City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

جستجوی #-گردشگري

 • جشنواره گردشگري تكاب برگزار مي شود

  مديرکل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان از برگزاري جشنواره منطقه‌اي گردشگري تخت سليمان تکاب خبر داد.

 • بودجه يك ميليارد توماني اردوگاه شهيد چمران براي بهسازي

  معاون پرورشي و فرهنگي وزارت آموزش و پرورش ضمن اشاره به ظرفيت بالاي گردشگري در شهرستان پاوه از اختصاص يک ميليارد تومان براي بهسازي اردوگاه شهيد چمران اين شهرستان خبر داد.

 • توسعه گردشگري با چيني ها در مناطق آزاد

  مديرگردشگري و ميراث فرهنگي شوراي عالي مناطق آزاد گفت: مناطق آزاد با توجه به معافيت‌هاي مالياتي و گمرکي موقعيت خوبي براي گردشگران تجاري دارد. در چين دنبال اين گردشگران هستيم.

 • 85 درصد از پتانسيل گردشگري سلامت مغفول مانده است

  معاون فني و نظارت سازمان نظام پزشکي با بيان اينکه در حال حاضر از ۱۵ درصد ظرفيت گردشگري سلامت کشور استفاده مي‌شود، گفت:‌ اين در حالي است که حدود ۲۵۰ ميليون نفر در منطقه خاورميانه ساکن هستند و ايران مقصد مناسب و ارزاني براي اين افراد است تا بهترين خدمات سلامت را دريافت کنند.

 • ضرورت توسعه و استانداردسازي زيرساخت‌هاي گردشگري براي معلولان

  رئيس کميته ميراث فرهنگي و گردشگري شوراي شهر تهران با اشاره به ضرورت توسعه و استانداردسازي زيرساخت‌هاي گردشگري براي معلولان گفت: اقدامات مديريت شهري طي سال‌ها در اين زمينه تنها در بُعد تسهيل دسترسي باقي مانده بود.

 • رشد 35 درصدي ورود گردشگران ترک به ايران

  ظاهرا تعداد گردشگراني که از ترکيه وارد ايران شدند در مقايسه با سال‌هاي قبل افزايش قابل توجهي داشته و دو کشور يک گام به توازون گردشگري نزديک‌تر شده‌اند هرچند راهي دراز در پيش دارند.

 • منطقه آزاد چابهار در مسير تبديل شدن به قطب گردشگري ورزشي ايران

  منطقه آزاد چابهار يکي از مناطق با ارزش و استراتژيک ايران است که با وجود دريا و ساحل مي‌تواند در زمينه گردشگري ورزشي حرف‌هاي بسياري براي گفتن داشته باشد و در آينده‌اي نزديک به قطب گردشگري ورزشي در ايران تبديل شود.

 • فنون بافت و برپايي سياه‌چادر ايل سنگسري ثبت ملي شد

  فنون بافت و برپايي گوت (سياه‌چادر ايل سنگسري) به‌عنوان بزرگ‌ترين سياه‌چادر عشاير در جهان به شماره ۲۰۱۱ در فهرست ملي ميراث فرهنگي ناملموس ثبت شده است.

 • اضافه شدن سه مرکز اقامتي به استان خراسان جنوبي

  3 اقامتگاه بوم گردي از آغاز امسال تاکنون در شهرستان سرايان راه اندازي شد.

 • جان تازه گردشگري دريايي درياچه اروميه با بارش هاي اخير

  احياي درياچه اروميه تحت تاثير بارش‌هاي اخير باعث شد گردشگري دريايي در اين منطقه جان بگيرد. به گزارش «دنياي‌اقتصاد» ورود گردشگر داخلي و خارجي به استان آذربايجان‌غربي طي نيمه اول امسال ۴۰ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۹۷ افزايش پيدا کرد. بخش قابل‌توجهي از اين اتفاق مثبت مربوط به احياي درياچه اروميه است.

 • فردوس نمادي از فرهنگ تاريخ و معماري در خراسان جنوبي است

  رئيس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري فردوس گفت: اين شهرستان با راه اندازي شهر تاريخي تون با وجود ۷۲ اثر تاريخي شناسايي شده و ۶۲ اثر ثبت ملي در حوزه گردشگري تاريخي به عنوان نمادي از فرهنگ تاريخ و معماري در خراسان جنوبي زبان زد عام و خاص است.

 • تغيير نرخ ارز نجات بخش صنعت گردشگري ايران

  رييس هيات مديره انجمن صنفي دفاتر مسافرتي تهران گفت:در صنعت گردشگري هيچ توليدي نداشته ايم که بگوييم به واسطه آن هزينه هاي سفر کاهش پيدا کرده بلکه تفاوت نرخ ارز موجب ارزاني سفر شده است.

 • اولين جشنواره ملي ايل سنگسر بعد از سه روز به پايان راه رسيد

  اولين جشنواره ملي ايل سنگسر پس از سه روز برگزاري با تجليل از عوامل برگزاري اين جشنواره، رونمايي از لوح‌هاي ثبتي آثار تاريخي و تمبر ايل سنگسر و برگزاري جشنواره غذا به کار خود پايان داد.

 • وزير ميراث فرهنگي و گردشگري در صحن مجلس گزارش داد

  روز گذشته علي اصغر مونسان وزير ميراث فرهنگي و گردشگري در جلسه فراكسيون مستقلين براي ارائه گزارش از اقدامات اخير اين وزارتخانه شركت كرده بود. ايجاد بازارچه هاي صنايع دستي، رواديد گردشگري خارجي، قطارهاي گردشگري و سند توسعه گردشگري از جمله موضوعات اين جلسه بودند.

 • تبديل کوچه تاريخي پاساژ به پياده راه گردشگري تبريز

  شهردار منطقه هشت تبريز با بيان اين‌که نام پاساژ برگرفته شده از زبان فرانسوي به معني پياده راه است و به نوعي اولين پياده راه کشور در اين منطقه بنا شده بود، گفت: اکنون قصد داريم اصالت و هويت تاريخي اين منطقه را با سنگفرش کردن و مرمت جداره‌هاي تاريخي مسير احيا کرده و اين مسير تاريخي را به پياده راه گردشگري تبريز تبديل کنيم.