City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آبشارهاي قلعه تل دزفول

(70 رای)


آبشارهاي قلعه تل شامل 2 آبشار به نام هاي آبشار تنگ آبي اول و دوم در استان خوزستان قرار دارد. قلعه‌تُل در استان خوزستان واقع شده است و اين شهر در بخش مرکزي شهرستان باغ‌ملک قرار گرفته است. 


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • آبشارهاي قلعه تل دزفول
 • آبشارهاي قلعه تل دزفول
 • آبشارهاي قلعه تل دزفول
 • آبشارهاي قلعه تل دزفول
آبشارهاي قلعه تل دزفول آبشارهاي قلعه تل دزفول آبشارهاي قلعه تل دزفول آبشارهاي قلعه تل دزفول مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»گر از حومه شهر قلعه تل به سمت شمال شرق برویم به تنگه ای طولانی بر می خوریم که با شیبی تند دامنه جنوب غربی منگشت را شکافته و از بالادست آن انبوهی آب با جوش و خروش سرازیر است.
در مسیر این آب چندین آبشار زیبا که ارتفاع بعضی از آنها بیش از 1۵ متر است به وجود آمده و به جز درختان معمول زاگرس از قبیل بلوط و بن و کلخونگ و … در این تنگه درختان انجیر و مو و گردو نیز به چشم می خورد و در بعضی از جاها انبوه درختان مناظر شمال کشور را تداعی می کند.

 • تاریخچه

  سکونت در شهر قلعه تل با استناد آثار تاریخی بدست آمده در نشستگاه آن به گذشته‌ای بسیار دور در دوره حاکمیت پادشاهی عیلام باز می‌گردد. این پادشاهی که در حدود ۵۰۰۰ سال پیش در پهنه‌ای از جنوب غرب و غرب ایران کنونی وجود داشت از چندین شهر و ناحیه مهم تشکیل می‌شد که معروف‌ترین آنها آنزان یا آنشان بود که گمان بر این است منطبق بر منطقه اطراف شهر ایذه کنونی است. اهمیت این شهر و نزدیکی شهر کنونی قلعه‌تل با آن و نیز احتمال عبور کاروان‌های بین شهر آنزان و شوش از مسیر میانکوهی منطبق بر دشت قلعه تل بر احتمال رونق حیات این شهر در روزگار عیلامیان می‌افزاید.
 • سیمای عمومی

  شهر قلعه‌تل در استان خوزستان و تقسیمات کشوری بخش مرکزی شهرستان باغملک قرار داردومردمان آن بختیاری هستند. این شهر از قدیم مرکز دهستان قلعه تل و محل آمد و رفت ساکنان اطراف و تأمین خدمات اولیه روستاهای این دهستان بوده‌است.
 • شرایط استفاده

  مسیر این تنگه طولانی و سنگلاخ و در بعضی جاها صعب العبور و دارای پرتگاه است و در طول راه بایستی به دفعات زیاد عرض رودخانه را طی کرد و حتی مقداری از راه را باید در داخل رود طی کرد.

اماکن مرتبطتگ ها

آبشار خوزستان قلعه تل دزفول آبشار خوزستان آبشار قلعه تل آبشار دزفول خوزستان آبشار آبشار قلعه تل خوزستان دزفول قلعه تل آبشار قلعه تل خوزستان قلعه تل دزفول دزفول آبشار دزفول خوزستان دزفول قلعه تل آبشار خوزستان قلعه تل آبشار خوزستان دزفول آبشار قلعه تل خوزستان آبشار قلعه تل دزفول آبشار دزفول خوزستان آبشار دزفول قلعه تل خوزستان آبشار قلعه تل خوزستان آبشار دزفول خوزستان قلعه تل دزفول خوزستان قلعه تل آبشار خوزستان دزفول آبشار خوزستان دزفول قلعه تل قلعه تل آبشار خوزستان قلعه تل آبشار دزفول قلعه تل خوزستان آبشار قلعه تل خوزستان دزفول قلعه تل دزفول آبشار قلعه تل دزفول خوزستان دزفول آبشار خوزستان دزفول آبشار قلعه تل دزفول خوزستان آبشار دزفول خوزستان قلعه تل دزفول قلعه تل آبشار دزفول قلعه تل خوزستان آبشار خوزستان قلعه تل دزفول آبشار قلعه تل دزفول خوزستان آبشار دزفول خوزستان قلعه تل آبشار قلعه تل خوزستان دزفول آبشار قلعه تل دزفول خوزستان آبشار خوزستان دزفول قلعه تل خوزستان آبشار قلعه تل دزفول خوزستان آبشار دزفول قلعه تل خوزستان قلعه تل دزفول آبشار خوزستان قلعه تل آبشار دزفول