City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آبشار سفيدآب (قو)

(204 رای)


آبشار سفيدآب (قو) يکي از آبشارهاي اطراف تهران است که در دشت لار و در انتهاي دره سفيدآب قرار دارد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • آبشار سفيدآب (قو)
 • آبشار سفيدآب (قو)
 • آبشار سفيدآب (قو)
 • آبشار سفيدآب (قو)
آبشار سفيدآب (قو) آبشار سفيدآب (قو) آبشار سفيدآب (قو) آبشار سفيدآب (قو) مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»آبشار سفیدآب (قو) در استان مازندران و در دشت لار و در انتهای دره سفیدآب قرار گرفته است، این دره محل قشلاق دامداران و عشایر نیز هست.

 • ویژگی ها

  آبشار سفیدآب یکی از جذاب‌ترین مناظر طبیعی دشت لار است که در دامنه کوه زیبای دماوند واقع شده و در بین علاقمندان به طبیعت از شهرت خاصی برخوردار است. این آبشار در مسیر پیاده روی تهران - شمال قرار دارد.
 • سیمای عمومی

  درياچه سدلار و دامنه هاي پر از گل هاي زيباي وحشي در اين منطقه چشمان هر بيننده اي را خيره مي کند. قسمت اعظم آب رودخانه لار از کوه هاي پالون گردن و خلنو سرچشمه مي گيرد و به دشت و درياچه سد لار مي ريزد. وجود رودخانه هاي زلال و وفور کندوهاي عسل از جلوه هاي زيباي اين منطقه به حساب مي آيند.
 • زمان مناسب بازدید

  بهترین فصل برای دیدن این آبشار در اردیبهشت و خرداد ماه است.
 • پیشنهاد ویژه

  منظره دشت لار و دره سفید آب از بالای آبشار سفید آب دیدنی است، پیشنهاد می کنیم در صورتی که به دیدن آبشار قو (سفیداب) رفتید، حتما به بالای آبشار بروید. مسیر تا بالای آبشار به صورت پاکوب مشخص است و کمتر از 15 دقیقه از شما زمان می گیرد.
 • شرایط استفاده

  برای بازدید از این آبشار باید صبح زود به سمت دشت لار حرکت کنید و پیش از غروب آفتاب نیز برگردید چرا که شب مانی در پارک ملی لار ممنوع است. بنابر این سفرهایتان برای بازدید از آّبشار را یک روزه برنامه ریزی کنید. همچنین فراموش نکنید که مسیر رسیدن به آبشار در دشت لار طولانی و صعب العبور است بنابر این حتما خودروی آفرودی و تجهیزات مناسب را برای طول مسیر به همراه داشته باشید.
 • سایر اطلاعات

  در مسیر آبشار سفید آب، چشمه های کوچک و بزرگ به این آبشار می ریزند و باعث می شود تا منظره این آبشار در فصل های پر آب دو چندان شود. در نهایت آب این آبشار به سد لار ختم می شود.
 • منبع

  عکس از : محمد جواد رفیع پور
 • مسیر خودروی شخصی مسیر دسترسی به این آبشار با ماشین های آفرودی میسر است و به دلیل خاکی بودن قسمت طولانی از مسیر در دشت لار، رفتن با ماشین های شخصی توصیه نمی شود. اما با این وجود در صورتی که تمایل دارید با خودروی شخصی به این آبشار بروید باید از طریق جاده هراز به پلور بروید و در دوراهی سد لار، به سمت پارک ملی لار حرکت کنید، پس از ورود به پارک ملی لار باید مسیر را به سمت دریاچه لار ادامه دهید و بعد از گذشتن از دریاچه، سراغ امامزاده پنج تن و چشمه دوبرار بروید، با گذشتن از چشمه دوبرار مسیر را به سمت دره سفیدآب ادامه دهید و پس از دوبار عبور از رودخانه، به مسیر آبشار سفید آب می رسید.
 • نظر هانیه
  دوشنبه 15 شهريور 1395

  آبشار آب سفید حدود یک ساعت تا دو ساعت از دریاچه سد لار فاصله داره و مسیر اون هم خاکی و افرودی هست. البته ما دیدیم که با پراید هم تا پای آبشار اومده بودن، اما مسیرش در مجموع خوب نبود
  خود آبشار آب سفید واقعا دیدنی و زیبا است. یه مسیر پیاده روی 20 دقیقه ای رو به بالا داره که از کنار رودخونه و عبور می کنید و تا پای آبشار می رسید. از بالای آبشار هم نمای زیبایی نسبت به دشت لار وجود داره و خود محوطه بالای آبشار هم دیدنیه

اماکن مرتبطتگ ها