City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آبشار شوي دزفول

(46 رای)


آبشار شوي يکي از بزرگترين و زيباترين آبشارهاي  ايران است کهدر رشته کوه هاي زاگرس قرار گرفته است. آبشار شوي دزفول شکوهي وصف ناشدني و زيبايي چشم نوازي دارد که طبيعت گردان زيادي را از سرتاسر کشور براي بازديد به خوزستان مي کشاند.

این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • آبشار شوي دزفول
 • آبشار شوي دزفول
 • آبشار شوي دزفول
 • آبشار شوي دزفول
آبشار شوي دزفول آبشار شوي دزفول آبشار شوي دزفول آبشار شوي دزفول مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • آدرس : خوزستان ، دهستان شوی

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»آبشار شوی خوزستان در رشته‌کوه‌های زاگرس و با فاصلهٔ اندکی از استان لرستان قرار دارد. در واقع آبشار شوی در بین کوههای سرتنگ شوی در ۱۰ کیلومتری ایستگاه راه آهن تله زنگ و در مسیر راه آهن سراسری تهران - جنوب واقع شده‌ است. آبشار شوی، پس از بیرون آمدن غار، از گردنه‌ای بلند به پایین سرازیر می‌شود. ارتفاع آبشار شوی ۱۰۰ متر و عرض آن ۴۰ متر است.

 • ویژگی ها

  آب آبشار شوی پس ازعبور از کوه‌ها و دره‌ها، به رود دز به شهر زیبای دزفول در استان خوزستان می‌ریزد.پوشش گیاهی اطراف این آبشار، تشکیل شده از درختانی مانند بید، انجیر، مو، زبان‌گنجشگ، افرا، کیکم و بلوط است. در زیر آبشار و بر روی دیواره‌های آن گیاه سیاه وشان و سایر گیاهان آب دوست روییده‌است.
  در مسیر پیاده روی رسیدن به آبشار شوی، بعد از عبور از دره سرتنگ دزفول ، سه آبشار کوچکتر با ارتفاع هایی بین ۵ تا ۲۰ متر ، قبل از رسیدن به آن قرار دارند که این مسیر را برای عابران بسیار فرحبخش می نماید.
 • سیمای عمومی

  یکی از خصوصیات آبشار شوی این است که تا چند صد متری آبشار هیچ نشان و خبری از آبشار نیست وبعد از عبور از یک پیچ در منطقه ای کوهستانی با شیبهای تند به یکباره از پیچی عبور می کنید و آبشاری فوق العاده زیبا و با شکوه را در برابر خود می بینید و این هم شاید یکی دیگر از چشم بندی های طبیعت است که شکوه خود را به یکباره به نمایش می گذارد . نسیم خنکی که از سمت آبشار می وزد و اولین عکس هایی که به یادگار از این آبشار می گیرید تمامی خستگی راه را از تن شما می گیرد.
 • زمان مناسب بازدید

  به دلیل اینکه شوی در شمال خوزستان و در رشته کوه های زاگرس قرار گرفته است، در اواخر بهار و تابستان هوای گرمی دارد ولی در ارتفاعات و در پای آبشار هوا خنک و سرد است ولی چون چندین ساعت تا رسیدن به محل آبشار پیاده روی لازم است و این مسیر در میانه روز هوای گرمی دارد بنابراین بهترین زمان برای رفتن به شوی،اواخر اسفندماه به خصوص در ایام عید تا اواخر اردیبهشت ماه است ضمن اینکه در این موقع از سال این منطقه بسیار سرسبز و زیباست.
 • پیشنهاد ویژه

  در نزدیکی این آبشار شوی خوزستان، آبشار بزرگ دیگری وجود دارد که گاه از آن به آبشار دوم شوی یاد می‌شود. این منطقه زیستگاه غنی از جمله حیات وحش چون کل بز، پلنگ، خرس و سمندر ایرانی است و پوشیده از درختان زاگرس از جمله بلوط است. برای رسیدن به آبشار شوی دو مسیر وجود دارد : مسیر اول از سمت منطقه شهیون دزفول و بعد از گذر از روستای صالح آباد و پیر چل می باشد.
 • سایر اطلاعات

  در سال های اخیر با بهسازی بخشی از جاده امکان رسیدن به آبشار سهل تر از قبل شده، با این حال همراه داشتن کوهنورد با تجربه برای رفتن باعث اطمینان خاطر و آرامش بیشتری خواهد بود و در این خصوص می توان ار گروه های فعال کوهنوردی دزفول بهره جست.
  با این حال هر ساله گروه های کوهنوردی بسیاری برای دیدن این آبشار بی نظیر از سراسر کشور به این منطقه سفر می کنند و همراه با خود خاطره هایی فراموش ناشدنی را به یادگار می برند. در نزدیکی این آبشار, آبشار بزرگ دیگری وجود دارد که گاه از آن به آبشار دوم شوی یاد می شود که به دلیل عمق مناسب نسبت به آبشار اصلی و بی خطر بودن آن جای مناسبی برای شنا است .

اماکن مرتبطتگ ها

آبشار شوي دزفول خوزستان آبشار شوي آبشار دزفول آبشار خوزستان شوي آبشار آبشار دزفول شوي خوزستان دزفول آبشار دزفول شوي دزفول خوزستان خوزستان آبشار خوزستان شوي خوزستان دزفول آبشار شوي دزفول آبشار شوي خوزستان آبشار دزفول شوي آبشار دزفول خوزستان آبشار خوزستان شوي آبشار خوزستان دزفول شوي آبشار دزفول شوي آبشار خوزستان شوي دزفول خوزستان شوي دزفول آبشار شوي خوزستان آبشار شوي خوزستان دزفول دزفول آبشار شوي دزفول آبشار خوزستان دزفول شوي آبشار دزفول شوي خوزستان دزفول خوزستان آبشار دزفول خوزستان شوي خوزستان آبشار شوي خوزستان آبشار دزفول خوزستان شوي آبشار خوزستان شوي دزفول خوزستان دزفول آبشار خوزستان دزفول شوي آبشار شوي دزفول خوزستان آبشار دزفول خوزستان شوي آبشار خوزستان شوي دزفول آبشار دزفول شوي خوزستان آبشار دزفول خوزستان شوي آبشار شوي خوزستان دزفول شوي آبشار دزفول خوزستان شوي آبشار خوزستان دزفول شوي دزفول خوزستان آبشار شوي دزفول آبشار خوزستان