City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آبشار تهران

(57 رای)


بوستان آبشار تهران يکي از مناظر بکر و دوست داشتني پايتخت است که در ارتفاعات شمالي منطقه 22  و در فضايي به وسعت  ۲۰۰ هکتار احداث شده است. اين آبشار مصنوعي فرصت مناسبي براي گريز از هياهو و شلوغي شهر و سپري کردن اوقات به همراه خانواده فراهم مي کند.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • آبشار تهران
 • آبشار تهران
 • آبشار تهران
 • آبشار تهران
آبشار تهران آبشار تهران آبشار تهران آبشار تهران مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • آدرس : غرب بزرگراه همت، بعد از جنت آباد، روبروی دریاچه چیتگر

«نظرتون چیه؟»

1.توی روز چقدر وقت آزاد برای تفریح داری؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بين سه تا چهار ساعت  بيشتر از چهار ساعت

2.توی وقت آزادت چی کار می کنی؟

 خونه مي مونم  مي زنم بيرون  برنامه اي ندارم

3.روزانه چند ساعت برای تفریح از خونه می زنی بیرون؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بين سه تا چهار ساعت  بيشتر از چهار ساعت

4.وقتی از خونه می زنی بیرون، دوست داری چی کار کنی؟

 پياده روي
 دور دور با ماشين
 برم کلاس هاي ورزشي
 برم کلاس هاي فرهنگي و هنري
 با دوستام جمع شيم يه جا
 پاساژ گردي
 شکم گردي
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»آبشار تهران یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های تفریحی- گردشگری پایتخت است که با هدف هویت بخشی به دامنه البرز، جلوگیری از تصرف زمین‌های موجود و ایجاد ارتباط میان انسان و طبیعت با استفاده از مصالح طبیعی و همگون با طبیعت احداث شده است.حضور در آبشار تهران فضای مناسبی برای قدم زدن بر روی سنگ فرش ها، لذت بردن از برکه ها و تماشای منظره بی بدیل تهران است.

 • تاریخچه

  فاز اول بوستان آبشار تهران در سال 1390 از سوی شهرداری تهران مورد بهره برداری قرار گرفت.
 • ویژگی ها

  در آبشار تهران دور تا دور تان تصاویری است که گویی زیبایی‌های طبیعت را قاب گرفته است. از این نقطه به راحتی می‌توانید دریاچه مصنوعی چیتگر را ببینید. اگر هم عاشق نجواهای طبیعت هستید می‌توانید از صدای آب درون برکه و آبشارها لذت ببرید.
  وقتی در کنار بالاترین آلاچیق" آبشار تهران" می‌ایستید، می‌توانید هشت برکه کوچک و بزرگ را ببینید که در ارتفاعات مختلف ساخته شده اند. سه برکه اول کوچک هستند و برکه‌های بعدی کمی بزرگ‌تر می‌شوند اما آنچه در تمام این 8 برکه دیده می‌شود این است که همگی به شکل استخر ساخته شده اند و هر برکه به وسیله گیاهان مختلفی احاطه شده که فضای جدیدی را به وجود آورده است.
 • سیمای عمومی

  در پایین‌ترین قسمت این آبشار که می‌ایستید و به اطراف نگاه می‌کنید در کنار وسعت این مجموعه، متوجه می‌شوید که این مکان تلفیقی است از بام تهران و آبیدر سنندج، مکان هایی با طبیت بکر و آرامش بخش. پله‌های سنگی که از قسمت پارکینگ شروع می‌شوند مسیر را برای رسیدن به اولین آبشار برایتان هموار می‌کننند. اولین چیزی که در ابتدای این مسیر منتظرتان است برکه ای زیباست که نوید می‌دهد تا انتهای این سفر یک روزه قرار است با شگفتی‌های زیادی روبه رو شوید. موضوعی که انگیزه ای می‌شود تا برای دیدن زیبایی‌های بیشتر، پله‌ها را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارید و در ارتفاعی قرار بگیرید که 200 متر بالاتر از سطح زمین است، یعنی نقطه ای که اولین آبشار در انجا قرار گرفته است.
  اگر به هزار و یک دلیل بیشتر از این حوصله بالا رفتن ندارید، می‌توانید در همین طبقه و در یکی از آلاچیق‌ها اتراق کنید و از سکوتی که بر فضا حاکم است لذت ببرید و تهران را زیر پای خود حس کنید.
  به جز برکه‌ها و آبراه ها، یکی دیگر از جاذبه‌های آبشار تهران، آلاچیق هایی هستند که روی برج‌های سنگی بنا شده اند. در سمت راست این تفرجگاه، برج‌های سه قلو روی دیواره‌های سنگی قرار دارند. این‌ها در واقع آلاچیق هایی هستند که سایبان خوبی برای استراحت دارند. یک برج دیگر که به برج حلزونی یا برج کبوتر معروف است، کمی بالاتر از برج‌های سه قلو قرار گرفته. همان طور که از اسم این برج پیداست برای رسیدن به بالای آن باید پله‌های سنگی حلزونی شکل را گرفت و بالا رفت. انتهای این راه پله چیزی نیست جز لانه کبوترها. درست روبه روی این برج ها، یک دیوار سنگی شبیه دیوار چین اما در ابعاد بسیار کوچک‌تر هم ساخته شده است. جنس همه آلاچیق‌ها از چوب روس است که دوام زیادی دارد. لانه هایی برای پرندگان نیز روی دیوارهای این برج نصب اند که برای گنجشک‌های ساکن " آبشار تهران"خانه ای دائمی شده اند.
 • پیشنهاد ویژه

