City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آبشار دربندسر

(37 رای)


آبشار دربند سر يکي از آبشارهاي زيباي اطراف تهران است که به همراه دره زيباي آن 3 کيلومتر بعد از شمشک به سمت ديزين و در سمت راست جاده واقع شده است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

  • آبشار دربندسر
  • آبشار دربندسر
  • آبشار دربندسر
آبشار دربندسر آبشار دربندسر آبشار دربندسر مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»آبشار دربندسر در استان تهران واقع است. دربندسر روستایی در بخش رودبار قصران از توابع شهرستان شمیرانات است. این روستا در شمال بخش رودبار قصران قرار دارد که پیست اسکی بین‌المللی دربندسر در آن قرار درد. یکی از سرشاخه‌های مهم رودخانهٔ جاجرود در دربندسر واقع شده است. این سرشاخه از دو درهٔ معروف به «تل تنگه» در شمال شرقی، و درهٔ «کهوگریه» در جنوب غربی (شرق دیزین) سرچشمه می‌گیرد. سرشاخهٔ تل تنگه که از کلون بستک سرچشمه می‌گیرد، در جنوب شرقی دربندسر به درهٔ دربندسر می‌پیوندد. سرشاخهٔ «کهوگریه» در جنوب غربی دربندسر (شرق دیزین)، از «قل قل چشمه» سرچشمه می‌گیرد و پس از گذشتن از ملک‌آباد درمانش، تنگه میشک، پره و بندگاه، با پیوستن آب «چشمهٔ سیاوش» به آن در دره دربندسر در جنوب‌شرقی با آب «تل تنگه» یکی شده به سمت دورود سرازیر می‌شود و به سمت جیرود و میگون جریان می‌یابد. تل تنگه در شمال شرقی و چشمهٔ سیاوش دو محلی هستند که گردشگران را به سوی خود می‌کشند. این دو محل از گردشگاه‌های معروف دربندسر هستند.

  • ویژگی ها

    این آبشار به همراه دره زیبای آن 3 کیلومتر بعد از شمشک به سمت دیزین و در سمت راست جاده در کنار یک پیچ 180 درجه ای جاده قرار دارد که در سمت چپ جاده نیز امتداد این دره از روستای دربندسر آغاز می شود که هم از روستا و هم از میانه راه و از جاده می توان از زیباییهای این دره بهره برد .
  • سایر اطلاعات

    پوشش گیاهی این دره کوهستانی و بدون وجود باغات در مسیر و دارای سبزه زار و بوته های کم ارتفاع و گلپر به همراه آفتاب شدید و هوای خنک در تابستان است. کل مسیر راهپیمایی از کنار جاده حدود 1 ساعت زمان خواهد برد. ادامه این دره یکی از مسیرهای صعود به قله کلون بستک است. قله کلون بستک با ارتفاع 4200 متر یکی از قلل مرتفع البرز مرکزی است.

اماکن مرتبطتگ ها

آبشار دربندسر شمشک طبيعت گردي آبشار دربندسر آبشار شمشک آبشار طبيعت گردي دربندسر آبشار آبشار شمشک دربندسر طبيعت گردي شمشک آبشار شمشک دربندسر شمشک طبيعت گردي طبيعت گردي آبشار طبيعت گردي دربندسر طبيعت گردي شمشک آبشار دربندسر شمشک آبشار دربندسر طبيعت گردي آبشار شمشک دربندسر آبشار شمشک طبيعت گردي آبشار طبيعت گردي دربندسر آبشار طبيعت گردي شمشک دربندسر آبشار شمشک دربندسر آبشار طبيعت گردي دربندسر شمشک طبيعت گردي دربندسر شمشک آبشار دربندسر طبيعت گردي آبشار دربندسر طبيعت گردي شمشک شمشک آبشار دربندسر شمشک آبشار طبيعت گردي شمشک دربندسر آبشار شمشک دربندسر طبيعت گردي شمشک طبيعت گردي آبشار شمشک طبيعت گردي دربندسر طبيعت گردي آبشار دربندسر طبيعت گردي آبشار شمشک طبيعت گردي دربندسر آبشار طبيعت گردي دربندسر شمشک طبيعت گردي شمشک آبشار طبيعت گردي شمشک دربندسر آبشار دربندسر شمشک طبيعت گردي آبشار شمشک طبيعت گردي دربندسر آبشار طبيعت گردي دربندسر شمشک آبشار شمشک دربندسر طبيعت گردي آبشار شمشک طبيعت گردي دربندسر آبشار دربندسر طبيعت گردي شمشک دربندسر آبشار شمشک طبيعت گردي دربندسر آبشار طبيعت گردي شمشک دربندسر شمشک طبيعت گردي آبشار دربندسر شمشک آبشار طبيعت گردي