City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آبشار لاتون

(29 رای)


آبشار لاتون آستارا در استان گيلان و مرز استان اردبيل واقع شده و يکي از بلند ترين و در عين حال زيباترين آبشارهاي ايران به شمار مي رود. آبشار لاتون در  ۱۵ کيلومتري جنوب شهرستان آستارا و شهر لوندويل قرار داشته و نزديک ترين روستا به آن نيز روستاي کوته کومه است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • آبشار لاتون
 • آبشار لاتون
 • آبشار لاتون
 • آبشار لاتون
آبشار لاتون آبشار لاتون آبشار لاتون آبشار لاتون مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»ارتفاع آبشار لاتون ۱۰۵ متر است که از این حیث در دایره آبشارهای بلند ایران جای می گیرد. آبشارلاتون از دامنه‌های شرق کوه اسپیناس سرچشمه گرفته و به رودخانهٔ لوندویل که با طول ۱۷ کیلومتر خود نیز از کوه اسپیناس سرچشمه گرفته سرازیر می‌شود و با شیب تندی به سمت کوته کومه و لوندویل حرکت کرده و در آخر وارد دریای خزر می‌شود. حجم آب آبشار در فصول مختلف سال متفاوت است ولی در تمام فصول آب دارد.

 • سیمای عمومی

  ابتداي مسير از يک دامنه کوهستاني با درختاني جنگلي شروع شده و در ادامه قسمتي از مسير را نيز در کنار رودخانه طي مي کنيد. در حاشيه رودخانه لوندويل يکي از زيباترين جنگل هاي گيلان با انبوهي از درختان آلو، گلابي، گردو، فندق و سيب وحشي وجود دارد که در سه فصل از سال، سرسبزي و زيبايي خود را حفظ مي کند. پس از گذشتن از اين جنگل پردرخت، وارد کوهستان و سپس مراتع مي شويد که به حدفاصل اين دو نوع اکوسيستم اصطلاحا اکوتون مي گويند.
 • زمان مناسب بازدید

  هواي منطقه تقريبا گرم و شرجي است از این رو پیمایش این مسیر بهتر است در اوايل بهار يا اواخر زمستان انجام گیرد.
 • شرایط استفاده

  برای رسیدن به آبشار ابتدا به شهر لوندویل در مسیر جاده تالش به آستارا سپس راه فرعی در جهت جنوب پس از گذشت چند کیلومتر به روستای کوته کومه منتهی میگردد . برای رسیدن به آبشار باید راه مالرویی به طول تقریبی 6 کیلو متر را در دل جنگلهای زیبای منطقه پیمود . پیمایش این مسیر حدود 4 ساعت به طول خواهد انجامید. برای طی مسیر بهتر است از راهنمایان محلی استفاده گردد تا از مسیر آبشار در جنگل منحرف نگردید.
 • مسیر پیاده روی برای رسیدن به آبشار باید راه مالرویی به طول تقریبی 6 کیلو متر را در دل جنگلهای زیبای منطقه پیمود . پیمایش این مسیر حدود 4 ساعت به طول خواهد انجامید. برای طی مسیر بهتر است از راهنمایان محلی استفاده گردد تا از مسیر آبشار در جنگل منحرف نگردید.
 • مسیر خودروی شخصی برای رسیدن به آبشار ابتدا به شهر لوندویل در مسیر جاده تالش به آستارا سپس راه فرعی در جهت جنوب پس از گذشت چند کیلومتر به روستای کوته کومه منتهی میگردد .

اماکن مرتبطتگ ها