City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آبشار یاسوج بویراحمد

(59 رای)


آبشار یاسوج یکی از جاذبه های طبیعی اطراف یاسوج است که در دو کیلومتری شمال شهر  واقع شده و ارتفاعی در حدود 10 متر دارد. این آبشار دارای جاده دسترسی آسفالت بوده و از ابتدای نوروز تا اواخر مهرماه فصل مناسبی برای تفریح در آبشار و پذیرایی گردشگران است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • آبشار یاسوج بویراحمد
 • آبشار یاسوج بویراحمد
 • آبشار یاسوج بویراحمد
 • آبشار یاسوج بویراحمد
آبشار یاسوج بویراحمد آبشار یاسوج بویراحمد آبشار یاسوج بویراحمد آبشار یاسوج بویراحمد مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»در طول مسیر تا پای آبشار تفرجگاهی شیک، زی ا و هماهنگ با طبیعت منطقه احداث شده و زیبایی ویژه‌ای به این مکان بخشیده است.
این آبشار که ارتفاع آن تقریباً به طول 10 متر است به همراه پارک جنگلی که در حاشیه آن قرار دارد همه ساله پذیرای مهمانان و مسافران زیادی است که از صفا و طراوت باغ‌ها و گل‌های معطر اطراف آن و آب و هوای طبیعی و سالم آن بهره می‌برند. • ویژگی ها

  آبشار یاسوج نمایش جلوه‌ای از طبیعت زیبا و بکر استان چهار فصل کهگیلویه و بویراحمد است.

  به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، در شمال خاوری و در فاصله سه کیلومتری شهر یاسوج پس از عبور از حاشیه درختان و باغ‌های سرسبز سیب، گردو، بلوط و چنار به آبشاری می‌رسیم که سرچشمه‌های زلال آن از دل کوه‌های سربه فلک کشیده زاگرس جوشیده و با جاری شدن بر سینه سنگی بستر کوهستان جلوه‌هایی از طبیعت زیبای استان کهگیلویه و بویراحمد را به نمایش می‌گذارد.

  در طول مسیر تا پای آبشار تفرجگاهی شکیل و زیبا و هماهنگ با طبیعت منطقه احداث شده است و زیبایی ویژه‌ای به این مکان بخشیده است.

  در حاشیه همین تفرجگاه، آلاچیق‌های زیبایی جهت استراحت و پذیرای مدعوین برپا شده است که هرگوشه آن جلوه‌ای از فرهنگ و هنر بومی سنتی استان کهگیلویه و بویراحمد دارد.  این آبشار که ارتفاع آن تقریباً به طول 10 متر است به همراه پارک جنگلی که در حاشیه آن قرار دارد همه ساله پذیرای مهمانان و مسافران زیادی است که از صفا و طراوت باغ‌ها و گل‌های معطر اطراف آن و همچنین آب و هوای طبیعی و سالم آن بهره می‌برند.

  باید گفت یاسوج پایتخت طبیعت ایران زمین، آبشاری را میزبانی می‌کند که ترنم زلال چشمه‌هایش خواب را از چشم‌ها می‌رباید.

  چشم‌انداز این آبشار نهرهای آب در بستر مارپیچ، باغ‌های میوه، مراتع سرسبز و پراز گل‌های رنگارنگ است که چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌سازد.

  اینجا جوشش چشمه از دل پر سخاوت صخره‌‌ها تصویری مناسب از همزیستی و صمیمیت است.  درختان کهن و سر به آسمان سائیده، سایه ساری بس دوست داشتنی را به مسافران تقدیم می‌کند، ریزش آب از میان صخره‌ها و از ارتفاع چند متری چتری از ذرات لطیف آب را بر سر زائرانش باز کرده است.

  اینجا باید گوش جان را به نغمه‌های دل انگیز جویباران و پرندگان سپرد و اینجا شادی در دفتر خاطرات ماندگار می‌شود.

  سفر به این بهشت زمینی سفر به لبخند آبی است که بر لبان صخره‌ها و سنگ‌ها جاری است. اهالی این منطقه هر وقت که دست بدهد به دامان این آبشار پناه می‌برند و از صفای باغ‌های اطراف و آب و هوای مساعدش بهره می‌برند.

