City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آبشار آينه ورزان

(56 رای)


آيينه ورزان روستاييدر هفتاد كيلومتري تهران در جاده فيروزكوه است که دو آبشار زيبا و ديدني را در دل خود جاي داده است. آبشارهايي که با کمتر از 2 ساعت پياده روي مي توان به آنها رسيد و در سايه آرامششان، ساعتي را به دور از هياهوي شهر سپري کرد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • آبشار آينه ورزان
 • آبشار آينه ورزان
 • آبشار آينه ورزان
 • آبشار آينه ورزان
آبشار آينه ورزان آبشار آينه ورزان آبشار آينه ورزان آبشار آينه ورزان مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»آبشار آیینه ورزان یکی از آبشار های زیبا در استان تهران در مکانی زیبا و دیدنی در دامنه قله رفیع زرینه کوه قرار دارد آيينه ورزان روستايي است در هفتاد كيلومتري تهران در جاده فيروزكوه بعد از گيلاوند ، روبروي روستاي آبسرد . در اين روستاي سرسبز و آباد باغات فراوان درختانی همچون گيلاس ، زردآلو ، سيب ، گردو ، آلبالو و... وجود دارد.

 • تاریخچه

  برای گشت و گذار در روستای آیینه ورزان باید به هفتاد كیلومتری تهران سفر کنید و این روستا را در جاده فیروزكوه، بعد از گیلاوند، روبروی روستای آبسرد ببینید. آیینه ورزان که به دو بخش بالا ده و پایین ده تقسیم می شود، دو فضای کاملا متفاوت را برای گردش و تفریح به شما پیشنهاد می کند. دشتی در پایین دست با درختان پربار میوه و کوه هایی در بالا دست که آبشار و تنگه آیینه ورزان زیبایی آن را چند برابر کرده اند. این روستا یكی از مسیرهایی است که کوهنوردان برای صعود به قله زرینه كوه از آن عبور می کنند.
 • سیمای عمومی

  براي رفتن به اين آبشار و تنگه فقط كافي است كه نهر پر آب روستا را به سمت شمال تعقيب كنيد. بعد از خانه هاي مسكوني روستا با يك شيب تند حدود ۴۵ درجه روبرو خواهيد شد. بعد از نيم ساعت كوهپيمايي و پشت سر گذاشتن اين شيب تند به يك جاده خاكي در سمت چپ برمي خوريد كه تقريبا" ۳ كيلومتري درازا دارد . در نهايت دوباره در مسير رودخانه قرار خواهيد گرفت و با يك صعود نيم ساعته به آبشار زيباي اول مي رسيد كه ارتفاع آن به ۲۰ متر مي رسد.
  پس از استراحت و تماشاي ريزش آب از اين آبشار زيبا و گرفتن انرژي مضاعف ، مسير را از بالاي آبشار ادامه دهيد و كمتر از ۱۰ دقيقه به يك تنگه باريك كه عرض آن تقريبا" ۲ متر است مي رسيد با گذر از پيچ و خم تنگه ، ياد و و خاطره تنگه واشي در ذهنتان تداعی خواهد شد. بعد از تنگه به بعد براي ادامه مسير چاره اي نيست و بايد دل را به آب زد. ديواره هاي بلند و سر به فلك كشيده از دو طرف شما را راهنمايي مي كنند تا به آبشار دوم برسيد . آبشاري زيباتر ولي كوتاه تر از آبشار اول . ديواره ها بسيار بلند هستند و بالا رفتن از اين ديواره ها فقط با داشتن تجهيزات فني و سنگنوردي مقدور است. مسير آبشار هم بطوري است كه ادامه راه مقدور نيست مگر اينكه از زير آب سرد آبشار صعود كنيد ولی ادامه كار خطرناك است.
 • پیشنهاد ویژه

  شما می توانید بعد از استراحت در کنار این آبشار، مسیر را از سمت شمال ادامه دهید و در کمتر از 10دقیقه به یك تنگه باریك 2متری برسید. تنگه ای که ممکن است تنگه واشی را در ذهنتان تداعی کند. اگر باز هم تمایل به ادامه مسیر دارد، باید از میان آب مسیرتان را دنبال کنید تا بعد از عبور از ارتفاعات، به آبشار دوم برسید. آبشاری که در عین کوتاه تر بودن، زیباتر از آبشار اول به نظر می رسد.
 • شرایط استفاده

