City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آبشار گینشاپسند سنقر

(45 رای)


آبشار گينشاپسند در حوالي روستاي «ورمقان» از توابع بخش مرکزي شهرستان سنقر قرار دارد. اين آبشار که از ديواره هاي صخره اي کوهستان «بدر» سرازير مي شود، يکي از زيباترين آبشارهاي استان است. اطراف آبشار در فصول مساعد سال طراوت و زيبايي فراواني براي گردشگران به ارمغان مي آورد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»روستای ورمقان از توابع بخش مرکزی شهرستان سنقر است . آب و هوای آن در بهار و تابستان معتدل و مطبوع و در زمستان سرد است
روستای ورمقان به دلیل برخورداری از موقعیت طبیعی و اقلیم مطلوب، مناظر و چشم‏اندازهای بسیار زیبا و کم‏نظیری دارد. باغهای انبوه و سرسبز، مراتع غنی حاصلخیز و چشم‏اندازهای کوهستانی اطراف به خصوص در بهار، تابستان و اوایل پاییز، زیباییهای شگفت‏انگیز و کم‏نظیری برای گردشگران فراهم می‏کنند. کوهستان بدر با قله 2850 متری در فصل زمستان از برف پوشیده می‏شود و شکوه و جلوه خاصی می‏یابد و در بهار و تابستان با سبز شدن مراتع و رویش گیاهان خودرو در دامنه‏ها، تابلوهای طبیعی شگفت‏انگیزی ایجاد می‏ کند.
کوهستان بدر قابلیتهای ارزشمندی برای طبیعت دوستان و علاقمندان به ورزشهای کوهستانی دارد. آبشار گینشاپسند که از دیواره‏های صخره‏ای کوهستان بدر سرازیر می‏شود، یکی از زیباترین آبشارهای استان کرمانشاه است. اطراف آبشار در فصول مساعد سال طراوت و زیبایی فراوانی برای گردشگران به ارمغان می‏آورد.

  • تاریخچه

    . شهرستان‏ سنقر در دورة سلاجقه ارزش و اهمیت فراوان داشته است. در عصر شاه طهماسب صفوی حکومتی به نام سنقر و کلهر ایجاد و به خوانین زنگنه تفویض شد. شهر سنقر تا دورة قاجاریه مورد توجه ویژه بود و همواره شاهزادگانی بر این نواحی حکومت ‏کردند. روستای ورمقان یا «ورمکان» که در محدودة جغرافیایی سنقر قرار دارد، از ییلاقات خوانین و مردم سنقر بوده است. مردم روستای ورمقان به زبان کردی و لهجة کلهر سخن می‏گویند. دین رسمی مردم اسلام و مذهب آنان شیعه جعفری هستند.
  • پیشنهاد ویژه

    از ديگر آبشارهاي معروف استان مي توان به آبشار شالان، در حوالي روستاي «شالان» از توابع بخش کرند اشاره شد.
  • سایر اطلاعات


    در داخل و اطراف روستا چشمه‏های بسیار زلال و گوارایی وجود دارد که آب آشامیدنی و کشاورزی مردم روستا را تأمین می‏کنند. این چشمه‏ها در پیدایی و سرسبزی مراتع حاصلخیز نقش ارزشمندی دارند. در کوهستانهای اطراف این روستا برخی گونه‏های نایاب جانوری وجود دارد . اطراف روستا از باغها و جنگلهای بلوط و بادام کوهی پوشیده شده است. این جنگلها و باغهای زیبا و ارزشمند از پرجاذبه‏ترین مناطق طبیعی روستا محسوب می‏شوند. روستای ورمقان از طریق شهرهای سنقر و کامیاران در استان کرمانشاه و قروه در استان کردستان قابل دسترسی است و جاده‏های منتهی به این روستا از شهرهای مذکور آسفالت و مناسب است.

اماکن مرتبطتگ ها