City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آبشارساواشي

(76 رای)


آبشار ساواشي با ارتفاع حدودا 15 متري خود يکي از جاذبه هاي منطقه جليزجند و تنگه ساواشي به شمار مي رود. پس از عبور از تنگه و قدم زدن در دل رودخانه مي توانيد به آبشار تنگه واشي دسترسي پيدا کنيد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • آبشارساواشي
 • آبشارساواشي
 • آبشارساواشي
 • آبشارساواشي
آبشارساواشي آبشارساواشي آبشارساواشي آبشارساواشي مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»آبشارساواشی فيرزکوه در استان تهران واقع است. تنگه واشی مکانی با جاذبه های گردشگری است که در حدود ۱۵ کیلومتری شمال غربی شهرستان فیروزکوه قرار گرفته و با داشتن آب و هوای مناسب در تابستانه ا، میزبان جمعیت کثیری از مسافران و گردشگران است. شاید یکی از جذاب ترین بخش های سفر به تنگه واشی حرکت در رودخانه ای است که در بین یک دره سنگی قرار دارد. با توجه به نزدیکی تنگه واشی به شهر تهران، امکان مسافرت یک روزه به این منطقه وجود دارد و بویژه در تابستان هزاران نفر از ساکنین استان تهران و دیگر استان های اطراف به این منطقه مسافرت می کنند.

 • تاریخچه

  تنگه واشی علاوه بر طبیعت زیبا، دارای آثار تاریخی زیادی نیز می‌باشد. یکی از سه کتیبه معروف دوره قاجار در این تنگه واقع شده‌است. دو کتیبه دیگر در چشمه علی شهر ری و کتیبه شکل شاه در پشتِ تونل وانا جاده هراز واقع شده‌اند. هر سه این کتیبه‌ ها به دستور فتحعلی شاه قاجار حکاکی شده‌است.
 • ویژگی ها

  تنگه واشی یا تنگه ساواشی مکانی با جاذبه‌های گردشگری است که در حدود 17 کیلومتری شهرفیروزکوه قرار گرفته و با داشتن آب و هوای مناسب در تابستان‌ها، میزبان جمعیت کثیری از مسافران و گردشگران است.
  آبشار واشي از ميان یکی از دیواره های این تنگه با ارتفاع حدود پانزده متر به پايين مي ريزد. در قسمت پايين آبشار، حوضچه اي به مساحت تقريبي پنجاه متر مربع و با عمق متوسط يک متر ايجاد شده است.
 • زمان مناسب بازدید

  در تابستان هزاران نفر از ساکنین استان تهران و دیگر استان‌های اطراف به این منطقه مسافرت می‌کنند.
 • پیشنهاد ویژه

  شهرستان فيروزکوه با توجه به موقعيت خاص خود سرشار از زيبايي هاي طبيعي و مناظر بکر و ناشناخته است که احتياج به تحقيق و تفحص بسيار دارند. از جمله اين مناطق مي توان به طبيعت و آبشارهاي روستاي طارس در 10 کيلومتري شمال فيروزکوه اشاره کرد که علاوه بر آب هاي معدني داراي دره هايي ديدني و ناشناخته است.
 • شرایط استفاده

  بعد از عبور از تنگه اول و گذر از دشتی زیبا، تنگه دوم قرار گرفته که حدود ۲ کیلومتر با تنگه اولی فاصله دارد. این تنگه هم مانند تنگه اول چشم نواز است و از دیواره‌های سنگی آن در نقاط مختلف چشمه‌های آب زلال و خنک به سمت پایین روان است. در انتهای این تنگه نیز هیاهوی ریزش آب آبشاری زیبا مسافران را به خود می‌خواند تا در زیر آبشار و در هوای گرم تابستانه تنی به آب بزنند.
 • منبع

  ویکیپدیا، خبرگزاری مهر، آژانس عکس تهران
 • مسیر خودروی شخصی برای رفتن به تنگه ساواشی در کیلومتری ۲ جاده فیروزکوه ـ تهران، پس از ورود به یک جاده فرعی و طی حدود ۹ کیلومتر، روستای جلیزجند نمایان می گردد. ابعد از عبور از روستا و طی حدود ۴ کیلومتر در جاده ای که میان دشت و در کنار جوی های پر از آب زلال، احداث شده، محل پیاده روی تنگه ساوشی شروع می شود.

اماکن مجاور

اماکن مرتبطتگ ها

آبشار تنگه واشي جليزجند معرفي آبشار تنگه واشي آبشار جليزجند آبشار معرفي تنگه واشي آبشار آبشار جليزجند تنگه واشي معرفي جليزجند آبشار جليزجند تنگه واشي جليزجند معرفي معرفي آبشار معرفي تنگه واشي معرفي جليزجند آبشار تنگه واشي جليزجند آبشار تنگه واشي معرفي آبشار جليزجند تنگه واشي آبشار جليزجند معرفي آبشار معرفي تنگه واشي آبشار معرفي جليزجند تنگه واشي آبشار جليزجند تنگه واشي آبشار معرفي تنگه واشي جليزجند معرفي تنگه واشي جليزجند آبشار تنگه واشي معرفي آبشار تنگه واشي معرفي جليزجند جليزجند آبشار تنگه واشي جليزجند آبشار معرفي جليزجند تنگه واشي آبشار جليزجند تنگه واشي معرفي جليزجند معرفي آبشار جليزجند معرفي تنگه واشي معرفي آبشار تنگه واشي معرفي آبشار جليزجند معرفي تنگه واشي آبشار معرفي تنگه واشي جليزجند معرفي جليزجند آبشار معرفي جليزجند تنگه واشي آبشار تنگه واشي جليزجند معرفي آبشار جليزجند معرفي تنگه واشي آبشار معرفي تنگه واشي جليزجند آبشار جليزجند تنگه واشي معرفي آبشار جليزجند معرفي تنگه واشي آبشار تنگه واشي معرفي جليزجند تنگه واشي آبشار جليزجند معرفي تنگه واشي آبشار معرفي جليزجند تنگه واشي جليزجند معرفي آبشار تنگه واشي جليزجند آبشار معرفي