City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آبشار زردلیمه اردل

(61 رای)


آبشار زرد لیمه یکی از آبشارهای پرابهت و زیبای کشور است که در  انتهای دره زرد لیمه در منطقه دیناران شهرستان اردل استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.  این آبشار دارای عرض تاج 65 متر و ارتفاع 40 متر است که از این جهت یکی از عریض ترین آبشارهای کشور به شمار می رود.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • آبشار زردلیمه اردل
 • آبشار زردلیمه اردل
 • آبشار زردلیمه اردل
 • آبشار زردلیمه اردل
آبشار زردلیمه اردل آبشار زردلیمه اردل آبشار زردلیمه اردل آبشار زردلیمه اردل مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»آبشار زردلیمه اردل در کنار طبیعت جنگل های بلوط زاگرس، مراتع سرسبز و آثار باستانی همچون پل خدا آفرین، ایل راه باستانی، سنگ حجاری شده 6000 ساله که حدود 73 پله از آن باقی مانده، یکی از زیباترین مناطق گردشگری ناشناخته ایران تبدیل شده است.
ین آبشار در دره ای طویل در منطقه دیناران می باشد و یکی از سر چشمه های رودخانه کارون است که سد بهشت آباد در نزدیکی شهر اردل در برابر آب همین دره و رود خانه در حال ساخت است


 • ویژگی ها

  نوع پوشش گیاهی منطقه عمدتا جنگلی و از نوع بلوط و بادام و نوع پوشش مرتعی علاوه بر گندم و جو دیم بومیان، گون و سایر گیاهان مرتعی قابل مشاهده است. در کنار زیبایی‌ های این منطقه وجود عواملی همچون سختی دسترسی و کمبود آب در مسیر خصوصا در سالهایی که بارندگی به حد کافی نباشد، از دشواری‌ های بازدید از این منطقه است.
 • شرایط استفاده

  برای دسترسی به آبشار از شهرکرد به سمت دیناران حرکت کنید. پس از عبور از روستاهای کاج، کریم آباد، رستم آباد، دو راهی عباس‌آباد- دشتک را به سمت عباس آباد در پیش بگیرید. پس از عبور از روستاهای عباس آباد، گرد پینه، روپینه، چشمه سلیمان، لاخشک، به روستای لشتر گروئی خواهید رسید که در آنجا کوه میلی در سمت راست نمایان است. از این نقطه دسترسی به آنتن موبایل قطع و جاده شوسه می شود. در ادامه مسیر به گردنه ریسور می رسید. پس از عبور از این منطقه به یک سه راهی میرسید. مسیر فرعی دوم سمت راست را انتخاب کنید. این مسیر به یک رودخانه کوچک و یک تعاونی روستایی که پایان مسیر ماشین رو است منتهی میگردد. با عبور از عرض رودخانه و ادامه مسیر پاکوب بعد از 2 ساعت کوهپیمایی به آبشار زرد لیمه خواهید رسید.
 • وسایل مورد نیاز


  ناگفته نماند مسیر رفت به 8 ساعت پیاده روی وبه شب مانی نیازداردو وجود چادر و کیسه خواب مناسب از ملزومات این سفر است و در روز دوم نیز تقریبا همان 8 ساعت پیاده روی را در پیش رو داریم و مسیر برگشت همان مسیر مال رو و یا پاکوب رفت است.
 • مسیر خودروی شخصی برای رفتن به این آبشار زیبا و بی نظیر بایستی از رستم آباد در منطقه اردل در استان چهار محال و بختیاری به طرف دینارون رفته و پس از پشت سر گزاشتن روستای لشتر ادامه جاده ای خاکی سر گردنه رسیده و در سمت چپ خاکی دیگری هست وارد آن شده تا به ساختمان شرکت تعاونی عشایری ( این ساختمان اکنون متروکه می باشد ) میرسیم ماشین تا این محل میتواند برود و ادامه مسیر پاکوب است که پس از طی ۵ الی ۶ ساعت کوه پیمایی سخت و بدون آب به آبشار میرسیم .
  مسیر دوم : دسترسی به آبشار زرد لیمه میتواند از روستای گزستان باشد که برای رفتن به روستای گزستان باید پس از عبور از رستم آباد اوامه مسیر داده تا منطقه صمصامی و سپس عبور از گردنه چری و وارد شدن به منطقه بازفت اولین تابلو سمت چپ شما را به طرف روستای گزستان هدایت میکند . پس از رسیدن به گزستان ادامه مسیر در امتداد رودخانه بازفت است تا محلی به نام پل خدا آفرین و راه ( دژپارت که قدمتی ۶۰۰۰ ساله دارد و پله کانی سنگ تراش شده در دل دیواره کوه در دوره ایلامی ها که راه را برای عبور هموار کرده است ) و در ادامه به محل زنده به گور رسیده که آرام از رودخانه جدا شده و سپس به منطقه بادام شیرین میرسیم و پس از طی مسیری کوهستانی دو باره رودخانه بازفت پدیدار میشود و شیبی نسبتا تند در پیش رو ظاهر گشته و آبشار هم در دور دست نمایان میگردد پس از طی مسیر به کنار رودخانه رسیده که بایستی با تیرول رودخانه را قطع کرده و به آبشار برسیم .

اماکن مرتبطتگ ها