City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

مراسم نوروزگاه براي‌ چهارمين سال متوالي در آذربايجان‎غربي برگزار مي‌شود (1398/11/13)

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان‌غربي گفت: با توجه به اهميت نوروز و مراسم نوروزي در فرهنگ ايراني به ويژه در فرهنگ آذربايجان، براي چهارمين سال متوالي اجراي برنامه‌هاي نوروزي با عنوان نوروزگاه در دستور کار قرار دارد.
مراسم نوروزگاه براي‌ چهارمين سال متوالي در آذربايجان‎غربي برگزار مي‌شود

به گزارش بزنيم بيرون ، جليل جباري امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اهميت نوروز و مراسم نوروزي در فرهنگ ايراني به ويژه در فرهنگ آذربايجان، براي چهارمين سال متوالي اجراي برنامه‌هاي نوروزي تحت عنوان نوروزگاه در دستور کار قرار دارد.

وي با اشاره به مکان‌هاي اجراي مراسمات  نوروزي افزود: امسال حداقل در 68 منطقه و مکان به عنوان مکان رويداد براي اجراي مراسم نوروزي برنامه اجرا مي‌شود.

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان‌غربي گفت: امسال نزديک به 140 عنوان برنامه آييني اعم از بازي‌هاي سنتي و بومي در نظر گرفته شده که در جاي جاي استان و در مناطق روستايي و شهرهاي مختلف اجرا خواهد شد.

وي در ادامه به اهميت  آشنا کردن مسافران و گردشگران با آداب و رسوم و فرهنگ استان اشاره کرد و افزود: بخشي از مراسم نوروزگاه در بناهاي تاريخي و پايگاه‌هاي ميراثي اجرا شده که هم بتواند استقبال از مهمانان نوروزي را به همراه داشته و هم اينکه مسافران و بازديدکنندگان با بخشي از آداب و رسوم و فرهنگ اين مرز و بوم و آذربايجان‌غربي آشنا شوند.


منبع : تسنيم

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها