City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آبشار کفترلو (کفترخوان)

(86 رای)


اگر اهل آب تني هستيد، دست خانواده تان را بگيريد و سري به آبشار کفترلو در 700 متري لواسان کوچک بزنيد.  آبشار کفترلو در کنار آبشار ناران  - که در دره‌هاي سرسبز شمال روستاي کندعليا ديده مي شود - واقع شده است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • آبشار کفترلو (کفترخوان)
 • آبشار کفترلو (کفترخوان)
 • آبشار کفترلو (کفترخوان)
 • آبشار کفترلو (کفترخوان)
آبشار کفترلو (کفترخوان) آبشار کفترلو (کفترخوان) آبشار کفترلو (کفترخوان) آبشار کفترلو (کفترخوان) مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • آدرس : لواسان، روستای کند علیا، آبشار کفترلو

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»آبشار کفترلو (کندعليا) لواسانات در پانزده کيلومتري شمال شهرستان لواسانات در استان تهران واقع شده است. روستاي کُند عُليا و سفلي از توابع بخش لواسانات شهرستان شميرانات، در فاصله 38کيلومتري شمال شرقي تهران قرار گرفته است. روستاي کند از دو بخش عليا و سفلي تشکيل شده که کند سفلی در پائين دست و كند عليا در بالا دست قرار دارد. ارتفاع متوسط كند عليا از سطح دريا حدود 2 هزار و 50متر است.

 • تاریخچه

  قلعه پيرزن، تپه هاي گوشواره، جوهک و شيرتازه و سفالينه تاريخي نشانگر قدمت طولاني منطقه کند علیا است. کند سفلي قدمتي چند صد ساله داشتهو بناي آرامگاه امامزاده محمد شعيب از آثار دوره قاجاريه است.
 • ویژگی ها

  آبشار کبوترلو يا کفتر خوان در ميان دره بسيار زيباي شمال روستا، ازبلنداي صخره ها به درون دره سرازير مي شود. اين دره و آبشار زيبا هر ساله گردشگران زیادیاز شهر تهران به این ده می کشاند . آرامگاه امام زاده محمد شعيب در حد فاصل دو روستا قرار دارد. اين آرامگاهیک اتاق مربع شکل با مصالح سنگ لاشه، ملاط گچ و چوب است. ايوان آن ، چهارستون باريک فلزي و سقف آن شيرواني از جنس ورق گالوانيزه است. در داخل ضريح امامزاده سنگ مرمريني وجود دارد که با پارچه هاي سبز رنگ و تمثال هاي ائمه تزيين شده است. در پيرامون اين آرامگاه نیز گورستان روستا واقع گرديده است.
  ارتفاع آبشار کفترلو به نسبت بلند است و منظره زیبایی را پیش روی چشمان شما ایجاد می شود. همچنین حوضچه آبریز آن جذابیت طبیعی این منطقه چشم‌نواز را دو چندان کرده است
 • زمان مناسب بازدید

  آب و هواي این ده در تابستان معتدل ودر زمستان ها سرد است . بنابر این پیشنهاد می کنیم در بهار و تابستان به دیدن این آبشار بروید. اگر در تیرماه به کند علیا بروید و قدم در این جاده بگذارید بدون شک از تماشای باغ‌های سرسبز، درختان گیلاس و آلبالو و انبوه میوه های آنها سیر نخواهید شد.
 • پیشنهاد ویژه

  پیشنهاد می شود خودروي خود را در روستا و يا كمي بالاتر در مجاورت باغ‌ها و در زير سايه درختان پارك كرده و مابقي مسير تا آبشار را پياده طي كنيد تا از زيبايي‌هاي مسير و پيچ و خم جاده در ميان باغ‌هاي گيلاس و آلبالو بيشتر لذت ببريد. بخش‌هايي از جاده در نيمه راه با انبوه درختان در دو طرف احاطه شده و حالت كوچه باغ زيبايي به خود مي‌گيرد كه لذت پياده‌روي را دوچندان مي‌كند. اگر در فصل تابستان در اين مسير باشيد سايه خنك درختان در اين كوچه باغ‌ها و زيبايي‌هاي چشمنواز آن خستگي راه را براي مدتي از يادتان خواهد برد.
 • شرایط استفاده

  برای رسیدن به آبشار کفترلو، راه کمی طولانی‌تر و البته زیباتر از آبشار ناران است است و باید از روستای کندعلیا و جاده خاکی آن به سمت دره‌ای مملو از باغات بروید که در انتهای این راه مالرو آبشاری زیبا در مقابل دیدگان شما ظاهر خواهد شد.
  براي رسيدن به اين آبشار از داخل روستا، نياز به حدود 5/1 یک و نیم ساعت پياده‌روي است. با ادامه خيابان اصلي و خروج از روستا پس از يك چرخش 90 درجه به سمت چپ وارد جاده‌اي مي‌شويد بنام «خيابان آبشار». كمي بالاتر به يك دو راهي با تابلوي راهنما مي‌رسيد كه سمت راست به منطقه «آبكشه» و در ادامه به روستاي راحت‌آباد و امامه رفته و سمت چپ ادامه خيابان آبشار است كه شما را مستقيم به سمت باغ‌هاي روستا و پس از آن به آبشار هدايت مي‌كند. اين جاده عريض و ماشين رو تا فاصله حدود يك كيلومتري آبشار امتداد دارد. بيشتر راه هموار و كم شيب بوده و براي عبور از آن با خودرو مشكل خاصي نخواهيد داشت بجز يك قسمت پرشيب در نيمه راه كه كمي پر دست‌انداز و ناهموار است.
 • امکانات ویژه

