City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آبشار وري يد طالقان

(14 رای)


آبشار وري يک يکي از آبشارهاي نزديک روستان سوهان واقع در محدوده طالقان است. ارتفاع آبشار در حدود هفت متر است و منظره زيبايي را در دل کوه هاي اطراف درياچه سد طالقان ايجاد کرده است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • آبشار وري يد طالقان
 • آبشار وري يد طالقان
 • آبشار وري يد طالقان
 • آبشار وري يد طالقان
آبشار وري يد طالقان آبشار وري يد طالقان آبشار وري يد طالقان آبشار وري يد طالقان مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»آبشار وری ید در موقعیت جغرافیایی استان البرز واقع شده است. این آبشار در حدود 7 متر ارتفاع دارد و در تابستان، بسیار کم آب می شود.

 • ویژگی ها

  آبشار وری ید یا به گویش محلی، وریدی چره، در فاصله حدود 5 - 4 کیلومتری، شمال روستای سوهان، قراردارد.
 • زمان مناسب بازدید

  در نهرها و رودخانه های فصلی این منطقه، به خصوص در فصل بهار، آبشارها پرآب بوده و به تدریج با کم شدن آب نهرها، آنها نیز کم آب و در تابستان خشک خواهند شد. بعلاوه در فصل زمستان، با هجوم سرما و یخ بستن آبشارها، جلوه دیگری، از طبیعت زیبای این منطقه، قابل مشاهده است.
 • پیشنهاد ویژه

  غار معروف سوهان نيز در شمال روستای سوهان پذيراي علاقمندان خويش است.
 • شرایط استفاده

  مسیر دسترسی به این آبشار در ادامه راه آبشار سیاه بند است که در این مسیر باید به سمت شمال دره و نهر جاری در آن، حرکت کنید. در حدود یک تا یک و نیم ساعت زمان برای رسیدن به آن برای افراد متوسط مورد نیاز است.
 • سایر اطلاعات

  روستاي سوهان در 25 کيلومتري غرب شهرک طالقان واقع است. چُره در نزد مردم روستاي سوهان طالقان، به معني آبشار است. البته اگر ارتفاع آب کم باشد به آن چُرنا مي گويند. با توجه به ارتفاعات صخره ای در شمال روستای سوهان، حداقل شش آبشار بلند (شش متر و بیشتر) در نهر های دائمی یا فصلی کوهستان های این منطقه، قابل مشاهده است، که مشهورترین آنها، آبشار چُره و آبشار سوهان، بعنوان یکی از جاذبه های مهم منطقه هستند.
 • منبع

  عکس ها و مطالب از: وب سایت حسین زینعلی
 • مسیر خودروی شخصی با عبور از اتوبان تهران کرج، به سمت قزوین حرکت کنید. بعد از شهر آبیک و آمادگاه ارتش ( در حدود كيلومتر 95 از تهران و 45 کيلومتر مانده به قزوين ) جاده آسفالته زیاران و طالقان درسمت شمال اتوبان قرار دارد. این جاده با دو عدد پل قابل دسترسی است. با حرکت در این جاده و پس از عبور از روستاهای صمغ آباد و ابراهيم آباد، در بالاترین نقطه از گردنه ابراهيم آباد، وارد دره بزرگ طالقان می شویم. در سمت چپ جاده دسترسی به روستاي زيدشت وجود دارد. با ادامه مسیر به سمت بالای دریاچه و و رودخانه طالقان می رسیم. برای رسیدن به روستای سوهان و پائین طالقان، باید از منطقه گلینک به سمت چپ بلوار و پائین حرکت شود که بعد از پل جدید و با گذشتن از روستاهاي اردكان و آرموت و قبل از رسيدن به ساختمان اصلي سد طالقان، به سمت راست و شمال حرکت می کنیم. تابلو و جاده آسفالته اختصاصي روستاي سوهان، قابل استفاده است.

اماکن مجاور

اماکن مرتبطتگ ها

آبشار وري يد طالقان جاذبه طبيعي آبشار وري يد آبشار طالقان آبشار جاذبه طبيعي وري يد آبشار آبشار طالقان وري يد جاذبه طبيعي طالقان آبشار طالقان وري يد طالقان جاذبه طبيعي جاذبه طبيعي آبشار جاذبه طبيعي وري يد جاذبه طبيعي طالقان آبشار وري يد طالقان آبشار وري يد جاذبه طبيعي آبشار طالقان وري يد آبشار طالقان جاذبه طبيعي آبشار جاذبه طبيعي وري يد آبشار جاذبه طبيعي طالقان وري يد آبشار طالقان وري يد آبشار جاذبه طبيعي وري يد طالقان جاذبه طبيعي وري يد طالقان آبشار وري يد جاذبه طبيعي آبشار وري يد جاذبه طبيعي طالقان طالقان آبشار وري يد طالقان آبشار جاذبه طبيعي طالقان وري يد آبشار طالقان وري يد جاذبه طبيعي طالقان جاذبه طبيعي آبشار طالقان جاذبه طبيعي وري يد جاذبه طبيعي آبشار وري يد جاذبه طبيعي آبشار طالقان جاذبه طبيعي وري يد آبشار جاذبه طبيعي وري يد طالقان جاذبه طبيعي طالقان آبشار جاذبه طبيعي طالقان وري يد آبشار وري يد طالقان جاذبه طبيعي آبشار طالقان جاذبه طبيعي وري يد آبشار جاذبه طبيعي وري يد طالقان آبشار طالقان وري يد جاذبه طبيعي آبشار طالقان جاذبه طبيعي وري يد آبشار وري يد جاذبه طبيعي طالقان وري يد آبشار طالقان جاذبه طبيعي وري يد آبشار جاذبه طبيعي طالقان وري يد طالقان جاذبه طبيعي آبشار وري يد طالقان آبشار جاذبه طبيعي