City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

جستجوی #-کرمان

 • بررسي آيين عزاداري محرم در نقاط مختلف ايران

  تاريخچه مراسم عزاداري ماه محرم در ايران به دوران آل بويه( ۳۲۰-۴۴۷ ق) بازمي گردد که در طول تاريخ در هريک از شهرهاي کشور منطبق با فرهنگ بومي آنجا شکل و شمايلي ويژه پيدا کرده، گرچه درنهايت هدف از برگزاري اين مراسم در هر سبک و سياقي سوگواري براي مصيبت وارده به حضرت سيدالشهدا(ع) و ياران شان در واقعه کربلا ( 61. ق) است.

 • کاروانسراي شاه عباسي کرمانشاه

  کاروانسراي بيستون معروف به کاروانسراي شاه عباسي مربوط به دوره صفوي بوده و در 30 کيلومتري شمال شرقي کرمانشاه قرار دارد.

 • تکيه معاون الملک نگيني درخشان بر تارک تاريخ کرمانشاه

  کرمانشاه شهري کرد نشين واقع در غرب کشور داراي تاريخ غني است که به همين دليل آثار تاريخي و مکان هاي ديدني بسياري در آن وجود دارد. يکي از اين آثار تاريخي تکيه معاون الملک است. اين تکيه از نظر معماري و هنر کاشي کاري هاي انجام شده در آن زبان زد است.

 • با آيين و آداب استان کرمانشاه آشنا شویم

  کردها مردماني ايراني تبارند که زبان ، فرهنگ و آداب و سنن آنان در ارتباط و پيوند با ديگر مردمان در قلمرو زيست اقوام ايراني است . در اسناد سومري و آشوري از بخشي از اقوام ساکن در سرزمين کوهستاني شرق آشور ، شمال شرق و شرق بين النهرين و سرزمين سومر به نام کرتي يا گودي و کارتي و کارد نام برده اند و در منابع ارمني واژه کردوخ بر اينان اطلاق شده است . در آثار يوناني سده چهارم پيش از ميلاد صريحاً به واژه کردوخي اشاره شده که محققين معتقدند کردوخي که با کردها ارتباط نژادي داشته اند . از زمان هخامنش تا دوره پس از اسلام اينان به نام « کورد » و « کرد » ناميده شده اند .

 • لذت آرامش در آبادي هاي کرمانشاه

  روستاهاي هدف گردشگري در استان کرمانشاه آنقدر ديدني هستند که بتوانند رقيبي مهم براي جلب مسافران نوروزي در کنار آثار چندهزار ساله تاريخي اين استان قلمداد شوند.

 • سفرنامه هرمزگان و سيستان و بلوچستان - نوروز 96

  نيمه دوم تعطيلات نوروز 96 باز هم عزم جنوب کرديم. براي يک کار اداري مجبور بودم از هرمزگان براييک روز به تهران بيايم و مجددا به هرمزگان برگردم تا سفرمون رو به جنوب کشور ادامه بديم. روز شنبه کارهاي اداري رو تا ساعت 1 به پايان رسونديم و بلافاصله کوله پشتي رو به دوش انداختيم .

 • خيز کرمان براي جذب گردشگران خارجي

  مسئولان کرمان درصددند تا گردشگري استان را رونق دهند و از هر فرصتي براي معرفي جاذبه‌هاي آن استفاده شود اما فعالان گردشگري مي‌گويند شهر کرمان هتل خوب کم دارد.

 • پارک ها و فضاي سبز کرمانشاه در آينه آمار

  اگر به دنبال ليست دقيقي از پارک ها و فضاي سبز کرمانشاه به همراه آدرس ها و آمار مورد نياز آنها هستيد، در اينجا ليستي از پارکهاي و ميادين و فضاي سبز متفرقه مناطق شش گانه و سازمان پارکها و فضاي سبز شهرداري کرمانشاه را براي شما آماده کرده ايم.

 • همه صنايع دستي که مي توانيد در کرمانشاه پيدا کنيد

  استان کرمانشاه از قديمي ترين سکونت گاههاي اقوام ايراني و يکي از نقاط باستاني ايران است . بنيان کرمانشاه را به تهمورث ديوبند ـ پادشاه افسانه اي پيشداديان ـ نسبت مي دهند کسي که ريسندگي ، بافندگي و صنعت را به مردمان آموخت برخي از مورخين نيز بناي آن را به بهرام پادشاه ساساني منسوب مي دانند .

 • از گذشته کرمانشاه چه مي دانيد؟

  بافت قديم شهر كرمانشاه همانند بافت هاي قديمي ديگر شهرهاي ايران داراي ويژگي هاي خاص خودش است . در داخل اين بافت قديمي ، مراكز مهم مذهبي ، تجاري و محلات مسكوني شكل گرفته است . با توجه به موقعيت خاص شهر كه بر روي تپه ماهورهاي طبيعي قرار گرفته است . چشم انداز زيبايي در اكثر نقاط بافت ملاحظه مي شود به ويژه اينكه شكل معابر ، گذرها و خانه ها جلوه ديدني را پديد آورده اند .

 • سفر به ديدني هاي کرمان

  پرونده «باغ‌هاي ايراني» شامل 9 باغ در فهرست ميراث جهاني يونسکو به ثبت رسيده است، شاخص ترين باغ ثبت شده در اين پرونده باغ شاهزاده ماهان کرمان است.

 • باغ تاريخي آقاي کرمان، در انتظار آباداني

  کرمان; قدمتي به بلنداي آفتاب دارد، کرمان از نادر شهرهايي است که مجموعه اي از جاذبه هاي مختلف را در خود جاي داده و داراي باغ هاي زيبا و مصفايي است که بيش از يک قرن قدمت دارند و پيشنه تاريخي کرمان محسوب مي شوند. که به تشريح برخي از اين باغ ها مي پردازيم:

 • سفر به دلفارد، ييلاق دوست داشتني استان کرمان

  اينبار بياييد از مناظر زيباي خود استانمان ديدن کنيم و بايد قدر استانمان کرمان را بدانيم و افتخار کنيم که در اين استان پهناور و هميشه چهارفصل يعني توي هر فصلش چهار فصل سال را داريم متولد شديم و زندگي مي کنيم، پس من افتخار ميکنم که يک کرمانيم. روستاي دلفار بهشت جيرفت يکي از مناطق ييلاقي و روستاهاي خوش و آب وهوا براي سير و سفر است.

 • نگاهي به قبه سبز؛ اولين دانشگاه جنوب شرق ايران

  قبه سبز يادگار «ترکان خاتون» حاکم قراختايي کرمان، اولين دانشگاه جنوب شرق کشور بوده، اکنون از آن جز ايواني زيبا چيزي باقي نمانده. ميراث فرهنگي و استانداري در صدد احيا و مرمت آن هستند.

 • راز عمارت سفيد در دل کوير + تصاوير

  کنار ريل‌هاي آهني منتهي به شهر کرمان، در دل کوير، عمارت سپيدرنگِ باشکوهي ديده مي‌شود که تا همين يک سال پيش، مخروبه‌اي بيش نبود و حالا چنان به جلال و جبروت رسيده که حيرت‌انگيز است.