  * دو چشمه آب گوارا نزدیک هم و در نیمه راه پیاده روی وجود دارد که نشانه بخصوصی برای آدرس دهی ندارد. جای دقیقش را باید از باغ‌دارهایی که در آن حوالی مشغول بکارند بپرسید.
  * عصر هنگام و قبل از غروب آفتاب باغ‌دارها محصولات باغ‌هایشان را برای عرضه و فروش به داخل روستا می‌آورند. می‌توانید محصول درجه یک را به قیمت مناسب تهیه و خریداری نمائید.
 • سایر اطلاعات

  آبشار كفترلو به فاصله تقريبي 6 كيلومتري شمال روستاي كند عليا و در ارتفاع حدود 2هزار و 300 متر از سطح دريا قرار دارد.
 • منبع

  روزنامه ایران - شماره 5134 - صفحه چمدان - مورخ 3 مردادماه 1391
  وبلاگ کوهنوردی ... نشاط زندگی
  بیابان های ایران
  خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
  وبلاگ حمید مولایی
 • مسیر پیاده روی رای رسیدن به این آبشار از داخل روستا، نیاز به حدود 1.5 ساعت پیاده‌روی است. با ادامه خیابان اصلی و خروج از روستا پس از یک چرخش نود درجه به سمت چپ وارد جاده‌ای می‌شوید بنام "خیابان آبشار". کمی بالاتر به یک دو راهی با تابلوی راهنما می‌رسید که سمت راست به منطقه "آبکشه" و در ادامه به روستای راحت آباد و امامه رفته و سمت چپ ادامه خیابان آبشار است که شما را مستقیم به سمت باغ‌های روستا و پس از آن به آبشار هدایت می‌کند.
 • مسیر خودروی شخصی برای رسیدن به روستای کند علیا و سفلی از تهران باید از طریق جاده لشگرک خود را به دوراهی لواسان-فشم برسانید. از دوراهی به سمت لواسان رفته و پس از 5 کیلومتر وارد جاده روستای کند علیا و سفلی در سمت چپ شوید. از اینجا تا روستای کند علیا بیش از 7 کیلومتر دیگر جاده آسفالته در پیش دارید.
 • نظر
  يكشنبه 30 خرداد 1395

  اولا فاصله اشتباه است از تهران پارس تاکند آبشار کفترلو21کیلومتراست جاذبهای زیادی هست قلعه پیرزن کلوم بالاترازآبشار کفترلو آبشارهای زیبای دیگر پائین کوه ساکا بنده درخدمت هموطنان هستم

اماکن مرتبطتگ ها

آبشار کفترلو جاذبه طبيعي تهران آبشار کفترلو آبشار جاذبه طبيعي آبشار تهران کفترلو آبشار آبشار جاذبه طبيعي کفترلو تهران جاذبه طبيعي آبشار جاذبه طبيعي کفترلو جاذبه طبيعي تهران تهران آبشار تهران کفترلو تهران جاذبه طبيعي آبشار کفترلو جاذبه طبيعي آبشار کفترلو تهران آبشار جاذبه طبيعي کفترلو آبشار جاذبه طبيعي تهران آبشار تهران کفترلو آبشار تهران جاذبه طبيعي کفترلو آبشار جاذبه طبيعي کفترلو آبشار تهران کفترلو جاذبه طبيعي تهران کفترلو جاذبه طبيعي آبشار کفترلو تهران آبشار کفترلو تهران جاذبه طبيعي جاذبه طبيعي آبشار کفترلو جاذبه طبيعي آبشار تهران جاذبه طبيعي کفترلو آبشار جاذبه طبيعي کفترلو تهران جاذبه طبيعي تهران آبشار جاذبه طبيعي تهران کفترلو تهران آبشار کفترلو تهران آبشار جاذبه طبيعي تهران کفترلو آبشار تهران کفترلو جاذبه طبيعي تهران جاذبه طبيعي آبشار تهران جاذبه طبيعي کفترلو آبشار کفترلو جاذبه طبيعي تهران آبشار جاذبه طبيعي تهران کفترلو آبشار تهران کفترلو جاذبه طبيعي آبشار جاذبه طبيعي کفترلو تهران آبشار جاذبه طبيعي تهران کفترلو آبشار کفترلو تهران جاذبه طبيعي کفترلو آبشار جاذبه طبيعي تهران کفترلو آبشار تهران جاذبه طبيعي کفترلو جاذبه طبيعي تهران آبشار کفترلو جاذبه طبيعي آبشار تهران