرم آباد در واقع تنها کاروانسرای بجا مانده از دوره قاجاریه در مرکز این شهر است. در قسمت ورودی شمالی و شرقی ودر ضلع شرقی ، جنوبی و شمالی حیاط کاروانسرا حجره هایی به صورت پیوسته وجود دارد که هم اکنون بازار طلا فروشان و محل خرید و فروش نقره جات هست.

  0 دیدگاه 0 بازدید
 • بنای میرملاس خرم آباد

  بنا حکومتی میرملاس به عنوان بلدیه در مرکز شهر خرم آباد در ادامه سبک معماری اواخر قاجاریه در دوره پهلوی اول ساخته شده است. در این اثر نشانه ایی از معماری کاخ سپهسالار تهران و سبک تلفیقی دوره ناصری که تاثیر معماری اروپائیان درایران را می توان دید

  0 دیدگاه 0 بازدید