  بالاترین بخش "آبشار تهران" آلاچیقی است که به آن "برج تقسیم آب" می‌گویند. این برج بیشتر شبیه یک آلاچیق بزرگ چوبی است که درست وسط آن، برکه ای کوچک قرار دارد. نیمکت هایی که اطراف این آلاچیق چیده شده اند محل مناسبی برای نشستن و دیدن مناظر پایین دست هستند.
 • امکانات ویژه

  از مزایای بوستان آبشار تهران می توان به این نکته اشاره کرد که در مجموعه گردشی آبشار تهران ۵ پارکینگ، فضای آسفالت و روباز، در قسمت های جنوبی آن ساخته شده است. آبخوری ها و سرویس های بهداشتی متعدد، نکته دیگری است که در احداث این گردشگاه پیش بینی شده است. هم چنین درختچه ها و گیاهان زینتی گوناگون بر زیبایی مسیر پیاده روها افزوده است.
 • سایر اطلاعات

  آبشار تهران از یک تک درخت قدیمی شروع می‌شود. درختی که سرچشمه آب برکه‌ها و آبشارهای مصنوعی این بوستان زیباست. آبی که در تمام طول مسیر "آبشار تهران" و برکه هایش قرار دارد از جنگل‌های لتمال کن تامین می‌شود. این آب البته برای آشامیدن مناسب نیست اما به حدی تصفیه شده که ماهی‌ها و مرغابی‌های برکه‌های این مکان تفریحی بتوانند به حیات خود ادامه دهند.
 • منبع

  شهرداری منطقه 22، پایگاه خبری تحلیلی شهرنوشت، تهران سما، آژانس عکس تهران
 • مسیر پیاده روی برای بالا رفتن کوه و رسیدن به برکه ها، دو راه وجود دارد. یکی راه سنگی که در سمت چپ واقع شده و دیگری پلکان طویل پیچ در پیچی است که سمت راست آبشار قرار دارد. این راه‌های پوشیده از سنگفرش، با راه‌های فرعی شما را به سمت برکه‌های بالای بوستان آبشار تهران هدایت می‌کنند.
 • مسیر خودروی شخصی برای رسیدن به " آبشار تهران" کافی است که در بزرگراه همت قرار بگیرید و به سمت غرب تهران حرکت کنید. وقتی به خروجی شهرک شهید باقری رسیدید تابلوی راهنما شما را به سمت آبشار هدایت می‌کنند.
 • نظر میلاد
  پنجشنبه 16 ارديبهشت 1395

  عالی بود
  منطقه ای خوش آب و هوا و آرام
  با اینکه هم آبشار و هم برکه ها مصنوعی هستند اما بسیار زیبا ساخته شدند..

اماکن مجاور

اماکن مرتبط

اخبار مرتبط

آرشیو اخبار


تگ ها

آبشار تهران بوستان مصنوعي فضاي شهري آبشار تهران بوستان آبشار تهران مصنوعي آبشار تهران فضاي شهري بوستان آبشار تهران آبشار تهران مصنوعي بوستان فضاي شهري مصنوعي آبشار تهران مصنوعي بوستان مصنوعي فضاي شهري فضاي شهري آبشار تهران فضاي شهري بوستان فضاي شهري مصنوعي آبشار تهران بوستان مصنوعي آبشار تهران بوستان فضاي شهري آبشار تهران مصنوعي بوستان آبشار تهران مصنوعي فضاي شهري آبشار تهران فضاي شهري بوستان آبشار تهران فضاي شهري مصنوعي بوستان آبشار تهران مصنوعي بوستان آبشار تهران فضاي شهري بوستان مصنوعي فضاي شهري بوستان مصنوعي آبشار تهران بوستان فضاي شهري آبشار تهران بوستان فضاي شهري مصنوعي مصنوعي آبشار تهران بوستان مصنوعي آبشار تهران فضاي شهري مصنوعي بوستان آبشار تهران مصنوعي بوستان فضاي شهري مصنوعي فضاي شهري آبشار تهران مصنوعي فضاي شهري بوستان فضاي شهري آبشار تهران بوستان فضاي شهري آبشار تهران مصنوعي فضاي شهري بوستان آبشار تهران فضاي شهري بوستان مصنوعي فضاي شهري مصنوعي آبشار تهران فضاي شهري مصنوعي بوستان آبشار تهران بوستان مصنوعي فضاي شهري آبشار تهران مصنوعي فضاي شهري بوستان آبشار تهران فضاي شهري بوستان مصنوعي آبشار تهران مصنوعي بوستان فضاي شهري آبشار تهران مصنوعي فضاي شهري بوستان آبشار تهران بوستان فضاي شهري مصنوعي بوستان آبشار تهران مصنوعي فضاي شهري بوستان آبشار تهران فضاي شهري مصنوعي بوستان مصنوعي فضاي شهري آبشار تهران بوستان مصنوعي آبشار تهران فضاي شهري