City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آبشار تيزاب

(45 رای)


در فاصله 5 کيلومتري از شمال دماوند بعد از روستاي دشت مزار منطقه اي زيبا روح هر بيننده اي را مينوازد . اين جا تنگه اي 1.5 کيلومتري بنام تيزآب طبيعتي کاملا بکر است . وجود درختان بيد و رودخانه اي پرآب، آب و هواي مطبوع و دلپذيري را به اين منطقه زيبا داده است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • آبشار تيزاب
 • آبشار تيزاب
 • آبشار تيزاب
 • آبشار تيزاب
آبشار تيزاب آبشار تيزاب آبشار تيزاب آبشار تيزاب مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»آبشار و چشمه تیزاب در دماوند از جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می رود. چشمه تیزاب در 53 كیلومتری تهران، در كنار جاده آبعلی واقع شده است. آب این چشمه تند و گس است و جهت مداوای امراض پوستی و گوارشی مورد استفاده قرار می گیرد. گس بودن و مزه خاصی که این آب دارد باعث شده است که جوی ها شکل خاصی پیدا کنند و حالتی گلی مانند به خود بگیرند.
برای رسیدن به این چشمه می توان از دل کوهها گذشت و صخره ها را پشت سر گذاشت، البته باید مجهز به برخی لوازم و وسایل کوهنوردی نیز بود، اما می توان از مسیر خاکی نیز با چند کیلومتر پیاده روی به چشمه رسید. در انتهای راه چشمه ای از دل کوه می جوشد که خستگی راه را از تن بیرون می کند و علاقمندان جهت تفریح و تفرج به آن مراجعه می کنند.

 • ویژگی ها

  آبشار تیزاب در دماوند یکی از جاذبه های گردشگری این شهر است. ارتفاع آبشار در حدود 10 متر و در ارتفاع 2430 متری از سطح دریا در میان تنگه ای تنگ با کوه های مرتفع قرار گرفته است.
 • سیمای عمومی

  یخ زدن آبشار در زمستان مناظر زیبایی در این منطقه ایجاد می کند. در فصل تابستان نیز می توانید از هوای مطبوع این منطقه لذت ببرید.
 • شرایط استفاده

  برای رسیدن به این تنگه هم می توانید از مسیر خاکی- کوهستانی و هم از مسیر پیاده رو استفاده کرد. در انتهای تنگه چشمه ای پر آب از دل کوه به بیرون می جوشد وگویا به خاطر آب ترش مزه آن به تیزآب معروف است. حدود 500 متر بعد از چشمه آبشاری به ارتفاع 7 متر از بین سنگ ها به پایین می ریزد . البته برای رسیدن به این آبشار باید کمی از فوت و فن سنگ نوردی سررشته داشت.
 • سایر اطلاعات

  اطراف شهر دماوند کوه‌های متعددی قرار گرفته ازجمله در ضلع شمالی شهر دماوند خط الرأس کوه‌های دوبرار به طول 70 کیلومتر قرار دارد که دارای 14 قله بالای 4000 متری است که هر ساله شاهد انواع برنامه‌های کوهنوردی از گلگشت گرفته تا صعود زمستانی در این منطقه هستیم. پشت این کوه منطقه مازندران قرار گرفته که در گویش محلی به این کوه «ماز» نیز گفته می‌شود. در شمال غربی دماوند کوه تِل کمر (سرکورک) به ارتفاع 2800 متر قرار دارد. این کوه به پایگاه کوهنوردی برای کوهنوردان قدیمی دماوند تبدیل شده است که از روی قله آن کوه دماوند را از نیمه می‌توان دید.
 • منبع

  بیابان های ایران، باشگاه خبرنگاران جوان، پورتال سازمان میراث فرهنگی و گردشگری .
  عکس ها: خبرگزاری های مهر و ایلنا

اماکن مرتبطتگ ها

آبشار تيزاب دماوند روستا آبشار تيزاب آبشار دماوند آبشار روستا تيزاب آبشار آبشار دماوند تيزاب روستا دماوند آبشار دماوند تيزاب دماوند روستا روستا آبشار روستا تيزاب روستا دماوند آبشار تيزاب دماوند آبشار تيزاب روستا آبشار دماوند تيزاب آبشار دماوند روستا آبشار روستا تيزاب آبشار روستا دماوند تيزاب آبشار دماوند تيزاب آبشار روستا تيزاب دماوند روستا تيزاب دماوند آبشار تيزاب روستا آبشار تيزاب روستا دماوند دماوند آبشار تيزاب دماوند آبشار روستا دماوند تيزاب آبشار دماوند تيزاب روستا دماوند روستا آبشار دماوند روستا تيزاب روستا آبشار تيزاب روستا آبشار دماوند روستا تيزاب آبشار روستا تيزاب دماوند روستا دماوند آبشار روستا دماوند تيزاب آبشار تيزاب دماوند روستا آبشار دماوند روستا تيزاب آبشار روستا تيزاب دماوند آبشار دماوند تيزاب روستا آبشار دماوند روستا تيزاب آبشار تيزاب روستا دماوند تيزاب آبشار دماوند روستا تيزاب آبشار روستا دماوند تيزاب دماوند روستا آبشار تيزاب دماوند آبشار روستا