City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

جستجوی #-بزنیم-بیرون

 • فاضلاب جان بازار قجري سمنان را گرفته است

  «به خاطر سيستم فاضلاب، بخش‌هاي زيادي از بازار سمنان نشست کرده، يک سالي است در جلسه‌هاي مختلف به اداره آب و فاضلاب فشار مي‌آوريم که سيستم فاضلاب را درست کند، اگر اين اتفاق رخ ندهد تا ۱۰ سال ديگر اين بازار تاريخي فرو مي ريزد.»

 • خانه تاريخي «حسام لشگر» در يک قدمي تخريب

  خانه تاريخي «حسام لشگر» در بازار تهران تاکنون دو بار ثبت ميراث فرهنگي شده است اما مالکان‌اش با حکم ديوان عدالت اداري اين موضوع را به تعويق انداخته‌اند، حالا زمزمه‌هايي مبني بر تخريب کامل‌اش شنيده مي‌شود که قرار است جايش را مجتمعي تجاري اداري بگيرد!

 • ورود ايراني ها به چين سخت شد؛محب خدايي: رفتار متقابل با چيني‌ها مي کنيم

  دولت چين با اعمال برخي محدوديت‌ها براي ورود اتباع ايراني به اين کشور، شرايط ورود ايرانيان به چين را دشوار‌تر کرد.

 • تپه هاي گردشگري شهر هزار تپه احيا مي شود

  سنندج به شهر هزار تپه و داشتن چشمه هاي طبيعي مشهور است و مي طلبد با حفاظت و بازآفريني تپه ها و احياي چشمه ها به حفظ هويت اين شهر و به دنبال آن جذب گردشگر و توسعه اين صنعت کمک کرد.

 • با ثبت 7اثر ديگر شمار آثار ملي ثبت شده چهارمحال به 704 اثر رسيد

  معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري احکام ثبتي 7 اثر ثبت شده چهارمحال و بختياري در فهرست آثار ملي را ابلاغ کرد.

 • نجات خانه اشرافي ساساني استان فارس از نابودي با تعيين عرصه

  سرپرست هيأت باستان شناسي تل سفيدک فارس گفت: به منظور جلوگيري از تعرض به اين مجموعه با ارزش معماري دورۀ ساساني به دليل محصور شدن با زمين هاي کشاورزي، اين محوطه تعيين عرصه شد.

 • در تبريز 2018 تنها پيش از ظهر به موزه برويد!

  موزه‌ها و اماکن تاريخي يکي از مقاصد گردشگري بوده و حتي بسياري از گرشگران داخلي و خارجي صرفا به قصد بازديد از يک مکان تاريخي خاص عزم سفر کرده و بسياري از گردشگران نيز شهر تبريز را به‌علت داشتن اماکن تاريخي و موزه‌هاي تاريخي به‌عنوان مقصد گردشگري خود انتخاب مي‌کنند.

 • کمک به رفع مشکل اشتغال با ايجاد ماريناي شبکه اي در گيلان

  رئيس هيات مديره و مديرعامل سازمان منطقه آزاد انزلي گفت: با توجه به ظرفيت مناسب خزر در زمينه گردشگري بايد هرچه سريع‌تر زيرساخت‌ها را ايجاد کنيم.

 • کمپ شبيه‌سازي سفرهاي مريخ نيازمند توجه مسئولان

  مدير انجمن علوم و ستاره‌شناسي استان سمنان با اشاره به جاذبه‌هاي فوق‌العاده تپه‌هاي مريخي دامغان براي دانشمندان و گردشگران علمي و تلاش مسؤولين اين انجمن براي ايجاد پارک علمي نجوم در منطقه، گفت: با ايجاد پارک علمي نجوم و کمپ شبيه‌سازي سفرهاي مريخ، يک گردشگري تاپ علمي و سياحتي در کشور ايجاد خواهد شد که نه تنها تاکنون آن را در ايران، بلکه در منطقه خاورميانه نيز نداشته‌ايم، اما اجراي کامل اين طرح مستلزم پيگيري‌هاي مسئولين بوده و حمايت آنان را مي‌طلبد.

 • شناسايي روستاهاي تاريخي با بافت باارزش بالا در زنجان

  مديرکل بنياد مسکن انقلاب اسلامي استان زنجان گفت: رونق گردشگري ماحصل به‌سازي بافت باارزش روستايي است.

 • 176اثر تاريخي بروجرد مغفول در دنياي گردشگري

  بروجرد شهري ارزان، با ظرفيت‌هاي بسيار جذاب جهت استفاده گردشگران است و صنعت گردشگري يکي از راه‌هاي بسيار خوب جهت کاهش بيکاري در شهرستان است اما با اين همه آثار تاريخي و طبيعي، در زمينه گردشگري و معرفي شهرستان به گردشگران موفق عمل‌ نشده است.

 • بازسازي کاخ شمس از خردادماه

  بيش از چهار سال از زماني‌ که کاخ مرواريد(کاخ شمس) با حالي نزار، نيمه‌ويران و خسته از بنياد مستضعفان به ميراث فرهنگي تحويل داده شده مي‌گذرد، هر چند بايد به اجبار از بلاهايي که طي چند دهه بر سر بنايي که روزگاري به عنوان شاهکار معماري دوره پهلوي دوم در يکي از خوش آب و هواترين مناطق کرج جا خوش کرده بود بگذريم ولي هرگز فراموش نخواهيم کرد سوء مديريت، نگاه سوگيرانه و نامهربان برخي باعث شد مرواريد کرج در سال‌هايي که مي‌توانست ميزبان گردشگران داخلي و خارجي باشد، در گوشه‌اي مظلوم و تنها رها شود و پا به سن بگذارد.

 • سنگ نگاره هاي «تيمره» قرباني آبرساني به قم

  در حالي مديرکل ميراث ‌فرهنگي استان مرکزي محوطه تاريخي «تيمره» را با سنگ‌نگاره‌هاي ۴۰ هزار سال قدمتش، داراي قابليت براي ثبت در فهرست ميراث جهاني مي‌داند و بدون توجه به مشکلات پيش روي آن و گذشته‌اش؛ قصد ايجاد پايگاه ميراث فرهنگي براي اين محوطه را دارد که آب‌گيري سد “کوچري” در گلپايگان بخشي از اين تاريخ را از بين مي‌برد.

 • وجود اسناد و مدارک قديمي در خانه قجري مصدق

  معاون ميراث فرهنگي البرز گفت: هنوز وارد فاز مرمت خانه مصدق نشده‌ايم.

 • کتيبه قبر مسجد جامع خرانق در انبار ميراث فرهنگي يزد

  معاون ميراث فرهنگي استان يزد، با اشاره به اين‌که يکي از وظايف مهم ميراث فرهنگي بررسي آثار فرهنگي، تاريخي و طبيعي به منظور ثبت آن‌ها در فهرست آثار ملي است، گفت: سنگ کتيبه قبر مسجد جامع خرانق شهرستان اردکان ثبت ملي شد .