City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آبشار راين کرمان (آبشار زر رود)

(75 رای)


آبشار راين کرمان که به نام « زر رود » هم شناخته مي شود، در 14 کيلومتري جنوب غربي راين و بر دامنه هاي جبهه ي شرقي کوه هزار فرو مي ريزد و از جاذبه هاي اکوتوريستي زيباي کرمان محسوب مي شود.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • آبشار راين کرمان (آبشار زر رود)
 • آبشار راين کرمان (آبشار زر رود)
 • آبشار راين کرمان (آبشار زر رود)
 • آبشار راين کرمان (آبشار زر رود)
آبشار راين کرمان (آبشار زر رود) آبشار راين کرمان (آبشار زر رود) آبشار راين کرمان (آبشار زر رود) آبشار راين کرمان (آبشار زر رود) مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • آدرس : ایران - کرمان - راین ۱۶ کیلومتری جنوب شرقی راین

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»راین شهری است تاریخی و توریستی در استان کرمان و در دامنه کوه هزار. این شهر مرکز بخش راین از توابع شهرستان کرمان است و در جنوب شرقی کرمان قرار گرفته‌است. شهرراین یکی از شهرهای خوش آب و هوای استان کرمان محسوب می شود. کوه هزار مرتفع‌ترین قله جنوب ایران است. روستاهای دامنه کوه هزار، با آب و هوایی دلپذیر در فصل بهار و تابستان پذیرای میهمانان زیادی می‌باشند. مرتفع‌ترین روستای مسکونی ایران، روستای باب زنگی با ارتفاع بیش از ۳۳۰۰ متر در کوه هزار قرار دارد.

 • ویژگی ها

  آبشار راین کرمان (آبشار زر رود) از ریزش رودخانه ای پدید می آید که سرچشمه های آن در ارتفاعات بالادست و از دل دامنه ها و دیواره های برف گیر هزار همچون تاج خروس جریان می یابد.
  آبشار راین طی 4 مرحله فرو می ریزد که مرحله ی اول 3 متر و پس از آن 4 متر ، مرحله سوم از لبه پرتگاه تا نقطه ای که سنگ بزرگی در دیواره ها قفل شده و مرحله ی بعد ریزش از سنگ بزرگ تا کف سنگی حوضچه ی آبشار و پخش آب بر دیواره سنگی شیب دار و حرکت در لابه لای بیدها و کناره ی دیواره بلند سنگی می باشد.
 • سیمای عمومی

  به دلیل وجود شیاری در محل ریزش آب ، حرکت نمودن در پشتآبشار راین کرمان (آبشار زر رود) و لذت بردن از خنکای ذرات آب تجربه ای مثال زدنی را بوجود می آورد که این تجربه در زمستان تبدیل به یخ نوردی ساده و هیجان آور می گردد.
 • شرایط استفاده

  مسیر اصلی صعود ، به قله از دامنه روبروی آبشار راین کرمان (آبشار زر رود) آغاز می شود. مسیر حرکت تا ارتفاع 3 هزارو 200 متری در حاشیه ی رودخانه ادامه دارد و پونه ها و گل های وحشی طول راه را در بر گرفته اند؛ این صحنه یکی از زیبا ترین و شکوهمندترین مسیرهای کوهپیایی استان کرمان را بوجود آورده است.
 • مسیر پیاده روی مسیر اصلی صعود ، به قله از دامنه روبروی آبشار راین کرمان (آبشار زر رود) آغاز می شود. مسیر حرکت تا ارتفاع 3 هزارو 200 متری در حاشیه ی رودخانه ادامه دارد و پونه ها و گل های وحشی طول راه را در بر گرفته اند؛

اماکن مرتبطتگ ها