City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

جستجوی #-گردشگری

 • راه اندازي کمپ گردشگری در چارک

  مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري هرمزگان گفت: توسعه کمپ هاي گردشگري را با ايجاد کمپ گردشگري چارک ادامه خواهيم داد.

 • به اين پنج راهکار گردشگري توجه کنيم!

  شايد بتوان مشکلات گردشگري ايران را در دو مقوله بررسي کرد؛ مقوله اول را مي توان ذهنيت تصميم گيرندگان و نخبگان اجرايي کشور دانست که هنوز به معناي واقعي کلمه گردشگري را به عنوان يک صنعت درآمد زا با غلبه ماهيت اقتصادي نپذيرفته اند. مقوله دوم را طبعاً مي توان در حوزه هاي مختلفي مانند اين مشکلات بيان کرد. نبود زيرساخت هاي گردشگري، ضعف خدمات فرودگاهي و اقامتي، عدم وجود سيستم حمل و نقل چند وجهي ارزان (ريلي، هوايي و زميني)، آموزش مستمر مردم و فعالان حوزه گردشگري، ضعف دانش زبان انگليسي، مشکل انتقال مالي و بانکي، نبود سيستم تبليغات و بازاريابي هدفمند و روزآمد، مديريت ضعيف اجرايي و گردشگري و در نهايت نبود نيروي انساني آموزش ديده و آشنا به فرهنگ بين المللي و کار در عرصه گردشگري حرفه اي .

 • نيمه پر ليوان سقوط پول ملي/ رونق گردشگري همزمان با کاهش ارزش پول ملي

  همزمان با افزايش بي‌سابقه قيمت ارز موج جديدي از ورود گردشگران به کشور آغاز شد که امسال با تداوم ثبات در بازار ارز اين روند معکوس شد و ايران ديگر مقصد گردشگري آنها همانند سال گذشته نبود.

 • جشنواره گردشگري در اروميه افتتاح شد

  دومين جشنواره ملي گردشگري و ششمين نمايشگاه سراسري صنايع دستي با حضور استاندار آذربايجان‌غربي و جمعي از مسؤولان در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي اروميه افتتاح شد.

 • اصفهان برای مردم کدام کشورها جذابیت گردشگری بیشتری دارد؟

  سفر گردشگران خارجي به استان اصفهان در نيمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 5 درصد افزايش يافت.

 • اولین مقصد گردشگری مورد علاقه چینی ها در سال 2018

  به گزارش سازمان گردشگري چين ؛ در نيمه نخست سال 71 ميليون چيني به کشورهاي ديگر سفر کردند.

 • فاضلاب جان بازار قجري سمنان را گرفته است

  «به خاطر سيستم فاضلاب، بخش‌هاي زيادي از بازار سمنان نشست کرده، يک سالي است در جلسه‌هاي مختلف به اداره آب و فاضلاب فشار مي‌آوريم که سيستم فاضلاب را درست کند، اگر اين اتفاق رخ ندهد تا ۱۰ سال ديگر اين بازار تاريخي فرو مي ريزد.»

 • خانه تاريخي «حسام لشگر» در يک قدمي تخريب

  خانه تاريخي «حسام لشگر» در بازار تهران تاکنون دو بار ثبت ميراث فرهنگي شده است اما مالکان‌اش با حکم ديوان عدالت اداري اين موضوع را به تعويق انداخته‌اند، حالا زمزمه‌هايي مبني بر تخريب کامل‌اش شنيده مي‌شود که قرار است جايش را مجتمعي تجاري اداري بگيرد!

 • تپه هاي گردشگري شهر هزار تپه احيا مي شود

  سنندج به شهر هزار تپه و داشتن چشمه هاي طبيعي مشهور است و مي طلبد با حفاظت و بازآفريني تپه ها و احياي چشمه ها به حفظ هويت اين شهر و به دنبال آن جذب گردشگر و توسعه اين صنعت کمک کرد.

 • با ثبت 7اثر ديگر شمار آثار ملي ثبت شده چهارمحال به 704 اثر رسيد

  معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري احکام ثبتي 7 اثر ثبت شده چهارمحال و بختياري در فهرست آثار ملي را ابلاغ کرد.

 • در تبريز 2018 تنها پيش از ظهر به موزه برويد!

  موزه‌ها و اماکن تاريخي يکي از مقاصد گردشگري بوده و حتي بسياري از گرشگران داخلي و خارجي صرفا به قصد بازديد از يک مکان تاريخي خاص عزم سفر کرده و بسياري از گردشگران نيز شهر تبريز را به‌علت داشتن اماکن تاريخي و موزه‌هاي تاريخي به‌عنوان مقصد گردشگري خود انتخاب مي‌کنند.

 • کمک به رفع مشکل اشتغال با ايجاد ماريناي شبکه اي در گيلان

  رئيس هيات مديره و مديرعامل سازمان منطقه آزاد انزلي گفت: با توجه به ظرفيت مناسب خزر در زمينه گردشگري بايد هرچه سريع‌تر زيرساخت‌ها را ايجاد کنيم.

 • کمپ شبيه‌سازي سفرهاي مريخ نيازمند توجه مسئولان

  مدير انجمن علوم و ستاره‌شناسي استان سمنان با اشاره به جاذبه‌هاي فوق‌العاده تپه‌هاي مريخي دامغان براي دانشمندان و گردشگران علمي و تلاش مسؤولين اين انجمن براي ايجاد پارک علمي نجوم در منطقه، گفت: با ايجاد پارک علمي نجوم و کمپ شبيه‌سازي سفرهاي مريخ، يک گردشگري تاپ علمي و سياحتي در کشور ايجاد خواهد شد که نه تنها تاکنون آن را در ايران، بلکه در منطقه خاورميانه نيز نداشته‌ايم، اما اجراي کامل اين طرح مستلزم پيگيري‌هاي مسئولين بوده و حمايت آنان را مي‌طلبد.

 • شناسايي روستاهاي تاريخي با بافت باارزش بالا در زنجان

  مديرکل بنياد مسکن انقلاب اسلامي استان زنجان گفت: رونق گردشگري ماحصل به‌سازي بافت باارزش روستايي است.

 • 176اثر تاريخي بروجرد مغفول در دنياي گردشگري

  بروجرد شهري ارزان، با ظرفيت‌هاي بسيار جذاب جهت استفاده گردشگران است و صنعت گردشگري يکي از راه‌هاي بسيار خوب جهت کاهش بيکاري در شهرستان است اما با اين همه آثار تاريخي و طبيعي، در زمينه گردشگري و معرفي شهرستان به گردشگران موفق عمل‌ نشده است.