City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آبشار چال محله (چال مگس)

(46 رای)


در انتهاي مسير عمومي کوهنوردي دارآباد و پس از طي مسافتي در بين درختان بلند بيد و گذشتن از لابلاي صخره هاي کوچک، به آبشار فصلي بزرگ و زيبايي بر مي خوريد که آبشار چال محله نام دارد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • آبشار چال محله (چال مگس)
 • آبشار چال محله (چال مگس)
 • آبشار چال محله (چال مگس)
 • آبشار چال محله (چال مگس)
آبشار چال محله (چال مگس) آبشار چال محله (چال مگس) آبشار چال محله (چال مگس) آبشار چال محله (چال مگس) مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»آبشار چال محله تقریبا در در انتهای مسیر عمومی کوهنوردی دارآباد قرار دارد. برای رسیدن به این آبشار باید مسافتی در بین درختان بلند بید را طی کرده و از لابلای صخره های کوچک عبور کنید.

 • ویژگی ها

  آبشار چال محله نمایی به مراتب زیباتر از بقیه آبشار های منطقه کوهستانی دار آباد دارد ولی پرش آن بیشتر در ابتدای بهار است. در کنار این آبشار نیز می توان فرصتی برای اندیشیدن در سکوت و آرامش یافت.
  از این آبشار به عنوان چال مگس نیز یاد می شود؛ مگس در زبان محلی این منطقه به معنای زنبور عسل است.

 • زمان مناسب بازدید

  بهترین زمان برای بازدید از زیبایی های آبشار چال محله و مناطق اطراف در فصل بهار و ماه اردیبهشت است.
 • پیشنهاد ویژه

  در ادامه مسیر،کوه هایی پوشیده از گیاهان دارویی خواهید دید که علاقه مندان خاص خود را دارد. آبشارهای دل انگیز این منطقه بهانه ای است تا با طبیعت زیبای آن آشناتر شوید
 • شرایط استفاده

  پس از پارکینگ به قهوه خانه قیدی می رسید ، محلی برای توقف و برداشتن آب ، سپس به منطقه با صفای کبوتر خان می رسید . در مسیر رودخانه پرآب حرکت می کنید و مسیر کاملاً مشخص است . تابلو چشمه چهان را هم خواهید دید که چشمه بسیار پرآبی است و آب خروجی از چشمه به رودخانم می رسید و در همان دهانه چشمه با آب رودخانه مخلوط می شود . باز هم بالاتر بروید مسیر هموار تر شده و در مسیر رودخانه به آبشار چال مگس می رسید . بعد از ابشار هم منطقه هفت حوض و چشمه ایی سر حوض می باشد که مسیر ش صخره ایی است و برای عموم شاید دشوار باشد .
 • سایر اطلاعات

  دارآباد از سوی شمال به رشته کوه توچال و از جنوب به زمینهای اقدسیه و از سوی شرق به جایی به نام باقلی‌زار و از غرب به بازوی توچال و زمینهای رحمن آباد مشرف است. کوه‌های دارآباد که دو سوی این دهکده را دربر گرفته‌اند رشته اصلی توچال است که از دامنه شرقی آن تا قوچک ادامه دارد. دارآباد دو رودخانه دارد به نام‌های «دارآباد» و «کهنه دارآباد» که در جایی به نام «سیر دورود پایین» به هم می‌پیوندند و رودخانه دارآباد را تشکیل می‌دهند.
 • مسیر پیاده روی برای رسیدن به این آبشار زیبا از محل پارک خودرو در پارکینگ ورودی مسیردارآباد باید مسافتی حدود 5 کیلومتر را طی کرد تا به این آبشار زیبا رسید.
 • مسیر خودروی شخصی انتهای بزرگراه امام علی (ع) در شرق تهران به دارآباد ختم می شود . شما با ماشین شخصیت خود می توانید تا منتهی الیه داراباد رفته و خودروی خود را در پارکینگ آنجا پارک کنید.

اماکن مجاور

اماکن مرتبطتگ ها

آبشار چال محله دارآباد طبيعتگردي آبشار چال محله آبشار دارآباد آبشار طبيعتگردي چال محله آبشار آبشار دارآباد چال محله طبيعتگردي دارآباد آبشار دارآباد چال محله دارآباد طبيعتگردي طبيعتگردي آبشار طبيعتگردي چال محله طبيعتگردي دارآباد آبشار چال محله دارآباد آبشار چال محله طبيعتگردي آبشار دارآباد چال محله آبشار دارآباد طبيعتگردي آبشار طبيعتگردي چال محله آبشار طبيعتگردي دارآباد چال محله آبشار دارآباد چال محله آبشار طبيعتگردي چال محله دارآباد طبيعتگردي چال محله دارآباد آبشار چال محله طبيعتگردي آبشار چال محله طبيعتگردي دارآباد دارآباد آبشار چال محله دارآباد آبشار طبيعتگردي دارآباد چال محله آبشار دارآباد چال محله طبيعتگردي دارآباد طبيعتگردي آبشار دارآباد طبيعتگردي چال محله طبيعتگردي آبشار چال محله طبيعتگردي آبشار دارآباد طبيعتگردي چال محله آبشار طبيعتگردي چال محله دارآباد طبيعتگردي دارآباد آبشار طبيعتگردي دارآباد چال محله آبشار چال محله دارآباد طبيعتگردي آبشار دارآباد طبيعتگردي چال محله آبشار طبيعتگردي چال محله دارآباد آبشار دارآباد چال محله طبيعتگردي آبشار دارآباد طبيعتگردي چال محله آبشار چال محله طبيعتگردي دارآباد چال محله آبشار دارآباد طبيعتگردي چال محله آبشار طبيعتگردي دارآباد چال محله دارآباد طبيعتگردي آبشار چال محله دارآباد آبشار طبيعتگردي