  بعد از گشت و گذار در دشت آیینه ورزان پایین، اگر تصمیم به کوهپیمایی در ارتفاعات بخش شمالی روستا گرفتید می توانید نهر پر آب روستا را به سمت شمال دنبال کنید تا بعد از عبور از خانه های مسکونی و شیب 45درجه ای این کوهپایه، به جاده ای خاکی در سمت چپتان برسید که حدود 3کیلومتر طول دارد. این به معنی نیم ساعت کوهپیمایی بی وقفه و با سرعت متوسط است. بعد از عبور از این جاده 3کیلومتری، بازهم در مسیر رودخانه قرار خواهید گرفت و این بار هم یك صعود نیم ساعته لازم است تا به آبشار 20متری این روستا برسید.
 • وسایل مورد نیاز

  یادتان باشد اگر در کوهنوردی چندان حرفه ای نیستید، به آبشار دوم فکر نکنید چون مسیر رسیدن به این آبشار قدری خطرناک است و عبور از آن ممکن است به قیمت جانتان تمام شود. بنابر این برای بازدید از آبشار دوم وسایل کوهنوردی خود را نیز به همراه داشته باشد.
 • سایر اطلاعات

  در بالای کوه بلندی که بر روستای آینه ورزان مشرف است قلعه ای وجود دارد که این روزها چیز زیادی از آن باقی نمانده است اما بومیان منطقه آن را قلعه نوذر شاه می نامند. این قلعه در گذر زمان به دست غارتگرانی که در آن دنبال گنج می گشتند، تخریب شده است.
 • منبع

  وب سایت ایران ایر، بهار گشت، وبلاگ ایران سرزمین من، باشگاه خبرنگاران جوان
 • مسیر پیاده روی پس از حدود دو ساعت پیاده روی از روستای آئینه ورزان می توانید به آبشار زیبای آیینه ورزان برسید.
 • مسیر خودروی شخصی برای رسیدن به این آبشار زیبا کافی است که خود را به رودهن رسانده پس از شهرستان آبسرد به روستای عین ورزان یا آینه ورزان بروید.

اماکن مرتبطتگ ها

آبشار آئينه ورزان روستا طبيعت گردي آبشار آئينه ورزان آبشار روستا آبشار طبيعت گردي آئينه ورزان آبشار آبشار روستا آئينه ورزان طبيعت گردي روستا آبشار روستا آئينه ورزان روستا طبيعت گردي طبيعت گردي آبشار طبيعت گردي آئينه ورزان طبيعت گردي روستا آبشار آئينه ورزان روستا آبشار آئينه ورزان طبيعت گردي آبشار روستا آئينه ورزان آبشار روستا طبيعت گردي آبشار طبيعت گردي آئينه ورزان آبشار طبيعت گردي روستا آئينه ورزان آبشار روستا آئينه ورزان آبشار طبيعت گردي آئينه ورزان روستا طبيعت گردي آئينه ورزان روستا آبشار آئينه ورزان طبيعت گردي آبشار آئينه ورزان طبيعت گردي روستا روستا آبشار آئينه ورزان روستا آبشار طبيعت گردي روستا آئينه ورزان آبشار روستا آئينه ورزان طبيعت گردي روستا طبيعت گردي آبشار روستا طبيعت گردي آئينه ورزان طبيعت گردي آبشار آئينه ورزان طبيعت گردي آبشار روستا طبيعت گردي آئينه ورزان آبشار طبيعت گردي آئينه ورزان روستا طبيعت گردي روستا آبشار طبيعت گردي روستا آئينه ورزان آبشار آئينه ورزان روستا طبيعت گردي آبشار روستا طبيعت گردي آئينه ورزان آبشار طبيعت گردي آئينه ورزان روستا آبشار روستا آئينه ورزان طبيعت گردي آبشار روستا طبيعت گردي آئينه ورزان آبشار آئينه ورزان طبيعت گردي روستا آئينه ورزان آبشار روستا طبيعت گردي آئينه ورزان آبشار طبيعت گردي روستا آئينه ورزان روستا طبيعت گردي آبشار آئينه ورزان روستا آبشار طبيعت گردي