City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آبشار ناران

(137 رای)


آبشار ناران يکي از آبشارهاي دائمي استان تهران است که در شمال شرقي شهر تهران و در نزديکي روستاي کندعليا واقع شده است. جريان دائمي اين آبشار شيارهاي زيبايي بر روي صخره‌هاي سنگي به وجود آورده و تماشاي آن را ديدني مي کند.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • آبشار ناران
 • آبشار ناران
آبشار ناران آبشار ناران مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • آدرس : لواسان، روستای کند علیا، آبشار ناران

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»آبشار ناران در شمال شرقی استان تهران واقع شده و در محدوده شمالی روستای کند علی در منطقه لواسانات قرار دارد.

 • تاریخچه

  وجود بقایای آثار باستانی در کند علیا از جمله: تپه های گوشواره، قلعه پیرزن، جوهک و شیرتازه نشانگر قدمت طولانی این روستاست که به اوایل دوره اسلامی می‌رسد. کند سفلی نیز قدمتی چند صد ساله دارد.
 • ویژگی ها

  ارتفاع آبشار ناران 12 متر است و خود این آبشار در ارتفاع 2286 متری از سطح دریا و در نزدیکی روستای کند علیا واقع شده است. روستاي كند عليا نیز در 15 كيلومتري شمال لواسانات و در انتهاي يك دره ي سرسبز قرار دارد. روستای کند از دو بخش علیا و سفلی تشکیل شده که کند سفلی در پائین دست و کند علیا در بالا دست قرار دارد. ارتفاع متوسط کند علیا از سطح دریا حدود 2 هزار و 50متر است.
 • سیمای عمومی

  موقعیت کوهستانی ویژه، باغ‌های سرسبز و گسترده، منابع غنی آب و جریان نهرهای جاری داخل باغ‌های روستا سرسبزی و طراوت خاصی را به روستای کند علیا در نزدیکی آبشار ناران بخشیده که نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند. خود آبشار ناران نیز با ارتفاع 12 متری خود منظره ای زیبا را در مقابل چشمان شما به تصویر می کشد.
 • زمان مناسب بازدید

  آب و هواي این ده در تابستان معتدل ودر زمستان ها سرد است . بنابر این پیشنهاد می کنیم در بهار و تابستان به دیدن این آبشار بروید. اگر در تیرماه به کند علیا بروید و قدم در این جاده بگذارید بدون شک از تماشای باغ‌های سرسبز، درختان گیلاس و آلبالو و انبوه میوه های آنها سیر نخواهید شد.
 • پیشنهاد ویژه

  مزرعه پاونک در 3 کیلومتری کند سفلی و ارتفاعات ساکا با پوشش طبیعی گل‌ها و گیاهان مرتعی در 5 کیلومتری شمال روستا از جاذبه‌های طبیعی اطراف آبشار ناران به شمار می روند.
  پیشنهاد می شود خودروي خود را در روستا و يا كمي بالاتر در مجاورت باغ‌ها و در زير سايه درختان پارك كرده و مابقي مسير تا آبشار را پياده طي كنيد تا از زيبايي‌هاي مسير و پيچ و خم جاده در ميان باغ‌هاي گيلاس و آلبالو بيشتر لذت ببرید.
 • شرایط استفاده

  تنها راه فعلی رسیدن به این آبشار با توجه به مالکیت بسیاری از فضاها و زمین های اطراف آن، از بخش شرقی آبشار است.
 • سایر اطلاعات

  در نزدیکی این آبشار و در دره‌های سرسبز شمال روستای کند علیا آبشار کفترلو نیز واقع شده است. این دوآبشار در کنار یکدیگر، دو آبشار زیبا در منطقه لواسانات را تشکیل می دهند.
 • منبع

  روزنامه ایران - شماره 5134 - صفحه چمدان - مورخ 3 مردادماه 1391
  بیابان های ایران
  خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
 • مسیر پیاده روی تنها راه فعلی رسیدن به آبشار ناران با توجه به مالکیت بسیاری از فضاهای اطراف آن، از بخش شرقی آبشار است.
 • مسیر خودروی شخصی برای رسیدن به روستای کند علیا و سفلی از تهران باید از طریق جاده لشگرک خود را به دوراهی لواسان-فشم برسانید. از دوراهی به سمت لواسان رفته و پس از 5 کیلومتر وارد جاده روستای کند علیا و سفلی در سمت چپ شوید. از اینجا تا روستای کند علیا بیش از 7 کیلومتر دیگر جاده آسفالته در پیش دارید.

اماکن مجاور

اماکن مرتبطتگ ها

آبشار ناران چجوري برم کندعليا آبشار ناران آبشار چجوري برم آبشار کندعليا ناران آبشار آبشار چجوري برم ناران کندعليا چجوري برم آبشار چجوري برم ناران چجوري برم کندعليا کندعليا آبشار کندعليا ناران کندعليا چجوري برم آبشار ناران چجوري برم آبشار ناران کندعليا آبشار چجوري برم ناران آبشار چجوري برم کندعليا آبشار کندعليا ناران آبشار کندعليا چجوري برم ناران آبشار چجوري برم ناران آبشار کندعليا ناران چجوري برم کندعليا ناران چجوري برم آبشار ناران کندعليا آبشار ناران کندعليا چجوري برم چجوري برم آبشار ناران چجوري برم آبشار کندعليا چجوري برم ناران آبشار چجوري برم ناران کندعليا چجوري برم کندعليا آبشار چجوري برم کندعليا ناران کندعليا آبشار ناران کندعليا آبشار چجوري برم کندعليا ناران آبشار کندعليا ناران چجوري برم کندعليا چجوري برم آبشار کندعليا چجوري برم ناران آبشار ناران چجوري برم کندعليا آبشار چجوري برم کندعليا ناران آبشار کندعليا ناران چجوري برم آبشار چجوري برم ناران کندعليا آبشار چجوري برم کندعليا ناران آبشار ناران کندعليا چجوري برم ناران آبشار چجوري برم کندعليا ناران آبشار کندعليا چجوري برم ناران چجوري برم کندعليا آبشار ناران چجوري برم آبشار کندعليا