City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آبشار سياه بند طالقان

(44 رای)


آبشار سياه بند با ارتفاع هشت متر يکي از آبشارهاي اطراف پايتخت است که در فاصله دو کيلومتري شمال روستاي سوهان واقع در منطقه طالقان قرار دارد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • آبشار سياه بند طالقان
 • آبشار سياه بند طالقان
 • آبشار سياه بند طالقان
 • آبشار سياه بند طالقان
آبشار سياه بند طالقان آبشار سياه بند طالقان آبشار سياه بند طالقان آبشار سياه بند طالقان مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»آبشار سیاه بند طالقان در استان البرز واقع شده است. آبشار سیاه بند یا به گویش محلی، سیاه بندی چُره، در فاصله حدود 2 کیلومتری، شمال روستای سوهان واقع شده است. آبشار سیاه بند، در حدود 8 متر ارتفاع دارد.

 • زمان مناسب بازدید

  آبشار سیاه بند طالقان در تابستان، بسیار کم آب می شود. یخ زدن این آبشار در فصل زمستان منظره زیبایی را پیش روی شما ترسیم می کند.
 • شرایط استفاده

  این آبشار از طریق محله اوبار در شمال روستای سوهان است؛ سپس از جاده شنی و خاکی به سمت هفت چشمه، طی مسیر میشود. آنگاه از مسیر نهر جاری در هفت چشمه، به سمت شمال و سرچشمه آن، حرکت می شود. برای دسترسی به این آبشار در حدود یک ساعت، پیاده روی، برای افراد متوسط، مورد نیاز است. با رسیدن به منطقه ای که خاک و سنگ های آن، قرمز رنگ است، در ادامه آبشار سیاه بند مشاهده می شود.
 • سایر اطلاعات

  روستاي سوهان در 25 کيلومتري غرب شهرک طالقان واقع است. غار معروف سوهان نيز در شمال اين روستا پذيراي علاقمندان خويش است. چُره در نزد مردم روستاي سوهان طالقان، به معني آبشار است. البته اگر ارتفاع آب کم باشد به آن چُرنا مي گويند. با توجه به ارتفاعات صخره ای در شمال روستای سوهان، حداقل شش آبشار بلند (شش متر و بیشتر) در نهر های دائمی یا فصلی کوهستان های این منطقه، قابل مشاهده است، که مشهورترین آنها، آبشار چُره و آبشار سوهان، بعنوان یکی از جاذبه های مهم منطقه هستند. در نهرها و رودخانه های فصلی این منطقه، به خصوص در فصل بهار، آبشارها پرآب بوده و به تدریج با کم شدن آب نهرها، آنها نیز کم آب و در تابستان خشک خواهند شد. بعلاوه در فصل زمستان، با هجوم سرما و یخ بستن آبشارها، جلوه دیگری، از طبیعت زیبای این منطقه، قابل مشاهده است.
 • منبع

  عکس ها و مطالب از: وب سایت حسین زینعلی
 • مسیر پیاده روی این آبشار از طریق محله اوبار در شمال روستای سوهان است؛ سپس از جاده شنی و خاکی به سمت هفت چشمه، طی مسیر میشود. آنگاه از مسیر نهر جاری در هفت چشمه، به سمت شمال و سرچشمه آن، حرکت می شود. برای دسترسی به این آبشار در حدود یک ساعت، پیاده روی، برای افراد متوسط، مورد نیاز است. با رسیدن به منطقه ای که خاک و سنگ های آن، قرمز رنگ است، در ادامه آبشار سیاه بند مشاهده می شود.
 • مسیر خودروی شخصی با عبور از اتوبان تهران کرج، به سمت قزوین حرکت کنید. بعد از شهر آبیک و آمادگاه ارتش ( در حدود كيلومتر 95 از تهران و 45 کيلومتر مانده به قزوين ) جاده آسفالته زیاران و طالقان درسمت شمال اتوبان قرار دارد. این جاده با دو عدد پل قابل دسترسی است. با حرکت در این جاده و پس از عبور از روستاهای صمغ آباد و ابراهيم آباد، در بالاترین نقطه از گردنه ابراهيم آباد، وارد دره بزرگ طالقان می شویم. در سمت چپ جاده دسترسی به روستاي زيدشت وجود دارد. با ادامه مسیر به سمت بالای دریاچه و و رودخانه طالقان می رسیم. برای رسیدن به روستای سوهان و پائین طالقان، باید از منطقه گلینک به سمت چپ بلوار و پائین حرکت شود که بعد از پل جدید و با گذشتن از روستاهاي اردكان و آرموت و قبل از رسيدن به ساختمان اصلي سد طالقان، به سمت راست و شمال حرکت می کنیم. تابلو و جاده آسفالته اختصاصي روستاي سوهان، قابل استفاده است.

اماکن مجاور

اماکن مرتبطتگ ها

آبشار سوهان سياه بند طالقان آبشار سوهان آبشار سياه بند آبشار طالقان سوهان آبشار آبشار سياه بند سوهان طالقان سياه بند آبشار سياه بند سوهان سياه بند طالقان طالقان آبشار طالقان سوهان طالقان سياه بند آبشار سوهان سياه بند آبشار سوهان طالقان آبشار سياه بند سوهان آبشار سياه بند طالقان آبشار طالقان سوهان آبشار طالقان سياه بند سوهان آبشار سياه بند سوهان آبشار طالقان سوهان سياه بند طالقان سوهان سياه بند آبشار سوهان طالقان آبشار سوهان طالقان سياه بند سياه بند آبشار سوهان سياه بند آبشار طالقان سياه بند سوهان آبشار سياه بند سوهان طالقان سياه بند طالقان آبشار سياه بند طالقان سوهان طالقان آبشار سوهان طالقان آبشار سياه بند طالقان سوهان آبشار طالقان سوهان سياه بند طالقان سياه بند آبشار طالقان سياه بند سوهان آبشار سوهان سياه بند طالقان آبشار سياه بند طالقان سوهان آبشار طالقان سوهان سياه بند آبشار سياه بند سوهان طالقان آبشار سياه بند طالقان سوهان آبشار سوهان طالقان سياه بند سوهان آبشار سياه بند طالقان سوهان آبشار طالقان سياه بند سوهان سياه بند طالقان آبشار سوهان سياه بند آبشار طالقان