City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آبشار لت مال

(178 رای)


در نزديکي پايتخت کافي است 10 کيلومتر از اتوبان تهران کرج فاصله بگيريد تا به سرزمين عروسک هاي سنگي و فضاي دلباز آبشار لتمال برسيد. در محدوده چند آبشار بزرگ و کوچک و در نهايت آبشار ديدني و زيباي لت مال وجود دارد که مورد توجه علاقه مندان به طبيعت قرار گرفته است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • آبشار لت مال
 • آبشار لت مال
 • آبشار لت مال
 • آبشار لت مال
آبشار لت مال آبشار لت مال آبشار لت مال آبشار لت مال مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»آبشار لت مال در موقعیت جغرافیایی استان تهران واقع است. در غربی ترین نقطه شهر تهران و شمال ورد آورد، جاده ای کوهستانی در کنار دره و رودخانه به روستاهای وردیج و واریش منتهی می شود. از قسمت شمالی شهرک دانشگاه شریف پس از طی ۱۰ کیلومتر طبیعتی متفاوت و زیبا را می بینید که نزدیکی به تهران را از یاد می برید. روستای واریش یکی از مسیرهای صعود کوهنوردان به قلل پهنه حصار و لیچه محسوب می شود.

 • ویژگی ها

  آبشار لت مال با ارتفاع حدود ۳۵ متر به صورت پله مانند به پایین میریزد. پیاده روی کل مسیر در حدود ۱ ساعت زمان میبرد.
 • زمان مناسب بازدید

  رودخانه های این منطقه به صورت فصلی است که از میانه زمستان تا اواخر بهار جریان دارد بنابر این سعی کنید در این فاصله زمانی به دیدن آبشار بروید.
 • پیشنهاد ویژه

  از جاذبه های مهم این منطقه صخره های روستای وردیچ است که در مسیر جاده کمی پس از وردیچ قرار دارد.
 • شرایط استفاده

  برای رسیدن به آبشار فصلی قبل از ورود به جاده اصلی و بعد از مجتمع معلم پارک نموده و وارد دره میشوید. بعد از کمی پیاده روی به اولین ابشار میرسید که 5 متر ارتفاع دارد. با ادامه راه در دره به آبشار دوم خواهید رسید که آن نیز ارتفاع کمی دارد ولی زیباست. با کمی پیاده روی به ابشار اصلی یا لت مال میرسید.
 • سایر اطلاعات

  لت به معنی سنگ و مال یعنی مالیده شدن و مالش، تمثیلی از مالیده شدن آب روی سنگ و سنگها چه هنرمندانه با نرمش آب و موسیقی آبشار، صیقل خوردهاند.
 • مسیر پیاده روی از سر جاده وردیج می توانید از تاکسی پیاده شوید و جاده را به سمت دره ای که در قسمت چپ جاده قرار دارد ادامه دهید تا به روستای وردیج برسید.
 • مسیر تاکسی از ایستگاه مترو وردآورد تاکسی ها در مسیر خود از مقابل پاسگاه می گذرند و به سر جاده وردیج می رسند.
 • مسیر مترو اگر اهل استفاده از وسایل نقلیه عمومی هستید، می توانید با مترو خود را به ایستگاه وردآورد برسانید و از آنجا سوار تاکسی های روستای توریستی وردیج شوید.
 • نظر
  شنبه 28 اسفند 1395

  از کجای جاده پردیج و واریش دسترسی داره؟
  ابتدای مسیر پیاده رویش کجاست؟

 • نظر هانیه
  دوشنبه 15 شهريور 1395

  آبشار لت مال یک آبشار فصلی هست که خیلی ها از وجودش اطلاعی ندارن و در زمان های بارندگی پدیدار می شه. ما هم که رفتیم خشک شده بود و محلی ها اطلاعی نداشتن ازش

 • نظر
  شنبه 26 تير 1395

  دوستان عزیز اگه قصدمسافرت به این ابشار رو دارید باید خدمتتمون بگم ما تیرماه رفتیم حد اقل در این ماه آبشاری در کار نیست مسیر تمام سر بالاییه وداخل روستاها فضاهای سر سبزی وجود داره ولی دورشو حصار کشیدن و شما نمی تونید از باغها استفاده کنید

 • نظر
  چهارشنبه 02 خرداد 1397

  پارسال پاییز و بهار رفتیم و آبشار فصلی هست و کاملا خشک بود حتی مردم توی مسیر رودخانه که کاملا خشک شده بود نشسته بودند. پیشنهاد می کنم عکس رو بردارید چون همچین چیزی اصلا وجود نداره و احتمالا مال سالهای سال قبل تر هست.

 • نظر
  يكشنبه 26 شهريور 1396

  سلام من وردیج رفتم و جای بسیار خوش اب و هوای میباشد مردم روستا،مردم مهربان و خوبی هستند و یکی از بهترین زیبایهای نقاط گردشگری و دیدنی این روستا جاده ان میباشد که اصلا قابل تصور نیست که این جاده داخل تهران هست ولی جاده بسیار خطرناک و مارپیچی دارد و اگر اولین بار هست میروید بسیار مراقب باشید.

اماکن مجاور

اماکن مرتبطتگ ها

آّبشار لتمال ورديج طبيعتگردي آّبشار لتمال آّبشار ورديج آّبشار طبيعتگردي لتمال آّبشار آّبشار ورديج لتمال طبيعتگردي ورديج آّبشار ورديج لتمال ورديج طبيعتگردي طبيعتگردي آّبشار طبيعتگردي لتمال طبيعتگردي ورديج آّبشار لتمال ورديج آّبشار لتمال طبيعتگردي آّبشار ورديج لتمال آّبشار ورديج طبيعتگردي آّبشار طبيعتگردي لتمال آّبشار طبيعتگردي ورديج لتمال آّبشار ورديج لتمال آّبشار طبيعتگردي لتمال ورديج طبيعتگردي لتمال ورديج آّبشار لتمال طبيعتگردي آّبشار لتمال طبيعتگردي ورديج ورديج آّبشار لتمال ورديج آّبشار طبيعتگردي ورديج لتمال آّبشار ورديج لتمال طبيعتگردي ورديج طبيعتگردي آّبشار ورديج طبيعتگردي لتمال طبيعتگردي آّبشار لتمال طبيعتگردي آّبشار ورديج طبيعتگردي لتمال آّبشار طبيعتگردي لتمال ورديج طبيعتگردي ورديج آّبشار طبيعتگردي ورديج لتمال آّبشار لتمال ورديج طبيعتگردي آّبشار ورديج طبيعتگردي لتمال آّبشار طبيعتگردي لتمال ورديج آّبشار ورديج لتمال طبيعتگردي آّبشار ورديج طبيعتگردي لتمال آّبشار لتمال طبيعتگردي ورديج لتمال آّبشار ورديج طبيعتگردي لتمال آّبشار طبيعتگردي ورديج لتمال ورديج طبيعتگردي آّبشار لتمال ورديج آّبشار طبيعتگردي