City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آبشار وروار (رود فرق) جيرفت

(101 رای)


آبشار وروار (رود فرق) جيرفت که از رود "فرق" سرچشمه مي گيرد از زيباترين جاذبه هاي گردشگري شهرستان عنبرآباد محسوب مي شود.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • آبشار وروار (رود فرق) جيرفت
 • آبشار وروار (رود فرق) جيرفت
 • آبشار وروار (رود فرق) جيرفت
آبشار وروار (رود فرق) جيرفت آبشار وروار (رود فرق) جيرفت آبشار وروار (رود فرق) جيرفت مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»رود فرق در دهانه خروجی آب رودخانه ای قرار دارد که از منطقه جبالبارز جنوبی و خصوصا قله علم شاه سرچشمه می گیرد و از آبشار وروار (رود فرق) جیرفت سرازیر می شود؛ فاصله روستای رود فرق تا آبشار حدودا 10 کیلومتر است که کوههای دو طرف رودخانه با شیب بسیار تندی که دارند مانع از عبور می شوند و تنها راه عبور از مسیر رودخانه است که آن هم به دلیل شیب بسیار تند و ناهموار و وجود سنگهای گرانیت بسیار بزرگ که در بعضی از مسیرها طوری بر روی هم قرار گرفته اند که اگر شیئی از دستت بیفتد پیدا کردن آن ناممکن است سبب کندی حرکت می شود و به همین دلیل طی کردن این مسافت 10 کیلومتری حدود سه ساعت طول می کشد.

 • ویژگی ها

  در کنار آبشار وروار (رود فرق) جیرفت وجود قلعه های تاریخی برای علاقمندان ابنیه تاریخی فرصت مناسب دیگری فراهم کرده است که از آثاری همچون قلعه فرق و قلعه سالار رضا نیز بازدید کنند. سرسبزی بی نظیر منطقه و پوشش گیاهی خاص این منطقه را به بکرترین مکانهای گردشگری کرمان تبدیل کرده است. به دلیل ارتفاع بسیار زیاد این آبشار آب در انتها به صورت پور فرو می ریزد و شرایط بسیار مطلوبی را در منطقه ریزش به خصوص در فصول گرم سال ایجاد می کند.
 • سیمای عمومی

  اگرچه در ارتفاع آبشار وروار (رود فرق) جیرفت اختلاف نظر دیده می شود؛ اما از محل زاویه شکست در بالاترین نقطه تا سطح حوضچه 150 متر می باشد. براساس گزارش اعضا تیم امداد و نجات کوهستان هلال احمر استان جهت نورد دیواره، پس از ریزش 160 متر طناب، حدود30 متر صخره نوردی تا کف آبشار انجام پذیرفته است. همچنین در مسیر رسیدن به آبشار اصلی، آبشارهای دیگری چون «دوقلو» و «تخت» دیده می شود.
 • شرایط استفاده

  آبشار پر صلابت وروار (رود فرق) در دامنه قله «علم شاه» که با3741 متر بلندترین قله جبال بارز محسوب می گرد؛ واقع شده است. هر ساله تعداد زیادی از کوهنوردان و طبیعت دوستان به مقصد این منطقه و بلندی­ های آن عزم سفر می­ کنند. مسیر دسترسی به این آبشار و قله علم شاه خصوصا در اسفند ماه، همراه با تضادهای بی نظیری چون باغ های لبریز از میوه­ های نارنجی رنگ مرکبات، دشت وسیع و رویایی گل­های نرگس، بستر سنگی رودخانه، خروش آبشار بلند وروار ودر بالا دست، برف و یخ قله علم شاه است و این همه، در کمتر از نیم روز راهپیمایی نصیب عاشقان طبیعت وکوه یاران می گردد. در این منطقه، سفر وگردش در دره ها و روستاهایی چون وروار، کرور، قصبه و امجز در بالا دست آبشار، انبوه خاطرات به یادماندنی را به همراه خواهد داشت.
  از دو مسير امجز(امگز) و رودفرق مي توان به اين آبشار رسيد که در مسير اول باغ هاي مرکبات، جنگل هاي بادام کوهي و بنه، پرندگاني نظير کبک، چنارهاي امجز، چمنزارها و آبراهه ها، عشاير کوچ رو و مناطقي مملو از گياهان دارويي نظير درمنه، کلپوره و بابونه چشم نوازي مي کنند و در مسير دوم نيز باغ هاي بزرگ مرکبات، نخيلات، رودخانه، دشت هاي پوشيده از گل نرگس قلعه
  سنگي سموران خودنمايي مي کند. در بالاي آبشار منطقه نسبتا وسيعي است که آن را وود مي نامند.
 • سایر اطلاعات

  با توجه به اينکه کوه علم شاه با ارتفاع 3741 متر بلندترين قله جبال بارز است، اين ارتفاع نسبت به بلندي شهر جيرفت که 670 متر مي باشد، بسيار جالب و حايز اهمیت است.
 • مسیر خودروی شخصی آبشار وروار (رود فرق) جیرفت در شمال شرقی شهرستان عنبرآباد قرار دارد و برای دسترسی به آن باید از مسیر جاده جیرفت - کهنوج عبور کرد و از دو راهی جهادآباد حدود 20کیلومتر به سمت مردهک و روستای رود فرق رفت.

اماکن مرتبطتگ ها

آبشار وروار جيرفت کرمان آبشار وروار آبشار جيرفت آبشار کرمان وروار آبشار آبشار جيرفت وروار کرمان جيرفت آبشار جيرفت وروار جيرفت کرمان کرمان آبشار کرمان وروار کرمان جيرفت آبشار وروار جيرفت آبشار وروار کرمان آبشار جيرفت وروار آبشار جيرفت کرمان آبشار کرمان وروار آبشار کرمان جيرفت وروار آبشار جيرفت وروار آبشار کرمان وروار جيرفت کرمان وروار جيرفت آبشار وروار کرمان آبشار وروار کرمان جيرفت جيرفت آبشار وروار جيرفت آبشار کرمان جيرفت وروار آبشار جيرفت وروار کرمان جيرفت کرمان آبشار جيرفت کرمان وروار کرمان آبشار وروار کرمان آبشار جيرفت کرمان وروار آبشار کرمان وروار جيرفت کرمان جيرفت آبشار کرمان جيرفت وروار آبشار وروار جيرفت کرمان آبشار جيرفت کرمان وروار آبشار کرمان وروار جيرفت آبشار جيرفت وروار کرمان آبشار جيرفت کرمان وروار آبشار وروار کرمان جيرفت وروار آبشار جيرفت کرمان وروار آبشار کرمان جيرفت وروار جيرفت کرمان آبشار وروار جيرفت آبشار کرمان