City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آبشار دربند گته ده طالقان

(50 رای)


اين آبشار در منطقه دربند روستاي گته ده واقع شده و از دور نماي چشم نوازي دارد. همچنين روستاي گته ده از سمت آبشار به زيبايي هر چه تمام تر ديده مي شود. اين آبشار يکي از جاذبه هاي طبيعي و تفرجگاهي بکر اطراف پايتخت به شمار مي رود.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • آبشار دربند گته ده طالقان
 • آبشار دربند گته ده طالقان
 • آبشار دربند گته ده طالقان
 • آبشار دربند گته ده طالقان
آبشار دربند گته ده طالقان آبشار دربند گته ده طالقان آبشار دربند گته ده طالقان آبشار دربند گته ده طالقان مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»آبشار دربند گته ده در استان البرز واقع است. روستای گته ده با ارتفاع 2340 متر از سطح دریا از روستاهای بخش بالا طالقان از شهر طالقان بوده و از سمت شمال با روستاهای آسکان و دهدر از سمت شرق با روستای دراپی از سمت جنوب با کوه کهار و از سمت غرب با روستا ی جوستان همجوار است.
یکی از دو شاخه اصلی رودخانه طالقان که از این روستا می گذرد به نام همین روستا بایزرود نامیده می شود. شاخه دیگر به نام روستای باستانی و مخروبه عالی زن نامیده می شود که نشان از بسیار قدیمی بودن گته دارد. مسیر دره جنوبی روستا به آبشار دربند و قله کهار منتهی میگردد.

 • تاریخچه

  علاوه بر آبشار، در مرکز روستا دو خانه مخروبه وجود دارد که به نظر می رسد از خانه های اعیانی دوره قاجار بوده است . در میان خانه های ویرانه و در محل هایی از کوچه های روستا که بنا به ضرورت اهالی حفاری صورت گرفته سفالهای نخودی و قرمز و نقش استامپی و زیرلعاب از دوران تاریخی و مختلف اسلامی یافت شده است که همگی آنها حکایت از استقرار دایم جمعیت در این روستا می نماید .
 • ویژگی ها

  این آبشار در 2 کیلومتری جنوب روستای گته ده، در دره ای سرسبز و در میان تخته سنگهای عظیم قرار گرفته است.
 • سایر اطلاعات

  در فاصله ۲۰۰ متری غرب روستای گته ده قبرستان تاریخی وجود دارد که انبوه سنگ قبرهای موجود درآن حکایت از گستردگی و تعداد امواتی می کند که در قرون متمادی در آن دفن شده اند. برخی از قبرها متعلق به دوران اسلامی و برخی نیز دوره قبل از اسلام بوده و آثاری از سفالهای دوران تاریخی در آن یافت شده است . در قبرستان یاد شده ،حداقل پنج سنگ قبر متعلق به دوره صفویه وجود دارد که دارای تاریخ های متفاوت هستند. برای مثال یکی از آنها متعلق به ۱۰۷۵ هجری قمری است . به نظر می رسد با توجه به موقعیت این مکان که در معرض سیل بوده ،چندین بار برای قبرستان در قرون مختلف استفاده شده است.با توجه به نمونه سفالهای یافت شده ، می توان قدمت قبرستان را دوران تاریخی و اسلامی تعیین کرد .
 • منبع

  وبلاک روستای گته ده، بیابان ها و کویر های ایران
  عکس از مهدی کلهر
Map Data
Map data ©2016 Google
Map DataMap data ©2016 Google
Map data ©2016 Google

اماکن مرتبطتگ ها

آبشار دربند گته ده طبيعت گردي آبشار دربند آبشار گته ده آبشار طبيعت گردي دربند آبشار آبشار گته ده دربند طبيعت گردي گته ده آبشار گته ده دربند گته ده طبيعت گردي طبيعت گردي آبشار طبيعت گردي دربند طبيعت گردي گته ده آبشار دربند گته ده آبشار دربند طبيعت گردي آبشار گته ده دربند آبشار گته ده طبيعت گردي آبشار طبيعت گردي دربند آبشار طبيعت گردي گته ده دربند آبشار گته ده دربند آبشار طبيعت گردي دربند گته ده طبيعت گردي دربند گته ده آبشار دربند طبيعت گردي آبشار دربند طبيعت گردي گته ده گته ده آبشار دربند گته ده آبشار طبيعت گردي گته ده دربند آبشار گته ده دربند طبيعت گردي گته ده طبيعت گردي آبشار گته ده طبيعت گردي دربند طبيعت گردي آبشار دربند طبيعت گردي آبشار گته ده طبيعت گردي دربند آبشار طبيعت گردي دربند گته ده طبيعت گردي گته ده آبشار طبيعت گردي گته ده دربند آبشار دربند گته ده طبيعت گردي آبشار گته ده طبيعت گردي دربند آبشار طبيعت گردي دربند گته ده آبشار گته ده دربند طبيعت گردي آبشار گته ده طبيعت گردي دربند آبشار دربند طبيعت گردي گته ده دربند آبشار گته ده طبيعت گردي دربند آبشار طبيعت گردي گته ده دربند گته ده طبيعت گردي آبشار دربند گته ده آبشار طبيعت گردي