City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آبشار چهل پله (ده تنگه)

(219 رای)


آبشار چهل پله يکي از آبشارهاي زيبا و ديدني اطراف تهران است که در نزديکي روستاي آهار واقع شده است. مسير اين آبشار از باغات و درختان سرسبز منطقه مي گذرد و لذت تماشاي اين آبشار فصلي را دوبرابر مي کند.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • آبشار چهل پله (ده تنگه)
 • آبشار چهل پله (ده تنگه)
 • آبشار چهل پله (ده تنگه)
 • آبشار چهل پله (ده تنگه)
آبشار چهل پله (ده تنگه) آبشار چهل پله (ده تنگه) آبشار چهل پله (ده تنگه) آبشار چهل پله (ده تنگه) مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»آبشار چهل پله در استان تهران و در نزدیکی روستای آهار واقع است. آهار روستایی در شمال شرقی تهران در بخش اوشان منطقه رودبار قصران است. این منطقه که در البرز مرکزی و پشت ارتفاعات توچال قرار دارد، از نظر هوایی فاصله چندانی با روستاهای شهرستانک در جاده چالوس، روستای گاجره در نزدیکی گچسر و پیست اسکی شمشک و دیزین ندارد ولی به دلیل وجود قله های توچال، صندوق چال و سی چال در بین آنها، ارتباط زمینی بین آنها یا مقدور نبوده و یا به سختی ممکن است.

 • ویژگی ها

  آبشار چهل پله آبشاری فصلی سیار زیبا است که در دامنه‌های کوه قلعه دختر آهار قرار دارد که ار مجموعه‌‌ای از آبشارهای زیبایی تشکیل شده است. برای رسیدن به چهل پله باید پیاده روی نسبتاً کوتاهی از میان دره ای سرسبز و باغات گیلاس و آلبالو آهار انجام دهید. در تمام این مدت باغ‌های گیلاس و آلبالو ما را همراهی می کردند.
 • زمان مناسب بازدید

  از اوايل ارديبهشت ماه تا اواسط ارديبهشت ماه فضای روستا بهاري است و فصل گل دادن درختان ميوه اي است. علاوه بر این باغات موجود در مسیر آبشار در اواخر خرداد تا اوایل مرداد پر از میوه هستند. همچنین بهار نیز بهترین فصل برای بازدید از این آبشار است.
 • شرایط استفاده

  از روستای آهار مسیر ده تنگه را در پیش بگیرید. توجه داشته باشید که این مسیر متفاوت از مسیر آبشار شکر آب است که در غرب روستای آهار واقع شده است. فاصله روستای آهار تا ده تنگه در حدود 5 کیلومتر است که از میان دره ای سرسبز و باغات گیلاس و آلبالو عبور می کند. پس از ده تنگه ادامه مسیر به سمت قلعه دختر به آبشار چهل پله منتهی می گردد.
 • سایر اطلاعات

  روستای آهار جاذبه های گردشگری فراوانی دارد که از این میان می توان به آبشار شکراب ، امامزاده طاهر شکراب ، آبشار ده تنگه یا چهل پله ، قلعه تاریخی دختر و قلل مرتفع مثل قله قلعه دختر ، سی چال ، توچال و قزقونچال اشاره کرد.
 • مسیر پیاده روی روستای آهار آخرین نقطه ماشین رو است و بقیه مسیر را باید پیاده طی کنید. برای رسیدن به آبشار می توانید از مسیر پیاده روی قلعه تاریخی دختر استفاده کنید.
 • مسیر خودروی شخصی کافی ست در هر نقطه از شهر تهران که هستید خود را به جاده لشگرک برسانید و از آن جا به سمت جاده «اوشان- فشم» روانه شوید. اولین روستایی که از آن عبور خواهید کرد حاجی آباد است و چند کیلومتر جلوتر به «اوشان» می‌رسید. برای رسیدن به روستای آهار باید در اوشان از جاده اصلی خارج شده و به سمت شمال غربی جغرافیایی خود، در جاده آسفالته آهار، از میان باغات منطقه عبور کرده و خود را به میدان اصلی روستای آهار برسانید.

اماکن مرتبطتگ ها

آبشار چهل پله کوهنوردي تهران آبشار چهل پله آبشار کوهنوردي آبشار تهران چهل پله آبشار آبشار کوهنوردي چهل پله تهران کوهنوردي آبشار کوهنوردي چهل پله کوهنوردي تهران تهران آبشار تهران چهل پله تهران کوهنوردي آبشار چهل پله کوهنوردي آبشار چهل پله تهران آبشار کوهنوردي چهل پله آبشار کوهنوردي تهران آبشار تهران چهل پله آبشار تهران کوهنوردي چهل پله آبشار کوهنوردي چهل پله آبشار تهران چهل پله کوهنوردي تهران چهل پله کوهنوردي آبشار چهل پله تهران آبشار چهل پله تهران کوهنوردي کوهنوردي آبشار چهل پله کوهنوردي آبشار تهران کوهنوردي چهل پله آبشار کوهنوردي چهل پله تهران کوهنوردي تهران آبشار کوهنوردي تهران چهل پله تهران آبشار چهل پله تهران آبشار کوهنوردي تهران چهل پله آبشار تهران چهل پله کوهنوردي تهران کوهنوردي آبشار تهران کوهنوردي چهل پله آبشار چهل پله کوهنوردي تهران آبشار کوهنوردي تهران چهل پله آبشار تهران چهل پله کوهنوردي آبشار کوهنوردي چهل پله تهران آبشار کوهنوردي تهران چهل پله آبشار چهل پله تهران کوهنوردي چهل پله آبشار کوهنوردي تهران چهل پله آبشار تهران کوهنوردي چهل پله کوهنوردي تهران آبشار چهل پله کوهنوردي آبشار تهران