City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آبشار شکرآب

(49 رای)


مسير آهار به آبشار شکرآب يکي از مسيرهاي ديدني و جذاب تهران است که با داشتن طبيعتي زيبا پذيراي ميهمانان و گردشگران فراواني است. وجود رودخانه زلال، کوه هاي مرتفع، درختان سبز و راه نسبتا هموار آن، اين نقطه را به منطقه‌اي پر بازديد مبدل کرده است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • آبشار شکرآب
 • آبشار شکرآب
 • آبشار شکرآب
 • آبشار شکرآب
آبشار شکرآب آبشار شکرآب آبشار شکرآب آبشار شکرآب مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • قیمت : رایگان
 • آدرس : تهران، جاده لشکرک، روستای آهار

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»آبشار شکرآب فشم در استان تهران واقع است. روستای شکرآب در 13 کیلومتری فشم و در میان باغ‌های سرسبز منطقه جلوه زیبایی دارد. 4 کیلومتر مانده به فشم، یک دوراهی است که مسیر سمت چپ به اوشان، باغ گل، ایگل، آهار و شکرآب منتهی می‌شود. از محل روستای آهار تا آبشار حداکثر۲ ساعت پیاده روی باید طی کرد. رودخانه آهار به طول 15 کیلومتر از دامنه‌های کوه صندوق چال سرچشمه گرفته و در مسیر خود از دره‌های کوه تاربیشه گذشته و پس از مشروب کردن روستاهای مسیر به جاجرود می‌ریزد. پس از طی کردن شهر اوشان و روستای آهار به منطقه ییلاقی شکراب می رسیم.

 • ویژگی ها

  از روستای آهار تا شکرآب باغ‌های فراوان گیلاس و آلبالو وجود دارد که در ماه‌های اواخر خرداد تا اوایل مرداد درختان پر از میوه می‌شوند. اين روستا و مسيرهاي غربي آن(منتهي به شهرستانک) محلي براي سياحت و شکار شاهان قاجار نيز بوده است. آبشار پرآب اين روستا يکي از زيباترين مناظر طبيعي آن است. همچنان آبشاري فصلي و بسيار زيبا موسوم به آبشار چهل پله در دامنه هاي کوه قلعه دختر آهار گزارش شده که از مجموعه اي از آبشارهاي زيبا تشکيل شده است.
 • زمان مناسب بازدید

  بهترین فصل بازدید از این روستا بهار (به دلیل وجود شکوفه های گیلاس) و پاییز (با درختان رنگارنگ) است. شکرآب باغستاني است ييلاقي و باصفا در غرب دره آهاي که چند قنات و چشمه آب از جمله چشمه برفي شکرآب بر زيبايي هاي آن افزوده است.
 • وسایل مورد نیاز

  کفش مناسب پیاده روی طولانی
 • منبع

  انجمن گردشگران ایران, همشهری آنلاین
 • پارکینگ آخرین محل برای پارک خودرو در روستای آهار قرار دارد
 • سرویس بهداشتی در روستای آهار امکان استفاده از سرویس بهداشتی وجود دارد
 • محل استراحت
 • محل کمپ در طول مسیر جایگاه مناسب برای کمپ وجود دارد
 • مسیر خودروی شخصی برای رسیدن به این آبشار از تهران از طریق جاده لشگرک به دو راهی لواسان و فشم باید رفت. در مسیر فشم، به سمت اوشان و سپس روستای آهار که آخرین نقطه ماشین رو می‌باشد، بقیه مسیر پیاده باید طی شود.

اماکن مرتبطتگ ها

آبشار شکرآب آهار اوشان و فشم جاده لشکرک آبشار شکرآب آهار آبشار شکرآب اوشان و فشم آبشار شکرآب جاده لشکرک آهار آبشار شکرآب آبشار شکرآب اوشان و فشم آهار جاده لشکرک اوشان و فشم آبشار شکرآب اوشان و فشم آهار اوشان و فشم جاده لشکرک جاده لشکرک آبشار شکرآب جاده لشکرک آهار جاده لشکرک اوشان و فشم آبشار شکرآب آهار اوشان و فشم آبشار شکرآب آهار جاده لشکرک آبشار شکرآب اوشان و فشم آهار آبشار شکرآب اوشان و فشم جاده لشکرک آبشار شکرآب جاده لشکرک آهار آبشار شکرآب جاده لشکرک اوشان و فشم آهار آبشار شکرآب اوشان و فشم آهار آبشار شکرآب جاده لشکرک آهار اوشان و فشم جاده لشکرک آهار اوشان و فشم آبشار شکرآب آهار جاده لشکرک آبشار شکرآب آهار جاده لشکرک اوشان و فشم اوشان و فشم آبشار شکرآب آهار اوشان و فشم آبشار شکرآب جاده لشکرک اوشان و فشم آهار آبشار شکرآب اوشان و فشم آهار جاده لشکرک اوشان و فشم جاده لشکرک آبشار شکرآب اوشان و فشم جاده لشکرک آهار جاده لشکرک آبشار شکرآب آهار جاده لشکرک آبشار شکرآب اوشان و فشم جاده لشکرک آهار آبشار شکرآب جاده لشکرک آهار اوشان و فشم جاده لشکرک اوشان و فشم آبشار شکرآب جاده لشکرک اوشان و فشم آهار آبشار شکرآب آهار اوشان و فشم جاده لشکرک آبشار شکرآب اوشان و فشم جاده لشکرک آهار آبشار شکرآب جاده لشکرک آهار اوشان و فشم آبشار شکرآب اوشان و فشم آهار جاده لشکرک آبشار شکرآب اوشان و فشم جاده لشکرک آهار آبشار شکرآب آهار جاده لشکرک اوشان و فشم آهار آبشار شکرآب اوشان و فشم جاده لشکرک آهار آبشار شکرآب جاده لشکرک اوشان و فشم آهار اوشان و فشم جاده لشکرک آبشار شکرآب آهار اوشان و فشم آبشار شکرآب جاده لشکرک