City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

جستجوی #-شوش

 • خمره سفالي قرن اوليه هجري در خوزستان کشف شد

  رئيس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شوش در استان خوزستان گفت: يک خمره سفالي با ارزش تاريخي از يک منزل مسکوني در شوش کشف و ضبط شد.

 • سفير اتريش: شوش بستر تمام اديان آسماني و الهي است

  سفير اتريش نيز با بيان اينکه شوش ظرفيت هاي گردشگري فراواني دارد، گفت: شوش بستر تمام اديان آسماني و الهي است که در کنار هم وجود دارند.

 • مونسان: اجازه نمي دهيم ميراث تاريخي ايران را نابود کنند

  معاون رئيس‌جمهور گفت: ساخت زيرگذر شهري باعث خسارت‌هاي غيرقابل جبران براي تمدن چندهزارساله شوش خواهد بود؛ اجازه نمي‌دهيم ميراث تاريخي ايران را نابود کنند

 • سراي شيشه پايتخت ثبت اضطراري شد

  معاون اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان تهران اعلام کرد: بناي تاريخي موسوم به سراي شيشه در ميدان شوش پايتخت به صورت اضطراري ثبت ملي شد

 • پايگاه شوش کارگاه مرمت و بازسازي راه اندازي کرد

  کارگاه عملي آموزش مرمت و حفاظت آثار باستاني در محل آزمايشگاه پايگاه ميراث جهاني شوش برگزار شد.

 • بازدید 54 گردشگر خارجي از جاذبه هاي تاريخي شوش

  رييس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شوش گفت: اين گردشگران در قالب سه گروه از کشورهاي آلمان، ايتاليا و هلند در سفري يک روزه از گنجينه هاي ميراث فرهنگي شوش، باغ موزه، آثار تاريخي، آپادانا، کاخ داريوش، شهر شاهي، شهر پانزدهم ، قلعه شوش، معبد چغازنبيل و مقبره حضرت دانيال نبي(ع) ديدن کردند.

 • علت ريزش بخشي از طاق سازه‌هاي آبي شوشتر چه بود؟

  «تغيير رژيم رودخانه باعث فرو ريختن بخشي از طاق در سازه‌هاي آبي شوشتر شد، اکنون بررسي‌ها براي ثبات وضعيت اين سازه‌ي جهاني و برگرداندن آن به حالت اوليه ادامه دارد.»

 • تهيه طرح ساماندهي محوطه جهاني شوش

  تهيه طرح ساماندهي محوطه جهاني شوش از سوي اعضاي کميته تخصصي امور پايگاههاي جهاني مورد تصويب قرار گرفت.

 • «شوش» از خودي هم گل مي‌خورد؟

  محوطه‌ جهاني شوش از زمان جهاني شدن‌اش تا امروز، به يک ميدان کشمکش تبديل شده، ابتدا براي کم و زياد شدن عرصه و حريم محوطه، يک‌بار پل نظام مافي، يک‌بار رستوران سنتي در عرصه شهر تاريخي، يک‌بار احداث پل هوايي و حالا هم که به گفته‌ سخنگوي شوراي شهر شوش ايجاد فضاي سبز سه هکتاري در قسمت ورودي شهر!

 • ماجراي گنبد رازآلود در محله قديمي تهران

  در ميان آن همه ازدحام و هياهوي خيابان مولوي با گنبد بزرگ فيروزه‌اي‌اش آرام جا خوش کرده است. وقت‌هايي که از چهارراه سيروس به سمت خيابان مولوي حرکت مي‌کنيد، در لابلاي دود غليظي حتما آن را خواهيد ديد. با اينکه محيط بزرگي با عنوان «باغ فردوس» احاطه‌اش کرده و از ايوان و رواق و آينه‌کاري چيزي کم ندارد اما سهم تهراني‌ها از آن فقط همين گنبد فيروزه‌اي پر گرد و غبار است. سال‌هاي سال است که کسي اجازه ندارد آنجا را ببيند.

 • آغاز دور تازه مرمت آسياب‌هاي سازه‌هاي جهاني شوشتر

  عمليات حفاظت و مرمت آسياب‌ها و سازه‌هاي تاريخي و جهاني شوشتر با استفاده از روش‌ها و ابزارهاي نوين علمي از نيمه دوم مهرماه امسال آغاز مي‌شود، اين درحالي است که مرمت آسياب قسمت شرقي سازه‌هاي آبي ـ تاريخي شوشتر نيز مراحل پاياني را طي مي‌کند و تا هفته آينده به پايان مي‌رسد.

 • ساماندهي انبارهاي قلعه شوش

  عمليات فاز دوم ساماندهي انبارهاي قلعه باستان‌شناسي شوش انجام شد.

 • آغاز مرمت کتيبه‌ها و تزيينات مسجد جامع شوشتر

  رئيس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شوشتر از شروع عمليات مرمت مسجد جامع اين شهر با اعتباري بالغ بر ۷۰۰ ميليون ريال خبر داد.

 • سفري تاريخي به کاخ آپادانا شوش

  کاخ داريوش واحدهاي مختلفي از جمله تالار بار عام، حرم‌سرا، دروازه و کاخ پذيرايي و همچنين سه حياط مرکزي دارد. ديوارهاي داخلي کاخ با آجر لعابدار منقوش با طرح‌هاي سپاه جاويدان، شير بالدار و نقش گل نيلوفر آبي مزين بوده‌اند که بقاياي به‌جاي‌ماندهٔ آنها در موزه‌هاي خارجي و داخلي نگهداري مي‌شوند.

 • شهرتاريخي و جهاني شوش در معرض خطر/ادامه ساخت پل درعرصه و حريم شهر

  کمتر از ۶ ماه از ثبت جهاني شهر شوش گذشته اما ساخت پل نظام مافي در عرصه و حريم آن ۳۰ درصد پيشرفت فيزيکي داشته است مديرپايگاه شوش مي گويد که اگر ضوابط جهاني رعايت نشود اين پرونده با مشکل مواجه مي شود.