  زیبایی این منطقه در بهار و تابستان وصف ناپذیر است وجود گونه‌های مختلف پرندگان و انواع گل‌های زیبای پیرامون آن این آبشار را به یکی از جاذبه‌های توریستی مهم استان و ایران تبدیل کرده است.  یاسوج در کنار رودخانه بشار در تپه‌های متعدد در ارتفاع 1870 متری از سطح دریا قرار گرفته است این شهر در منطقه اقلیم سردسیری واقع شده و دارای هوای معتدل متمایل به سرد است و به علت بارش فراوان برف و باران از منابع آب کافی برخوردار است.

  این شهر با دارا بودن جاذبه‌های طبیعی فراوان و ظرفیت گردشگری و توریست پذیری بالایی که دارد نیازمند زیرساخت‌هایی برای توسعه و آبادانی است لذا با نزدیک شدن فصل بهار و ورود گردشگران و مسافران نوروزی و همچنین در راه بودن فصل تابستان این نعمت خدادادی با این همه زیبایی و طراوت با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کند که نفس را در گلوی آبشار تنگ کرده است و ضربان قلبش به کندی به صدا در می‌آید.

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: آبشار یاسوج در 2 کیلومتری شمال این شهر واقع شده و ارتفاعی 10 متری دارد.

  محمود باقری با اشاره به اینکه آبشار یاسوج همه سال از ابتدای سال تا اواخر مهرماه پذیرای گردشگران و مسافران است افزود: جاده دسترسی به این آبشار آسفالت است و خدمات رفاهی لازم نیز در آن احداث شده است
 • سیمای عمومی

  در شمال خاوری و در فاصله سه کیلومتری شهر یاسوج پس از عبور از حاشیه درختان و باغ‌های سرسبز سیب، گردو، بلوط و چنار به آبشاری می رسیم که سرچشمه‌های زلال آن از دل کوه‌های سربه فلک کشیده زاگرس جوشیده و با جاری‌شدن بر سینه سنگی کوهستان جلوه‌هایی از طبیعت زیبای استان را به نمایش می‌گذارد.
  عمده ترين منابع آبي شهرستان بويراحمد رودخانه بشار و رودخانه کبکيان(دشت روم) است که رودخانه بشار از ارتفاعات جنوب شرقي و شمال شرقي شهر ياسوج سرچشمه گرفته و از کنار شهر ياسوج گذشته و در ناحيه شمال غربي پس از ادغام با رودخانه کبکيان و خرسان به سمت جنوب غربي ادامه مسير داده و در نهايت در مرز استان چهارمحال و بختياري به رودخانه کارون مي پيوندد. رودخانه کبکيان نيز از کوه هاي اطراف منطقه سرگچينه و سپيدار در بيست کيلومتري جنوب ياسوج سرچشمه گرفته و در ادامه با دريافت آب چشمه ها و نهرهايي در مسير خود، در نزديکي بخش کبکيان و در منطقه اي به نام دروهان به رودخانه بشار مي پيوندد. مهمترين ارتفاعات اين شهرستان، چال کلاغ، کوه هجال، کوه آب نهر، دومازه، وزگ، دوپشته، پازنان، کالوس، کاچيان، شيرکش و تامر نام دارند. شهر نوپا و زيباي ياسوج در دهانه انبري شکل صخره هاي زاگرس و در لابلاي جنگل هاي انبوه و سرسبز بلوط، آرميده است.
 • زمان مناسب بازدید

  از ابتدای نوروز تا اواخر مهرماه فصل مناسبی برای تفریح در آبشار و پذیرایی گردشگران است.
 • امکانات ویژه

  در حاشیه همین تفرجگاه، سکوبندی‌ها و آلاچیق‌های برای استراحت و پذیرای گردشگران و مسافران برپا شده که هر گوشه آن جلوه‌ای از فرهنگ و هنر بومی سنتی استان کهگیلویه و بویراحمد دارد.
 • سایر اطلاعات

  یاسوج مرکز شهرستان بویراحمد است و در شمال شرقی استان واقع شده‌است. پیش از ایجاد این شهر، در حدود ۶ کیلومتری آن، یک شهر قدیمی به نام «تل خسرو» قرار داشت که زمانی مرکز نفوذ خوانین بویراحمد علیا بوده‌است. اینک به جز تپه‌های پراکنده و یک روستا، اثری دیگر از آن باقی نمانده‌است. تل خسرو متجاوز از دو هزار سال قدمت دارد. یاسوج در کنار رودخانه بشار در تپه‌های متعدد در ارتفاع ۱۸۷۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است.

اماکن مرتبطتگ ها